• 650
  meğer ne kadar çok kötü insanın yaşadığı bir ülkeymiş. gerçeği biliyoruz da neyse...

  fatih terim' in covid-19 virüsüne yakalanması sonrası tunç üner' in yaptığı bir açıklama üzerinden söylenilmeyen şey kalmadı. hâlbuki kızının açıklaması var. ona inanmak yerine işlerine gelene inanıyorlar.

  pinokyo terim hasthagleri açmak falan gerçekten allah akıl fikir versin, şu sosyal medya teröründen bir an önce bizi kurtarsın. artık sabır konusunda ciddi sorun yaşıyorum.
 • 652
  3 büyüklerin stratejini güden ülke. salgın karşısında para kampanyası başladı. yakında bileklik filanda satılır mı acaba? bunlar güzel hareketlerde benim canımı yakan asıl nokta. niye böyle bir kampanyaya ihtiyacımız var? hani çok güçlü bir ekonomiz vardı? diye soru sormaları gereken "evde tutulamayan %50" nasıl hâlâ garip garip cümleler kurabiliyor aklım almıyor?
 • 656
  bu akşam gerçekten vatandaşı olduğum için utandığım ülkemdir.
  belkide 3 hafta sokağa çıkma yasağı ile belimizi az da olsa doğrultabilecekken bu ülke vatandaşına bakamamıştır doktoruna maske yerine bedava internet dağıtmıştır.
  ve en acısı benden senelerce soluduğum havaya kadar vergi toplayan ülkem suriyeliye afrikalıya acımadan yağdıran ülkem kendi vatandaşı için yardım kampanyası açmıştır.
  yazıklar olsun...
 • 657
  goreve geldiklerinden bugune kadar 2 trilyon dolar vergi toplayanlar, butun dunya kendi milletine evde kal gerisini dusunme diye yardim ederken bizdekiler ise siz para verin ihtiyaci olanlara verelim diyorlar. el insaf diyorum. bu ulkede her ne olursa ilk kapisi calinan nedense halk oluyor. niye hep aci ve zahmet halka; keyif ve itibar yoneticilere kaliyor diye sormadan bu duzen degismeyecek. kendi adima bu kampanyaya katilmayacagimi belirtmek istiyorum. eger ihtiyaci olan birilerini gorursem kendi elimle vermeyi yuz kere tercih ederim.
 • 658
  ne yazık ki mevcut yöneticilerine güvenemediğim ülke. bu bir inanış değil, rasyonel gerçeklik. ülkeler halkını yaşatmak için onlara ekonomik destekler sunarken, bizi yönetenler devletin kasasına yardım istiyor fakat ihalelere ayırdıkları bütçelerini hala bu zor duruma aktarmak adına işlem yapılmadı. trilyonlarca lira vergi toplayan bir ülkenin yöneticilerinden böyle bir açıklama gelmesi acı verici. gerçek acı değildir, en acı verici anda, en net şekilde görünür.
 • 660
  gercekleri kabullenmedikce halk olarak hayiflanmaya devam edecegimiz yoneticilere sahip ulke. toplanan her bir kurus verginin cebe indirildigini ben cok once kabullendim ve su an mutlu mesut yasiyorum. bir turkun dunyaya bedel olmadigini, anadolu insaninin acliktan her turlu duzenbazligi yapabilecegini, ahlaksiz insanlar ile birlikte ahlaksiz yoneticiler altinda yasadigimizi kabul edin, mutlu mesut yasayin.
 • 661
  ne yazsak boş, ne söylesek anlamsız.

  her eleştiri yapanı cephe ilan edip bir de bunlara değnek tutarak sosyal medyada, sokakta insanlara sakinleştirici vermeye çalışanlar kraldan çok kralcıların ülkesi.

  "virüs geliyor önlem al" diyorsun "sizin amacınız halk sağlığı degil malum kişi", deprem olur "deprem vergileri nerede" diye sor sorunun muhattaplarından önce onlar "dış mihraklar" diye zıplar.

  yalaka koyun kasabın bıçağını yalarmış.
 • 662
  covid-19 sebebiyle duran ekonomiyi ve halkın ihtiyaçlarına gidermek için, cumhurbaşkanı tarafından "milli dayanışma" adında yardım kampanyası başlatılan ülke.

  --- alıntı ---

  başlık: milli dayanışma kampanyası

  benim verdiğim vergileri varlık fonu aracılığı ile hiç edip, yine benden yardım bekleyen kampanya! e o zaman ben olayım devlet? siz neden devletsiniz ki?

  üçer altışar aylık maaşları bağışlamışlar ulan şaka gibi
  bakanların birinin okulları
  diğerinin hastaneleri
  ötekinin otelleri var
  3 maaşını bağışlamışlar.

  gerçekten gözlerim yaşardı ya

  şu ya şu; her aksam çıkıp açıklama yapacağım diye milleti televizyon ekranına dikene kadar diyeceğiniz şey şu;

  ülke olarak 15 gün sokağa çıkma yasağı getirilmiştir.
  kimsenin de aklında en ufak korku olmasın
  herkese maaşları yatacaktır.

  bitti bu kadar ya başka bir olay değil yani olması gereken.
  biz bize yeteriz ne arkadas ben kafayı yiycem yaa
  yerken, ihaleleri götürürken biz bize değiliz
  tek yürek değiliz
  zora düşünce birlikteyiz türkiyem
  aynı gemideyiz türkiyem
  gidin colinden cengizden limaktan alın.
  ben ayın sonunu nasıl getiricem onu düşüneyim
  şuraya bak! güya dün sosyal devlettik

  edit valla bayılıyorum bu tatava yapmam yardım ederim gün birlik olma günü bu gün konuşulacak konu değil muhabbetine gerçekten.
  deprem olur, vergiler nerde dersin bu gün zamanı değil derler
  ekonomik kriz çıkar dolar alır başını gider sorarsın vergiler nerde bu gün zamanı değil yardımlaşalım muhabbeti döner
  darbe olur, la düne kadar beraberdiniz dersin, bu gün bunları konuşmanın zamanı değil derler.

  dondurmam kaymakta bi sahne vardı o geldi aklıma
  nerede konuşacağız arkadaş? ne zaman zamanınıdır ya?
  normal zamanda da sorduğumuzda cevap alamıyoruz onu ne yapacağız ???
  normal zamanda sorduğumuzda cevap alsak belki bu gün bu kampanyalara ihtiyaç olmayacak ama her seferinde insanların sesini bu şekilde kesiyor işte çomarlar lanet olsun.
  bu milletin kendi kendine ettiğini
  bi ordu birleşse edemez çok net söylüyorum. size her şey müstehak

  edit 2: beni duygusallıkla suçlayıp, bu kampanya ile iki tane fazla zengin, fakir fukaraya yardım etse güzel olmaz mı diyen
  benim iyi niyetli kardeşim.
  bu ülkede zengin elini taşın altına koymaz sen rahat ol.
  bir gecede mehmet cengiz in 900 milyon lira vergisini silip, öğrecinin kyk bursuna yıllardır ödeme kolaylığı veya af çıkarmayan devlet, böyle bir kampanyayı mehmet cengiz halka yardım etsin diye yapmaz.

  --- ekşi sözlük / koministimam2 ---