• 63
  (bkz: futbol)

  ülkemizde spor denilince akla gelen tek şey ne yazık ki futbol.

  olimpik oyunların neredeyse %80'ine sporcu dahi gönderemeyen bir ülkenin sporu ne kadar iyi olabilir ki.

  kar sporları, buz sporları, kızak sporları, su sporları, yaz oyunlarının büyük kısmında, onlarca sporun onlarca disiplininde yokuz ne yazık ki.

  tabi her sporda mükemmel bir ülke yok, kaldı ki spor birazcık da ülkelerin gelişmişlik düzeyleri ile alakalı, bu sebepten ötürü kuzey avrupa ülkeleri gerçek spor ülkeleridir.

  açıkçası ben de biraz geri kafalıyım, banane abi badminton, curling, masa tenisi oyunlarından; bu oyunlara saygım sonsuz ama eğlenceli gelmiyor bana, izlemek hevesim yok.

  heyecan en çok futbolda.
  akabinde basketbolda, voleybolda, halterde, 100 metre koşusunda, teniste, snookerda, yüzmede, boksta, güreşte vs.
  ben ülkemin bu dallarda daha başarılı olmasını arzu ediyorum.
 • 64
  ülkemiz için spor çok üzülerek söylüyorum ki lüks. insanlar en temel ihtiyaçlarını bile kıt kanaat karşılarken, çocuklarını nasıl spora verecekler, spor ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklar? temelden iyi eğitilmiş sporcular yetişmeyince ülkemiz sporda nasıl başarılı olacak? spor tesislerimiz de iyi seviyede değil. bu durumda iyi bir sporcunun yetişmesi tamamen şansa kalıyor. ailesi tarafından bir şekilde spora teşvik edilen, bir şekilde yeteneği ilgili kişilerce görülen ve bir şekilde spor kulübüne katılan bir oyuncunun profesyonel olması, kendini geliştirerek iyi bir sporcu olması ihtimali maalesef çok çok düşük.