• 1254
  nagatomo küfredince yeri göğü inleten, emre küfredince görmezden gelen; galatasaray'a haklı ya da haksız penaltı verilince hakmeleri asan, fenerbahçe'ye 25 dakikada 3 penaltı verilince her şeyi normal karşılayandır. bu basın öyle bir basındır ki biz bir maç kaybedince dünyanın sonu gelmiş gibi davranırken rakipler kaybedince geleceğin aydınlık olduğunu iddia ederler.

  uzun lafın kısası bunların gazına gelmeyin. ne dedikleri ne yazdıkları tamamen psikolojiniz üzerinde oynamak odaklı. temel amaç da takıma sırtımızı dönmemiz ve kulübün karışıklık içine sürüklenmesini sağlayarak devamında fatih hoca ve yönetim ekseninde krizler çıkarmaktır. bu filmi kaç kere izlediğinizi hatırlayın. uyanık olun!
 • 1256
  her kulübün basın mensuplarının kendine has özelliklerini olması dikkatimi çekti. yani yıllardır isimler değişiyor fakat, yaptıkları görev ve verdikleri haberleri sunma şekilleri değişmiyor.

  fenerbahçe basın mensupları, fenerbahçe'yi yücelten, onları adeta transferlerde aklayan bir nevi basın sözcülüğü yapan gurup oluyor. adamlar bildiğin sosyal medyada fenerbahçe'yi koruyup kolluyorlar, yöneticilerin söylemesi gereken rakamları anlaşmaları söylüyorlar ve transferlerde o söylenilen rakamlar gerçek zannediliyor. muhtemelen yöneticiler tarafından bilinçli şekilde kontrol ediliyorlar.

  beşiktaş basın mensupları da sürekli bir polyannacılık, bir güzel günler bizi bekliyor güneşli günler havasındalar. en ufak bir şeyden bile beşiktaş'ın karlı çıkacağını ve çok iyi anlaşmalar yaptığını, yapılan bütün transferlerin çok iyi ve yerinde olduğunu anlatmaya çalışıyorlar. bir de haberleri verme şekilleri tam bir fazia. geçenlerde bir beşiktaş muhabiri 17 ağustos sivasspor beşiktaş maçı ndan 2-3 gün önce beşiktaş son dakika haberi girdi. millet heyecanlı şekilde beklerken, haber şu, özel haber, top secret bilgi, beşiktaş'ın sivasspor maçında kaleyi utku koruyacak. kaleci karius sakatken gerçekten de çok özel bir bilgiymiş dedim. hatta ilk 11 ler açıklandığında o attığı twiti alıntıladı. bir kısmı da galatasaray yüzünden mağdur olduklarını anlatmaya çalışıyorlar. sürekli hakemlerden ve kirli sistemden bahsediyorlar fakat sistemin başında kendilerinin olduğunundan da bihaberler.

  galatasaray basın mensupları ise, muhtemelen haber alamadıkları için akşama kadar taraftarla tartışıyor. ne transferlerden ne oyunculardan ne de maaşlardan haberleri oluyor. tamam, transferleri erken bilmesinler, duyumculuk oynamasınlar, burada gazetecilerden daha çok yönetimin başarısından söz edilebilir ama bi zahmet sofian'ın diagne'nin, luyindama'nın antremanlara başladığını instagramdan değil de sizden öğrenelim. emre mor'un yöneticilerle konuştuğunu fenerbahçe muhabirinden değil de sizden öğrenelim. en zararsız fakat en az iş yapan gurupta burada çalışanlar.

  trabzonspor muhabiri deyince aklıma bir tek, barış yurdseven geliyor. o da trabzonspor derken zaten zevkten 4 köşe oluyor. adam ilk 11 bile sayarken inanılmaz haz alıyor. aralarında en masum olan da barış bey gibi geliyor bana.

  görevlerinin bir takımın amigoluğunu değil, objektif şekilde yayın yapmak olduğunu bilmesi gereken gurup. objektif olamıyorsa direk taraftar olsunlar.