• 1192
  arkadaşlar naçizane tavsiyem; okumayın, dinlemeyin. her zaferimizden sonra ortalık düzenbazların ağlama uğultuları ile inliyor. boşu boşuna sinirlerinizi yormayın. sadece sözlüğe girin ve galibiyetimizin keyfini çıkarın. ben artık öyle yapıyorum, aksi durumda dişlerimi sıkmaktan çok yoruldum artık.

  yanıt vermeniz gereken bir durum olursa da şu görseli kullanabilirsiniz:

  https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/...2774&oe=5CF34F4A
 • 1193
  nedense dünkü maçı* hakem hatalarının en çok olduğu maç şeklinde yorumluyorlar. hakemin hataları trabzon'un penaltısını vermemesi ve diagne'yi atmaması bana göre(epureunu'nun daha sert müdahalede atılmadığını da hatırlatalım bu arada* ). peki aynı basın 2 kasım 2019 galatasaray fenerbahçe maçında hakemi bu kadar konuştu mu? linnes'e alper tarafından yapılan net kırmızı kart, taç pozisyonu, skretel'in oyuncumuza ceza sahasında attığı dirsek bunlar maçın kaderini değiştiren çok önemli hatalar, bu maçı kazansak 2 puan fazlamız olacaktı. peki konyaspor* maçındaki haksız penaltı ve sonrasında yapılan açıklamalardan sonra bu medyanın galatasaray konusunda konuşmaya hakkı var mı?, beşiktaş maçında * ozan'nın gayet temiz olan pozisyonuna faul çalınması ve devamında gol yememiz, 3 tane penaltı pozisyonu olması( seç beğen birini al) bu pozisyonlardan sonra cüneyt çakır ümit öztürk kadar konuşuldu mu? peki bu maçları birbirine ekleyelim ve kaç puan olduğuna bakalım:
  fenerbahçe maçı +2
  konyaspor maçı +2
  beşiktaş maçı +1 ve + 3
  yani şu anda aslında başakşehir'in ya 2 puan gerisinde yada 1 puan önünde olmamız gerekiyordu. buna 8 aralık galatasaray rizespor maçı da eklenebilir.(son dakikada linnes'in penaltı pozisyonu)* ve bunlar sadece sonucu doğrudan etkiledikleri maçlar.

  nedense bunlar konuşulmazken 2 bariz hata yapan ümit öztürk tartışılıyor ve herkes tarafından sezonun en kötü hakemi kabul ediliyor. ben buraya örnekleri bıraktım, ne düşünmek istediğinize siz karar verin.
 • 1194
  on bir yabancı ile sahaya çıkmamız ile birlikte istiklal marşını güzide türk futbolcularının ağızlarından duyamadıklarını haykırdılar. ancak 2-3 hafta önce 18 yaşında pırıl pırıl bir çocuğu avrupa piyasasına soktuğumuzu unuttular.

  hakem hatalarıyla maç* kazandığımızı, operasyon yaptığımızı çığırdılar. ancak ligin ilk yarısında göz göre göre üçer üçer puanlarımızın çalındığını, sesimizi çıkardığımızda bildiri ile ağzımızı kapatmaya çalıştıklarını unuttular.

  onyekuru'nun pozisyonunda* sol ayağına aldığı darbeyi görmeyenler topun zaten onyekuru'nun ayağından çıkmış olduğunu söyleyenler fenerbahçe maçında* isla'nın ayağından topun çoktan çıkıp çıkmamış olmasını tartışmayı unuttular.

  sistemli olarak bir şeyleri işlerine geldiği gibi yontuyorlar. bunu yaparken de suratları hiç kızarmıyor. https://twitter.com/.../1093962955899711490

  normalde asla galatasaray üzerine oyunlar oynanıyor gibi bir algım yoktur. her takım taraftarı kendince üzerine oyunlar oynanıyor zanneder. ancak bu sene ayan beyan galatasaray puanları tırpanlanırken yumuşak geçişler sergileyen spor medyamız, söz konusu kararlar galatasaray lehine işlediğinde ortalığı ayağa kaldırıyorlar. daha maçın son düdüğünün sesi kulaklarda yankılanırken başakşehir kulübü açıklama yapıyor falan. galatasaray kaliteli oyuncuları kadrosuna katınca sahada istiklal marşı okuyacak adam olmuyor. örneğin fenerbahçe'nin yabancı sayısı bizden bir fazla iken bu konuşulmuyor. üstelik türk sporunun en büyük gururu galatasarayken, sanki türk düşmanıymış gibi lanse ediliyor. başakşehir'in avrupa maçlarına vermediği önemin rezaletini kimse konuşmuyor. dışarıya tek bir futbolcu bile ihraç edememiş kulüpler konuşulmuyor.

  bütün bunlar ise galatasaray'ın adım adım zirveye yaklaştığı zamanlarda dile getiriliyor. bu sezon tek kar etmiş kulüp galatasarayken kimse kulüpler borç içinde demiyor. ali koç milyar liralara varan borçları açıklarken tüm kulüpler kötü durumda deniliyor. oysa adnan polat döneminden beri sistemli olarak galatasaray'ın batacağı konuşuluyor.

  bütün bunları alt alta koyduğumuzda da ortaya bir tablo çıkıyor. bu ülkede başarılı olanın yanına doğru gelmeye çalışılmıyor, ayağından tutulup aşağı çekilmeye çalışılıyor. ancak galatasaray sandığınızdan daha büyük. fark edeceksiniz...