• 1253
  küçülerek büyümekten başka şansı yoktur.

  euro 2020 avrupa şampiyonasında 24 takım içerisinde muhtemelen en kötü takım olarak elenen takımı 3.2 milyon euro maaş alıyor. ligde yerli yabancı ayırt etmeksizin hiçbir ligde alamayacakları maaşlar oyunculara ve teknik direktörlere veriliyor.

  kulüp bazında da avrupada yıllardır alınan sonuçlar ortada. orada da durum farklı değil. her kulübümüz kendisine avrupa arenasında dev aynasında bakıyor, rangers gelip bizi avrupa'nın dışına atıyor.

  galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş ayırt etmeksizin her takım için sabit bir maksimum bir maaş bütçesi getirilmeli federasyon tarafından. nba'deki salary cap sistemi gibi. bu kadar para harcayıp bu kadar başarısız olmak kabul edilebilir bir durum değil, o zaman harcamayın. rangers'ın bizim kadar maaş bütçesi mi vardı? hayır.

  tabi benim bu söylediğim futbolun siyasete bulaşmadığı, federasyon yetkililerin liyakatle göreve geldiği bir senaryoda gerçekleşir ancak. bunu yapmasını beklediğimiz sözde üst kurum olan federasyon milli takımda daha da kötü tercihler yaparak kulüplere kötü örnek oluyor, bir de utanmadan kendi her şeyi doğru yönetiyormuş gibi kulüplere limit falan getiriyor. tabi o getirdiği limitleri delik deşik eden kulübe de herhangi bir yaptırım uygulamıyor.

  umarım tüm yapılarıyla baştan aşağı yenilenen bir türk futbolu izleme şansımız olur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!