• 1200
  avrupa liglerine yaklaşması mümkün olmayan lig. bu kadar kaosun hüküm sürdüğü bir yerde ne tutkudan ne güzellikten bahsetmek pek mümkün değil. herkes ligi kötülüyor tff, mhk herhangi bir kuruma kimse güvenmiyor. sahada oynanan hiçbir şey yok. maç bittikten sonra futbol hariç her şey konuşuluyor, türk futbolu tükeneli çok oldu ama bu sene çok daha net görünüyor.

  ya arkadaş yıllardır aynı şeyleri tekrar tekrar izliyoruz. bu kadar siyasete alet olursan söylenen hiçbir şeye gıkın çıkmaz. her şey siyasetle ilgili değildir, olmamalıdır ama ülkemizde hemen hemen her şey politik. insanların hobi olarak seyretmesi gereken, keyif almak, zaman geçirmek için izlemesi gereken futbol kin ve nefrete teşvik eder oldu. herkes kollanmak istiyor futbol kimsenin umrunda değil.

  saha içi ile ilgili neredeyse hiçbir fikri olmayan amigo yorumcuların etkileşimine bakın, her şey orada anlaşılıyor. karşına alıp iki kelam etmeyeceğin insanlar kanaat önderi oldu başımıza. söyledikleri, yazdıkları sorgulanmıyor bile. benim takımımın lehindeyse like at, benim rakibimin aleyhindeyse like at, başka parametre yok doğru olup olmaması hiç önemli değil. kimse çıkıp demiyor ki siz kimsiniz neye hizmet ediyorsunuz. muhabir nedir ne iş yapar gazeteci nedir ne iş yapar artık kimse bilmiyor. niye çünkü bunların tanımı bile değişti artık. insanların işini yapması yükselememesine sebep oluyor. işini iyi yapmak, tarafsız olmak iyi bir şey değil artık. çünkü birilerine arkana almak için birilerine karşına almak gerektiğini biliyor herkes. tv'lar witter etkileşimi iyi diye ahlaksız, iftiracı insanları yorumcu yapıyor artık. etik diye bir şey zaten kalmadı.

  kimse türk futbolunun kurtulmasını, temizlenmesini hatta düzelmesini istemiyor. herkesin derdi ben nasıl kollanırım? nasıl kendi adamımı sokarım? bunun peşinde. eve gelip vakit geçirmek, kafa dağıtmak için izlediğimiz futbol ne hallere geldi. top seviye avrupa liglerini izleyin çok çok nadir bazı maçlar haricinde herhangi bir şeye itiraz 5-6 saniyeyi geçmez hatta itiraz bile olmaz çoğuna. bizde yalan yanlış her şeye itiraz sürekli baskı altına alma çabası. ülkemiz ahlaksızdan geçilmiyor. çok özeniyorum yurt dışında takım destekleyen insanlara. denedim birkaç sefer ama galatasaray gibi olmuyor hiçbiri. hep bir tarafı eksik kalıyor. ben seyrederken yorulmaya başladım artık. herhangi bir maç bitiyor herkes twitter'a doluşup yok o hakemle kazandı yok ben hakemle kaybettim başka bir şey yok. keşke yasaklansa ülkede futbol bile diyorum artık. gerçekten çok yazık, dışarıdan bakan kim bilir nasıl acıyarak bakıyordur.

  o şu bu değil arkadaşlar hemen hemen hepimiz aynıyız. biri biraz daha fazla biri biraz daha az haklıdır belki ama herkes kendine göre haklı. bu işin bu raddeye nasıl geldiği de ortada ama konumuz o değil tabi. düzeleceğini hiç inanmıyorum ama umarım ben yanılırım da futbol konuştuğumuz güvenli bir ortam bir gün gelir.
 • 1201
  ülkenin insan kalitesi ile doğru orantılı bir lig.
  galatasaray olmasa dönüp bakarsam adam değilim.

  taraftarların ne yaptığının çok önemi yok zira onları şekillendiren medya ve kulüp yöneticileri.

  en büyük ikinci kulübü olan fenerbahçe'nin yöneticilerine bakın bir tane aklı başında insan evladı göremiyorsun.
  metin siparhioğlu adında ergenliği galatasaray başarıları ile geçti diye çenesini tutamayan bir velet kulübünün hakkını savunurken camia'ya kir atıyor. çünkü düşük profilli bir yönetici. yöneticilik ahlakından nasibini almamış.

  her seferinde aynı terane biz 10 yıldır başarısızız çünkü bize kumpas kuruldu. oh ne güzel memleket beceriksiz yöneticiler cas onaylı şikeci kulüp başkanları sütten çıkmış ak kaşık.
  afedersin götü yemiyor açık açık söylemeye ama galatasaray camiasını terör örgütü ile ilişkilendirmeye çalışıyor.

  dön bak beşiktaş'a ağzında şeref, haysiyet, hak hukuk.
  stadının açılışında rte'nin adını 500 kere anan başkanları var ama taraftarı kulübü anarşizmin merkezi sanıyor.
  yöneticileri de başarısızlıklarının kirini tıpkı fenerbahçe gibi kumpaslara, büyük oyunlara atıyor.
  sorsan tek şerefli kendileri onların almadığı her kupa kirli...

  bizim hatalarımız eksiklerimiz yok mu ? tonla var ama bu iki kulüp ve yöneticileri olayları spor ekseninden çıkartıyor.
  biri başarısızlıklarının tek nedeni olarak terör örgütlerine suç atıyor diğeri sportif başarılardan ziyade tüm evrensel değerlerin kendinde toplandığını iddia ediyor...

  çok uzatmaya gerek yok.
  berbat bir lig çünkü berbat ve kalitesiz insanlar tarafından yönetiliyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!