• 1128
  daha beter olsun dediğim.

  hangi taraftara sorsan futbol kendi takımına karşı oynanan bir oyun. sportmenlik yok, rakibine küfretmeyince taraftarlığından şüphe ediyorlar neredeyse. hiçbir takım yok ki geçmişlerinde şike iddiası olmasın. bazen tarafsız maç yöneten hakemlere küfürler, faulu yaptığı için oyuncusuna değil faulü verdiği için hakeme edilen küfürler. kekoca kabadayı figürleri, toksik bir holigan kültürü.

  futbolun amacı "ahahahaha size nasıl koyduk" demek değil de kaliteli bir spor izlemek olsaydı, 2009-10 sezonunun sonunda asıl hatırlanan şey fenerbahçelilerin absürt kutlamaları değil de (bu da komikti baya ahahahaha) bursaspor gibi bir takımın şampiyonluğu olsaydı, galatasaray avrupa'da bile istikrar yakalayabilecek konumdayken getirilen saçma yabancı kuralları olmasaydı, ligi iki sene üst üste kazanmış her takımın hocası milli takım teknik direktörlüğüne getirilmeseydi bu kadar leş olmayabilirdi türk futbolu.

  milliyetçilik karşıtı biriyim, pek de umrumda değil yani türk futbolunun ünü; ancak bu topraklarda yaşayan biri olarak bu kadar popüler bir sporun kaliteli olmasını dilerdim. bu saçma mentalite, toksik kültür ve cehalet kaybolmadıkça tüm dünyada türk denince akla kaliteli olarak sadece kebap gelecek.
 • 1129
  tüm türk takımları olarak el birliğiyle bitirilen mecra.

  türk izleyicisi maalesef gelecek senelerde şampiyonlar ligi diye bir organizasyon goremeyecek.
  onun yerine konferans ligi'nde çeyrek final hayalleri falan kuracak.
  sion, ludogorets, maccabi tel aviv gibi takımları yendiğimizde çılgınlar gibi sevineceğiz.
  üzülüyor muyum tabi ki hayır. beter olalim. en dibi görelim ki o zaman geçmiş zamanın değerini bilelim.cunku ben yoruldum artık her yıl o sene bu sene birşeyler yapabilir miyiz avrupa'da demekten.
  ben bu akşam bir fatiha okudum futbolumuza bence siz de bir beklenti içine girmeden yerel ligimizdeki kavgalı dovuslu güreşvari futbolun keyfini çıkarmaya çalışın.