• 941
  geçen hafta 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında galatasaraya açık bir şekilde operasyon çekildi. vara rağmen 1 kırmızı yanlış çalındı ve dünyanın en açık faulü verilmeyecek gol yedirildi. bu konuda herhalde herkes hemfikir. tabii ki geçen hafta yapılan operasyon nasıl olsa yenebileceğimiz bir maç olan (bkz: 20 nisan 2019 galatasaray kayserispor maçı)nda telafi ediliyor. emre akbabanın pozisyonu kırmızı kart ama hakem vermedi. zaten kayseriden birini atsam kafasıyla gittiği belli olan hakem de sonunda kırmızıyı çıkardı ve bize penaltı verdi.

  yani güya fener maçını bu maçla telafi ediyorlar. adaletsizlik ahlaksızlık had safhada. işte ben bu yüzden bu zihniyetten iğreniyorum, hep eyyam hep adaletsizlik.
  edit: bu toplumun sorununun eğitimden ziyade ahlak olduğunu düşünen biri olarak, eleştirilere saygı duyuyorum. yalnız bize yapılınca öfke doğuran şey karşı tarafa yapılınca neden vicdanı bile rahatsız etmez bilmiyorum. kim ne derse desin, sonunda ahlak ve hakikat kazanır
 • 943
  hakemlerin bol bol eyyam yaptığı futboldur.

  (bkz: #2654001) fakat bu entry'de bahsedildiği gibi emre akbaba'ya verilen kart kırmızı değil sarı karttır. yani hakem doğru karar vermiştir.

  lopes'in gördüğü 2. sarı kartta doğru bir kart.. kaleye giden belkide ağlara gidecek olan topu eliyle kesiyor. voleybolcu gibi..

  (bkz: 20 nisan 2019 galatasaray kayserispor maçı) fenerbahçe - galatasaray maçının telafisi niteliğinde bir maç demek, rakip takım taraftarının kuracağı bir cümle..

  diğer rakip taraftarlara olmayan bir telafi üzerinden malzeme veriyorsunuz. kafanız güzel mi kardeşim sizin ? ne telafisi ? hakemin verdiği tüm kararlar doğru!

  edit: imla