• 188
  eğer derin bir rotasyonumuz olmasını istiyorsak en az 4-5 tane kaliteli türk futbolcuya ihtiyaç var. bu altyapıdan mı olur, gurbetçilerden mi olur, anadolu’dan mı olur bilmiyorum ama türk futbolcuya ihtiyaç duyduğumuz açık. emre’nin de gelecek sezon olmayacağını düşünürsek elimizde ilk 11 seviyesinde kimse yok. 14 yabancı ile de bu iş bir yere kadar gider.
 • 189
  bu yaz altyapıdan 5-6 oyuncu aynı anda a takıma çıkamayacağına göre aziz behiç, şener özbayraklı, mehmet özcan, abdülkadir parmak, mahmut tekdemir, kenan karaman, deniz türüç, gökhan töre gibi isimlerden birinin veya birkaçının kulübümüze transferi söz konusu olacak.

  bu transferler gündeme geldiğinde veya altyapıdan çıkardığımız oyuncular kötü oynadığında kıyameti koparıp kelle istememek lazım. kurallar gereği 14 yabancı dışındaki oyuncuların türk olması mecburiyeti var çünkü.
 • 190
  2019-2020 sezonunun kadrosunda an itibariyle şunlar görünmektedir:

  - ismail çipe (+ batuhan şen?)
  - emre taşdemir (veya ömer bayram?)
  - ahmet çalık
  - yunus akgün (?)
  - celil yüksel (?)
  - atalay babacan (?)
  - gökhan güney (?)

  bir de sözleşmeleri biten sinan, muğdat, selçuk, semih gibi isimler var.

  bu kadar. cidden feci bir rotasyon. yabancı sınırı gelirse ciddi anlamda bittiğimizin resmidir çünkü şu yukarıdakilerden 3 kişi bile koyamayız ilk 11'e. belki sol beke emre taşdemir, sağ kanada yunus, defansa ahmet... neyse.

  dolayısıyla türk kontenjanından gelen hiçbir isme burun kıvırma şansımız olmayacak. bence hoca kendisi ayarında ve fiyatında türk bulamazsa kampa çok geniş bir altyapı seçkisiyle gidip onları kullanmak durumunda kalacak. içimden bir ses umarım öyle de olur diyor hatta.