• 3
    işte hep imrendiğimiz -yav gardaşım avrupali yetiştiriyor oynatiyor gencleri- dediğimiz ancak sabredip de göremediğimiz politikayı uygulama vaktidir. gençleri oynatıp yetiştirmek bu dakikadan sonra çok daha değerlidir. bunca borç içindeyken hiçbir kulüp bu krizde bu kurlarla büyük paralar vermemeli. şampiyon takımın şampiyonluk primi şu kurlarla 10m€ civarı varın siz düşünün gerisini. taraftar şapkasını önüne koyup kabullenmeli ve kulüplerine bu revizyon için destek vermeli. -yav transfer yapamıyor bunlar- demek yerine gerçekleri görmemiz gerek. her geçen gün değil her dakika artan kur ile birlikte kulüplerin borçları artıyor, maaş yükü artıyor ama içerden hiçbir geliri yok. büyük takımların bir maç bileti ortalama 150 tl desek 20€ya denk gelir. futbolcuların maç başı ücretleri var daha. uzun lafın kısası bu revizyon şarttır. kulüpler altyapıya yönelmeli genç oyuncular keşfetmeli.
  • 4
    dolar ve euro kurlarında ki gelinen nokta ortadayken seve seve alt yapıya gereken önemin verilmesine evrilecek politikadır. 2018 yazında alt yapımız için çokça transfer gerçekleştirdik. böyle devam edip yetiştirmek zorundayız. yetiştirip ihraç etmek zorundayız. taraftar olarak gerekirse dişimizi sıkmaktan dişimiz kırılacak ama sabredeceğiz. başka yolu yok bu işin. sonunda mecbur da kalmış olsak işin tek olumlu tarafı bu oldu sanırım.
  • 6
    bir kaç menajerin önerdiği oyuncu havuzu dışında seçeneği olmayan ve gereğinden fazla ücretler verilip taraftarı oyalamaktan ibaret politikadır.transfer sezonunda çıkan isimlerin dışında sanki futbol dünyasında futbolcu kalmamış gibi bir durum söz konusudur.sonuç itibariyle yanlışlar yapılarak bu gün itibariyle takımlar borç batağındadır.