• 301
  türk hakemlerinin kötü olduğunu bilmeyen yok. ama 14 nisan fenerbahçe galatasaray maçı‘nda feghouli’nin ayağına alanen basılıp faul olmasına rağmen ve yanlış kararları düzeltmek için bir sistem kurulmuşken buna bakmaya tenezzül bile etmeyen bir hakemden söz ediyoruz.

  bu olay öyle kolay bir şey değil. bakın mesleğini iyi yapmayan adam kovulur. bu kadar basittir bu hayatta. işsiz kalır. normali de budur. bu türk hakemlerinin bu kadar bariz ve şike soruşturmasına konu olabilecek hatalarına bir önlem alınmıyorsa türk futbolunun gelişmesi de söz konusu değil.

  hoş bir şey olacak mı. hayır olmayacak. zaten düzen kurulmuş ibb’nin şampiyonluğu yüzde yüzdür.
 • 302
  düzgün bir adet kalmamıştır. ben olaya daha farklı bir şekilde yaklaşmak istiyorum. galatasaray’ın 2018-19 sezonunda kalan maçlarda 2 adet derbisi bulunuyor. içerisinde bulunduğumuz sezon özelinde fırat aydınus, hüseyin göcek, ali palabıyık, bülent yıldırım ve halis özkahya isimleri var. bizim derbi maçlarımıza içeride kime verecekler. kaderimizi hangisi belirleyecek. hepsi bir plan ile çıkıyor maça ve bir şeyler yapılmalı. kurbanlık koyun gibi maçlara çıkıyoruz. a çıkıyor b geliyor, o çıkıyor diğeri geliyor, gasp edilen biz oluyoruz.
 • 303
  misal bugün 5-10 dk takıldım adanademirspor- altay maçına, bir baktım hakemi göçek'miş. ne yaptı ne etti, şu orta sıra maçını bile germeyi başardı bu bey.
  (bkz: 15 nisan 2019 adana demirspor altay maçı)
  arkadaş, biz eskiden mahallede maç yaparken hem oynar, hem de gerektiğinde hakemlik bir konu olduğunda 2 takım arasında anlaşır , hırgür olmadan adam gibi karar verirdik kendi aramızda.
  örneğin biz aşapı mahalle, dirargilller yukarı mahalle olsu, aynı pozisyonda feghouli faul derdi, rakip de itiraz etmez maç faul atışıyla bizim mahellenin vuruşuyla başlardı, ee pala mısın bıyık mısın, sen ne iş yaparsın, hadi sen görmemeye, vermemeye programlanmışsın, abicim var geldi, var, artık görmedim demek kurtarmıyor maalesef, geçti o günler. ulan aziz dün hakem olsaydı utanır iptal ederdi o golü, bu kadar net.
  utanmadan bu işten para kazanıyorsunuz bir de.
  neyse allah herkese çoluğuna çocuğuna helal lokma yedirmek nasib eylesin...
  diyeceğim, şu lig maçlarına hakem çıkmasın, bundan daha kötüsü olmaz bence.(bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)