• 586
  an itibarıyla aspor son sayfa programındadır. programın başından beri 7 nisan 2021 beşiktaş alanyaspor kaşılaşmasında alanyaspor’un kaçırdığı ve yediği gollerde, sosyal medyada şike yorumu yapanlara, mercimek beyinli, ulan, kendi şerefi olmayan başkasını şerefsiz sanar gibi ifadeler kullanıyor. program moderatörü melike çelik hanımefendi kendisini defalarca uyarmasına rağmen futursuzca söylenmeye devam ediyor.
 • 587
  a spor’da ki son sayfa programının başından beri şike ile örnek vereceği zaman özellikle galatasaray ismini kullanıyor. şike strum graz maçında ki gibi falan olur diyor. bu ülkede çok büyük şeytanlar var diyor. ghezzal öyle bir şut vurdu ki diyor kalecinin orda olması bile büyük başarı diyor. süleyman seba’nın takımı şike mi yapar diyor.
 • 592
  türk futbolunun yedi faresi olarak gördüğüm yazarlardan ikisi turgay demir ve adnan aybaba’dır. birkaç fare de fenerbahçe’de var ama şimdilik isimlerini yazmayayım.

  bu iki bjkli fare, dünkü beşiktaş-alanyaspor maçındaki goller için iki farklı yorumda bulunmuş. (adnan aybaba’yı zaplarken dinledim, turgay demir’i sosyal medyadan) turgay demiş ki; “babacar o golü kaçırmak istese oraya neden koşsun? baştan hiç koşmazdı.” gerekçeye bak hizaya gel. be sıyrık, hiç koşmasa o zaman niyeti daha net ortaya çıkmaz mı? o noktaya koşmasa demezler mi ki “sen ne ayaksın babacar.:) marafona’nın yediği gol için ne dedi bilmiyorum çünkü (sosyal medyada göremedim) ama aynı türden saçmaladığından eminim.

  adnan aybaba ise olaya çok ciddi bir şekilde girdi ve “marafona’nın yediği golü ciddi şekilde eleştirerek şike imasında bulundu. ancak bu sefer de fanatik beşiktaşlı turgay ciner abisine yaranmak istemiş olacak ki serhat ulueren ve dr. bozuntusu ne yani marafona şike mi yaptı demek istiyorsun diye adnan’ın üzerine gidince, adnan tornistan yapıp şike değil ama bunun iddiası var şusu var busu var” diyerek kıvırdı.

  dün her şey çok netti. belli ki mhk’nın ümit öztürk atamasından çok çok rahatsız olan beşiktaş, her şeyi göze alıp gereken tedbirleri almış. almış almasına ama üstünü çok açık bırakmış.

  bu utanmazlık, bu şerefsizlik, bu rezillik beşiktaş’a yüz yıl yeter. şerefli ikincilik yalanı ile ötüp duran bu kanatlı familyası gagalarını açtığı anda, babacar ve marafona hatırlatılacaktır kendilerine.

  bundan sonra, “şerefinle oyna hakkınla kazan” metaforunun yerini, “marafona’nla oyna, babacar’ınla kazan” metaforu almıştır. çok net.

  daha önce yazmıştık ve demiştik ki; “kim neyle övünür, ondan mahrum gömülür.” işte şerefli ikincilikleriyle övünen beşiktaş camiası ondan da mahrum gömülmüştür artık. toprakları bol olsun.

  (bkz: 7 nisan 2021 beşiktaş alanyaspor maçı)
 • 593
  acayip bir paradoksa neden olan birilerinden biridir. bunlardan çok var. hepimiz sevmediğimizi bildiririz ama nedese oturup açar izleriz. bu sadece bunlardan bir tanesi. adını falan reklam ederiz. twitter'dan yazarız. adama reytingin kralını kazandırırız. sonra inşallah silinip gider yazarız. şaka gibi milletiz çok açık söylüyorum.

  televizyon yöneticileri izlediğiniz bir kişi hakkında ne düşündüğünüzü bilmez. adamlar izleniyor mu izlenmiyor mu diye bakar. reklam satmaya bakar. bir program izlenmiyorsa kapanır. izlenirse devam eder. izlemeye devam edip reyting kazandırın arkadaşlar.

  bu tarz insanlara yapacağınız en iyi protesto izlememektir, takip etmemektir.

  fenerbahçe yenilince rıdvan'ı aç diyip iki gün sonra inşallah silinir demek gülünçtür.

  yıllardır bu tarz insanları izlemem ve takip etmem. n ile başlayıp kapanan spor kanalı gibi. adını bile zikretmem. içim rahattır. izlemeyin arkadaşlar gün gelecek kendi kendine bitecektir. isimlerini zikretmeyin, izlemeyin. görmeyin.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!