• 62
  malesef saçmalamış maçta. deniz çoban dediğine ve kendi yorumlarıma göre de;

  larin'in ilk sarı kartını diğer kaledeyken fenerbahçe atağını durdurmak diye görüp sarı vermek, alakası yok hatalı.

  tisserand-larin pozisyonu penaltı ama görmesi zor, neyse.

  pelkas'ın sarı kart gördüğü pozisyon çok ciddi gol pozisyonu olacak ama devam ettirmiyor. ne kadar komik ki fenerbahçe kalesinde larin'in faul yaptı dedigi pozisyonu avantaja bırakıyor, bu nasıl kafa?

  beşiktaş ikinci golü öncesi faul var ama var karışamaz çok arada diyor. bence faul.

  ozan tufan ayağa basma sarı kart.

  rosier'in el pozisyonu tam ceza sahası köşesinde zor pozisyonda hakem devam diyor, gereksiz. el verilmeliydi.

  mert hakan ikinci sarıdan kırmızı.

  sergen yalçın atilmaliydi.

  josef direkt kırmızı. bu pozisyonda sahaya giren fenerbahçe yedekleri vs sarı kart görmeli ama hakem dağılmış haliyle alakası yok olayla.

  altay kırmızı. ne kendisi ne yan ne var görüyor bu nasıl iş?

  malesef rezil maç yönetmiştir.
  (bkz: 29 kasım 2020 fenerbahçe beşiktaş maçı)
 • 64
  babasının cahilce açıklamaları, süper ligde yönettiği 9. maçında derbiye atanan ve hafta boyu süren kamuoyu baskısının ardından çıktığı maçta* kariyeri belki de başlamadan biten talihsiz ve yetersiz hakem.

  bu arkadaşın hataları zaten her yerde konuşuldu fakat ben kendisine üzülmeden edemedim. babasının galatasaraylıydı açıklaması büyük rezillik. hafta boyu süren koç holding çalışanı tartışması ayrı bir olay. çebi'nin çıkıp ettiği laflar ayrı bir olay. daha önce bırak fenerbahçe-beşiktaş maçı yönetmeyi, ne beşiktaş'ın ne fenerbahçe'nin hiçbir maçını yönetmemiş bir hakemi, kariyerindeki 9. süper lig maçı görevi olarak bu maça atayanlar çok daha ayrı bir olay.

  gerçekten el birliği ile isminin ve mesleğinin içine edilmiş bir adam oldu tugay kaan numanoğlu. belki çok iyi bir hakem olacaktı, belki de gerçekten bu maçtaki performansını bile aşamayacak bir hakem olacaktı. fakat bu gece itibariyle hakemlik kariyerini geçtim kişisel hayatı bile asla normal olmayacak. acemilik kendisinde değil, hatta acemilik kendisi hariç diğer tüm faktörlerde. umarım bunu atlatacak mental yapıya sahiptir. gerçekten üzücü.
 • 65
  (bkz: 29 kasım 2020 fenerbahçe beşiktaş maçı)

  lemos, josef ve altay kırmızı kart görmeliydi. m. hakan ikinci sarıdan kırmızı kart görmeliydi.

  josef çift daldı, açıklaması olmayan bir pozsiyon. lemos kafa attı, tekrarını göstermediler. altay ceza sahası dışında mutlak golü eliyle kesti. m. hakan rıdvan'a sarı kartlık faul yaptı.

  art niyetli değil de hatalı kabul edelim biz. tek maçla hüküm vermek doğru değil.
 • 66
  29 kasım 2020 fenerbahçe beşiktaş maçında mert hakan yandaş'ı atamadığı ana kadar çok güzel maç yönetmişti. sonrasında koptu.

  orada onu atsa sonra josef'i de çok rahat atardı, malesef sonrası klâsik eyyamcı türk futbol hakemi.

  ben genel olarak beğendim. kadıköy'de fenerli oyuncuların kendilerini atmalarına faul çalmayan kaç hakem gördük allah aşkına?
 • 67
  her ne kadar eski kaşar hakemleri görmek yerine kendisi gibi yeniz yüzleri görmeyi tercih etsem de, ki mağlup olmamıza rağmen alanyaspor maçımızda çoğumuzun üzerinde bıraktığı intiba olumluydu, önce beşiktaş kanadının kendisiyle ilgili hafta içinde oluşturduğu manipülasyon, akabinde fenerbahçe ile beşiktaş kulüplerinin konuya dair sosyal platformdaki atışmaları, ve son olarak maçtan bir gece önce babasının verdiği ropörtaj ile resmen olaya tüy dikmesi sayesinde elbirliği ile adamın ruh hali maç daha oynanmadan helvaya çevrilmiş oldu.
  ee haliyle bu haldeki bir adamın da maç içinde dağılmaması zaten pek mümkün olamazdı, ki özellikle son dakikalarda ipin ucunu kaçırdı, kendisi adına üzüldüm açıkçası.
  bizimle ilgisine gelince, bu saatten sonra kesinlikle ama kesinlikle galatasaray maçlarının kenarından kıyısından geçmemelidir. bunu özellikle biz talep etmeliyiz tff'den. zira adım gibi eminim ki, bizim maçlarımızda hakemliğin kitabını yazacak kadar muhteşem maçlar yönetecek bile olsa, ellerini ovuşturarak kendisi üzerinden galatasaray'a çamur atmayı bekleyen hatırı sayılır bir güruh var. lehimize hata yapsa "zaten galatasaraylı" denecek, kamuoyuna yaranmak için bizi doğrama yoluna gitse o ayrı dert.
  bu durumda bizim maçlarda orta hakem ya da var hakemi, fark etmez, kesinlikle görev almamalı, aldırılmamalıdır.
  hatta abartmıyorum, ilerleyen haftalarda şampiyonluk potasında yer alırsak rakiplerimizin maçında olması bile sakıncalı bana göre. belki bir çok avrupa ülkesi bunları kaldırır ama bizim futbol iklimimize ters gelen şeyler bunlar maalesef.
  özetle, el birliği bir hakemin kariyeri daha nasıl başlamadan bitirilir'in uygulamalı gösterimini gördük geride kalan haftada.
  (bkz: 29 kasım 2020 fenerbahçe beşiktaş maçı)
  (bkz: 19 ekim 2020 galatasaray alanyaspor maçı)