• 1
  transfer döneminin kapanmasına daha aşağı yukarı 25 gün varken açılmasını gereksiz bulduğum hashtag.

  emre akbaba transferindeki gibi yönetimi paniğe ve dolayısıyla yanlışa sürükleyecek bu tarz tagleri desteklemiyorum. ha diyelim ki son 5 güne girildi hala transfer yok, o zaman galatasaray taraftarı zaten herkese gereğini yapacaktır!
 • 2
  yaz dönemi boyunca(yaklaşık üç ay) transfer bekleyen ve yapılmayan bir kulübün taraftarının haklı olarak isyan etme durumu. yani olaya daha 25 gün var mantığıyla bakmak doğru değil. eylül ayından bugüne dek geçen süre zarfı yine üç ay. tüm rakiplerimiz öyle ya da böyle bir şeyler yapıyor, bizimkiler yine uyuyor.

  istifa isteği belki şu an için gereksiz ama yapacakları ve yapamayacakları transferler mustafa cengiz yönetiminin kaderini belirleyecek.
 • 4
  gayet yerinde bir hashtagdir. taraftar olarak en kötü anda bile rekor kırıp tribünde yerimizi aldık. maç seçen yetersiz olan isimlere ses çıkarmadık. aciz yönetim nedeniyle yüksek gelirden olduk. 2 hafta sonra ilk 11 oynayacak 1 forvet gelmeliydi şimdiye kadar. ama elde var sıfır sıfır sıfır. gidenler ortada gelir elde edildi top artık yönetimde. 2 ay önce liste verdik diyen teknik heyeti aklınca yalancı çıkarıp bize isim gelmedi diyenler hepimize doğru adımlar atarak borcunu ödemelidir.
 • 5
  bir yandan düşününce saçma bir hashtag yani erken bence ama bir yandan da düşününce bu 1 haftalık bir olay değil. sene başında almadın sıkıntı çektin aylarca ee kardeşim el alem* çatır çatır transferini yapmış önceden ,günü gelince resmiyete kavuşturuyor,biz neden bunu yapmıyoruz ? forvet transferi dönem açılır açılmaz 00.00 da açıklanması lazımdı direk.
 • 6
  yönetimi destekleyen birisi olarak söylüyorum. birkaç gün önce böyle bir söz söylense idi yanlış derdim. ancak ligdeki takımlar futbolcu gönderir göndermez eksiğini kapatırken, galatasaray’ın yarım sezonu tek santraforla kapattığı, bütün bir yarım sezonu forvet transferi olacak mı diye geçirdikten sonra tek santraforu da gönderip hala transfer olmadan oturuyor isek taraftar itiraz eder. bu itirazını da istifa diyerek ifade eder. çok doğal. taraftarı bu noktaya getiren ve arkasındaki büyük taraftar desteğini gün geçtikçe azaltan maalesef yönetim. çok plansız ve uyumsuz bir görüntüleri var transfer konusunda.

  umarım yine son güne transferler kalmaz.
 • 7
  bizim için transfer sezonu, transfer sezonunun son gününde değil en geç kamp döneminde bitmelidir. 12 ocak 2019 rb leipzig galatasaray maçı'na yeni gelenlerle tam kadro çıkmalıyız!

  eğer hashtag yeterli etkileşime ulaşırsa yönetimin kendisini silkelemesine yardımcı olacaktır. daha nasılsa 30 günümüz var gevşekliğine girip yumurta kapıya dayanınca belge yetiştirmeye çalışmazlar.
 • 8
  1- sinan güler, fenerbahçe'ye kaptirildi
  2- işıl alben gibi bir galatasaray'li taraftarın önüne atilmaya calisildi.
  3- oktay mahmudi taraftarin önüne atildi
  4- bafetimbi gomis taraftarin önüne atildi
  5- iki forvet alınacak dendi, eldeki forvet satıldı, yeri doldurulmadı.
  6- ocak ayında serbest kalacak adama 4 milyon euro verildi, aylarca ffp diye dolaşıldı
  7- amatör şubeler yönetilemedi. su topu takımımız avrupa kupalarına katılamama durumuyla karşı karşıya kaldı.
  8- engelli basketbol takımımız avrupa kupalarına katılamadı.
  9- taraftara ve fatih terim'e transfer konularında alenen yalan söylendi.
  10- tff'ye karşı haklar savunulmadı, sürekli destek mesajları verildi.
  11- kulübe karşı bildiri hazırlayan adama plaket verildi.
  12- porto ile puan farkını koruduk dendi.
  13- serdar aziz ve ozan kabak krizi yaratıldı, iki futbolcu da taraftarın önüne atıldı, fatih hoca olmasa ozan şu an linç yiyordu.
  14- gelecek vaadeden bir oyuncunun sözleşmesi bile incelenmedi.
  15- süleyman rodop gibi birine başkan tarafından kulüp içi bilgiler verildi
  16- kazanılan maçlarda uzun uzun konuşuldu, yenildiğimiz maçlarda hayalet oldular.
  17- 10 kasım'da dalga geçer gibi "sevgi ve minnetle -mustafa cengiz" fotoğrafı paylaşıldı.
  18- her gün siyasi liderler ziyaret edildi, ama tff ile ilgili herhangi bir girişimde bulunulmadı.
  19- kendilerini eleştiren bir kulüp üyesinin eleştirdiği video her yerden kaldırıltıldı.
  20- dalga geçilir gibi #greyweekend etkinliği yapıldı. galatasaray'ın renklerinden biri gri midir?

  taraftarın verdiği tepki normal. eleştirince dursuncu sayılmak, ölümü gösterip sıtmaya razı olmak gibi bir şey.
 • 9
  çok tehlikeli bir hashtag.

  benzeri hashtaglar zamanında dursun aydın özbek için de çokça açılmıştı, hepimiz gayet net hatırlıyoruz. 2015 yaz transfer dönemi'nde şu an mustafa cengiz yönetimi hangi politikayı uyguluyorsa hemen hemen o da aynı politikayı uyguluyordu. bu tepkiler karşısında 2016 haziran ayı'ndan itibaren dursun aydın özbek alın lan size transfer dercesine, sırf taraftarı susturmak için galatasaray'ın parasını sanki kendisinin, babasının parasıymış gibi harcamaya, hovardaca savurmaya başladı. transferleri tak tak, jet hızıyla bitirdi. uçakları teker teker indirdi. sonuç? serdar dışında 2016 yaz transfer dönemi'nde alıp da bize katkı veren olmadı. sonraki dönemde yapılan fahiş bonservisler ve yağlı ballı kontratların acısını şimdi çekiyoruz.

  umarım mustafa cengiz yönetimi de dursun aydın özbek gibi bu tarz tepkilere yenik düşüp galatasaray'ın parasını fütursuzca harcamaya başlamaz. en büyük korkum bu şu anda. yönetim ince iplik üstünde bu konuda. devamlı dursun aydın özbek'in geçtiği çizgiden öteye geçebileceklermiş gibi. bu durumda belki yangıncıları, birtakım sosyal medyacıları susturabilirler ama aklıbaşında galatasaray taraftarı'nın tepkisini fazlasıyla çekerler...
 • 10
  transfer dönemi başlayalı dün bir bugün iki oldu bence bu tag aşırı anlamsız. tamam eleştiri olabilir ben de eleştiriyorum ama daha transferin bitmesine çok var. bu tür erken ve aşırı tavırlar bence kesinlikle kulübe olumlu olarak yansımaz. (bkz: emre akbaba) transferinde ultraslan ve tüm taraftarlar o kadar baskı yaptı ki bir yerden sonra transfer namus davasına dönüştü. biraz daha sakin olup bu dönemin sonunu beklemek lazım, daha sonra zaten bol bol konuşulur.
 • 12
  transfer döneminin bitimine 3-5 gün kala açılmış olsa neyse de, daha 2. günden bu neyin kafası, neyin yangıncılığı arkadaşım? bi otur soluklan, baktık gene sıçıyorlar o zaman hep beraber saydırırız zaten yönetime. uzun ömürlü de olmazlar zati o durumda.

  2018-19 ara transfer sezonunun daha 2. günü açılmış gereksiz hashtag.
 • 15
  transfer dönemi dün açıldı diyorsunuzda sanki dün ile beraber transferlere başladı klüpler, daha önceden görüşülüp halledilir transfer dönemi açılıncada resmi imzalar atılır.bu ne böyle ölüm sessizliği altı üstü oyuncu alacaksın onu bile beceremiyorlar transfer yapamayan yönetim mi olur ?
  tabiki twıtter'da gündem olur bu iş ya ne olacaktı 4 ay forvet alamayan yönetim 20 günde transfer yapmayı becerememesi pekte hayal gelmiyor.
  başlarda destekledim ama yönetim yetersiz kabul edelim bence sezon bittiğinde seçime gidilmeli. gelen yönetim terime dokunamaz.
 • 17
  doğru transfer yapma şansları forvet için bence kalmadı. o yüzden de bu hashtag gayet yerinde ve zamanında. yaz transfer sezonu üzerine bir de 4 ay ilk yarıyı ekleyince 7 aylık bir süre yapıyor. ne yazık ki ilk kamp dönemine de yetiştiremedin kimseyi. e zaten avrupada hali hazırda oynayan hazır bir futbolcu getirme şansın neredeyse sıfır (direk 11e oyacağın bir forvet için). geriye kalan zamanda hala daha antlaşma yapamıyorsan, daha 25 günümüz var romantikliğinden sıyrılmak lazım. yangınsa yangın.
 • 19
  yani bir tayfa var, elinde benzinle bekleyen, hemen ortalığı aleve veriyorlar. kendilerine seslenmek istiyorum, yahu biraz sabırlı olun. merak etmeyin, transferler de açıklanacak, gidecekler de. hiç bir şey sizden saklanmayacak, bu ne acele. daha dün bir bugün iki. yönetim yaz transfer döneminden sonra hatalarını anlamıştır, bir hataya daha lüksleri olmadığının da farkındadırlar. biraz sabır, biraz ya. yapamazlarsa o zaman hep beraber tepki veririz. yani şimdi gidip, yerlerine hemen birileri gelip, anında sihirli bir değnekle 4 oyuncu alamayacaklarına, herşeyi çözemeyeceklerine göre, bu tarz hareketlerin, yangınların kimseye, hiç bir faydası yok.
 • 20
  forvet transferi yapılamadığı için içimizde korku olması normal ama taraftar ne istiyor onu tam anlamıyorum. ibb stoper gönderdi hemen yerine yenisini aldı deniyor ama serdar tasci'yi biz alsak yangın başlamıştı. malatya izlandalı bir forvet aldı onlar içinde hemen yerine adam buldular deniyor. geçenlerde adam slazi lafı ortaya çıktı hemen ne gereği var denmeye başladı. iyi kötü oyuncu anlamında söylemiyorum bunları. transfer dönemi boyunca adı geçen futbolcular içinde sadece alan için sözlükte büyük çoğunluğu olumlu yorum okudum. onun dışında hepsine istemiyoruz dendi. transfer işi risk barindirir. kendini kanıtlamış futbolcular da risk azdır ama parası çoktur. kendini pek kanitlamamis ya da formu düşen futbolcular da risk fazla ama parası az. ben forvet ve orta saha kısmında kendini kanıtlamış birisini isterken stoper ya da kanatlar için daha az para harcanması gerektiğine inanan biriyim.
 • 23
  transfer taraftarı olduğumuzun göstergesi olan hastag. daha doğrusu futbol için transfer manyağı olduğumuzu... sene başında basketbol şubesi için endişe eden taraftarı topa tutanlar, onlara önce futbolu kurtarmamız gerek diye çıkışanlar ve bu uğurda sözlüğün en önemli isimlerinden daniel tozser'i bile eleştirenler, emre akbaba'yı takımda forvet yokken sırf bu yüzden transfer ettirip elimizi kolumuzu bağlayanların şımarık davranışından başka bir şey değil. amatör branşlar avrupa'ya gidemezken kimsenin sesi soluğu çıkmıyordu, transfer sezonu açılalı 2 gün olmuş ve daha bir oyuncu satamamışız, bir anda transfer yoksa istifa sesleri. gerçekten ne kadar çabuk değişiyor fikirleriniz, hiçbir kararınızın arkasında duramıyorsunuz, hemen herkesin gazına geliyorsunuz, birilerini gömelim diye pusuda bekliyorsunuz. bu şımarık tavırlardan bıktım artık. bu yarar vermiyor, daha çok zarar veriyor ama biz bunu bir türlü fark edemiyoruz.

  dursun özbek zamanı sözlükte yönetim istifa başlığı en üste sabitlenmişti. herkes karşısındaydı güya. adamlar siz istiyorsunuz diye saçma sapan transferler yaptı ve hemen tav oldunuz. o dönem eleştirenlere demediğinizi bırakmadınız. sonuçta o dönem alınan oyunculardan birini bile iyi anmıyorsunuz ve o oyunculardan hep zarar ettik. ardından yine dursun özbek bir ton transfer yaptı yine sırf siz istediniz diye, şampiyon olduk o kadroyla evet ama zor bela avrupa'ya gidememekten kurtulduk. şimdi yine bir transfer çılgınlığı. evet kadroda eksik var, adamlar da alacağız diyor ama bu acele neden? yine mi hüsran olsun sonu? saçma sapan paralara transfer yapsınlar sırf siz erken gelsin istiyorsunuz diye de sonra yine kulübün beli doğrulmasın ve o adamları sonradan satmak için bir tarafımızı yırtalım mı istiyorsunuz? açıkçası ne istediğinizi, ne yapmak istediğinizi anlamıyorum. bir kere de sakin olun, bir kere de kulübü gerçek anlamda düşünün, bir kere de düşünerek hareket edin. başka da bir şey istemiyorum.