• 91
  transfer istemiyoruz söylemi fatih terim'e karşı geliştirilen bir slogandı. en azından benim için öyle. sebebi de gayet açık. kötü oyuna (şampiyon olunan sezonlar dahil) yine kendi isteği ile transfer edilmiş olan mevcut kadroyla çözüm aramak yerine, "olmuyorsa zorlamayalım üç ay sonra gönderir yenisini alırız"ı eni konu düstur edinmişti hoca. tepki hocanın bu transfer oburluğunaydı. şimdi bakıyorum fatih terim'i her türlü belanın içinden sıyırıp temize çıkarmayı görev edinen bazı kişiler sözü bu kadroyu hoca kurmadıya getirmeye çalışıyorlar ya pes diyorum bu zihniyete. bütün başarıların sahibi tek başına fatih terim ama başarısızlıklarda zerre kusuru yok. suçlu hep başkası. hocaya en büyük zararı etrafını saran "biz galatasaraylıyız onlar değil" diyecek kadar gözü dönmüş bu zihniyet verdi zaten.

  konuya dönecek olursak, bu takıma transfer şart. bu işin şakası yok. hıncal uluç'un dediği gibi acil 11 süper adam lazım demek isterdim ama imkanlar ortada. torrent–campos işbirliği ile, gelecek senenin kadro yapılanması da düşünülerek gerçekleştirilecek üç dört net transfer takımı ayakta tutar. yaz transfer dönemini de verimli geçirirsek önümüzdeki sezona umutla bakabiliriz. kaynak mı? onu da burak elmas düşünecek, gerekirse yaratacak. işi ne.
 • 92
  10 ocak 2021 tarihinden beri destekleyip, son iki maçlık hezimetleri gördükten sonra pabuç daha pahalı olmadan desteklemediğim kampanya.

  olay içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı, küme düşeceğiz goygoyuna girmeden , ligi bitirebileceğimiz en üst noktada bitirerek kulubün namusunu kurtarmamız gerekiyor. galatasaray gibi bir takımın değil küme düşmek ligi onbirinci sırada bitirme gibi bir lüksü dahi yoktur.

  ivedilikle kaleye okan geçirilmeli, en acilinden orta sahaya takviye yapılmalıdır. forvetin şu aşamada önceliği yoktur, yeterki kalemizi güven altında tutup, şu kahrolası topu ceza sahamıza gelmeden sağsalim uzaklaştıralım. galatasaray'ın , oyunu rakip kaleye yıkan , topu sürekli güvende tutan adamlara ihtiyacı vardır.

  (bkz: 20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçı)
 • 93
  transfer takimda eksik varsa orayi kapatmaya yonelik bir hamleyken, bizde kisilere duyulan nefretin saga sola vurulmasindaki sag-sol haline geldi.

  takimin eksik oldugu her zaman barizdi, bugun de bariz. avrupada bu eksikligi kapatacak dogru oyunu gerek hakemlerin adil yonetimi gerekse topun oyunda kalma suresindeki oyun oncelikli farklar nedeniyle oynayabiliyorduk. ligde de cok sayida pozisyona giriyor fakat atamayinca cokusu kaldiramiyorduk kilit acacak oyuncu eksikligiyle. bugun herkesin saydigi eksikler tamam sekilde avrupa gruplarini gecirseydik belki bu kez de namaglup lider cikamayacaktik parcalar degistigi icin. varsayimda bulunmak imkansiz bu konuda ama kim ruzgarin yonune gore galatasaray menfaatlerini geri plana atip, kisilere gore farkli konusuyorsa bugun gelinen noktada vicdanen sorumlulugu en az gorevdekilerin sorumluluklari kadar fazla. yok oyle her yerde galatasarayin menfaatleri herseyden onemli diyip, kisisel ego tatmini icin oynak fikirlere sahip olmak. eksik varsa galatasarayin eksigi var, transfere ihtiyac yoksa galatasarayin ihtiyaci yok. sanki yoneticiler ve hocalar oyunculari tapularina geciriyor anasini satayim, kafaya bak. ‘aslolan bu kafa’ olmus haberimiz yok.

  edit: noktalama
 • 94
  terim kalmış olsaydı katılacağım ama mevcut durumda son derece yanlış bulduğum kampanya. terim 3 senedir transfer yapıp başarı gelmeyince hala transfer istediğinde kampanya düzenlenmezken, şimdi kendi kurmadığı ve çok sayıda da eksiği olan kadro için doğal olarak hoca transfer istediğinde kampanya yapılmak istenmesi de hiç iyi niyetli değil. takımın başına yeni gelmiş bir hoca, elbette ki kafasındaki sistemi kurmak için birkaç takviye isteyecektir. oyuncu aldırır, aldırdığı oyuncular terim’in yaptığı transferler gibi fiyat performans açısından son derece başarısız olur ve mevcut tablo değişmezse ancak o zaman bir sonraki transfer döneminde böyle bir çıkış yapılabilir. kaldı ki torrent hocanın da zaten böyle bir şansı olmayacağını bir sonraki transfer dönemine kadar aldığı enkaza rağmen mutlaka başarılı olması gerektiğini, en ufak başarısızlıkta zaten kendisiyle yolların direk ayrılacağını söylemeye de gerek yok herhalde. takım sezon başında kötü transferler yapmış belli ki ve şu anda bunun ceremesini çekiyor. alt sıralardan uzaklaşıp belki avrupada bir şeyler yapabilmek için başta kaleci ve iyi bir orta saha olmak üzere bu takıma en az 3 iyi transfer gerekiyor.
 • 95
  eğer transfer yapılmazsa mevcut oyuncuların hem değeri hem de özgüvenleri yerli yeksan olacaktır.
  3 transfere takımın net ihtiyacı var. kaleci, 6 numara ve 10 numara transferlerine takımın ihtiyacı vardır.
  10 numaradan kastın yaratıcı bir oyuncu. 6 numaradan kastım ise net bir şekilde topla dripling ile ya da pas ile son derece rahat çıkabilecek bir oyuncu çevre kontrolü olan bir oyuncuya ihtiyaç vardır.
  beşiktaş'ta alex teixeira, pijanic, ghezzalvs var.
  fenerbahçe'deirfancan kahveci, mesut özil
  trabzonspor'da aldülkadir ömür ve anastasios bakasetas
  gibi oyuncular varken bizde yaratıcı oyuncu yok.
  bir morutan var başka da yok o da kendinin pek farkında değil, çok aceleci ve amatörce oynamakta.
  bu sebeplerden kaynaklı bizim acilen 6 ve 10 numara transferi yapmamız şart.