• 33
  1 sezon olsun ki; açıldığında olmazsa olmaz transferleri açıklayalım.

  yahu takımda orta saha ve sol kanat ihtiyacı olacağı sene başından beri belli. her iki mevkide oynayan oyuncular da kiralık. ne olur bugün çıkıp bir adet orta saha ve 1 adet sol kanat açıklasak.

  kimse çıkıp ffp mfp ctf wtf! demesin ffp yokken de böyleydi. yanlış anlaşılmasın bu yönetime bir eleştiri değil, genel olarak türkiye'deki transfer politikalarına eleştiri.

  aşağı yazılacak olası bahaneler ( sezon başında oyuncuların fiyatının yüksek olması, satmadan alamamamız, oyuncualrın diğer teklifleri beklmesi vb. durumlar göz önünde bulundurulmuştur)

  edit: lan bunu niye ofsaytladınız? ne yani transferler gecikse daha mı iyi? ne hocayı ne yönetimi eleştirmişim. millet hepten neyi nası savunacağını şaşırdı.
 • 34
  plansızlık, parasızlık, akılsızlık ve her şeyden önemlisi iş bilmezlik sonucu son saniyeye kadar netleşmeyen dönemlerdir bizim ülkemizde...

  bizde almanya gibi a,b,c,d....,z planları iki sezon öncesinden belli olsun, mart ayında tüm transferleri yapalım, fırsat transferlerinin peşinden koşalım isteriz ama o ancak yüz yıl sonra belki olur.

  ülke olarak plan, program nedir bilen tipler değiliz.
  kervan yolda düzülür felsefesini ilke edinmiş adına da "akdeniz rahatlığı" demişiz. iş bilmezlik bunun adı... avurpa'da teknik direktör seçimleri genelde mevcut kadro üzerinden yapılır. yani adam elindeki kadronun ne oynayabileceğini bilir ve ona göre birini seçer. bazı radikal değişiklikler (juventus'un sarri seçimi gibi) oyundan memnuniyetsizliğe verilen tepkidir aslında. kupa kazansan da lig sonuncusu ile oynarken 1-0 öne geçen takımı geri çekersen değişiklik kaçınılmaz bir hale gelir.

  bizde ise elindeki kadronun ne oynayacağını bilmedikleri için abuk sabuk seçimler yaparlar. almanlar gibi iki yıllık planlar halinde kafa yormadığımız için transfere son dakika çok iş yaparız.
 • 35
  genelde sorunlu olan bölgelerden 1-2'sini düzelttiğimiz bunun yanında düzgün giden 1-2 işi bozduğumuz yine durup dururken 1-2 sorun icat ettiğimiz dönemlerdir.

  galatasaray, ben bildim bileli hiç bir transfer döneminde bütün sorunlarını çözecek planlar kurmadı. kendi kendine başını belaya sokmadığı bir transfer dönemi hiç olmadı.

  bakalım bu dönemde neleri bozacagiz, hangi sorunlarımızı göz ardı edeceğiz. durup dururken başımıza ne işler açacağız.

  not: bu entry bit fatih terim ya da mustafa cengiz eleştirisi değildir.