• 2159
  uefa'dan ceza alma durumu ile ilgili olarak olumlu konuşan ahmet ağaoğlu "böyle bir durum yaşanacağını zannetmiyorum. kriterlerin ikisini karşılıyoruz. ancak bankalar birliği ile yeniden yapılandırma konusu var. bunu da halledeceğimizi düşünüyorum" demişti.

  benzer bir haber de burada var:https://www.sabah.com.tr/...glundan-uefa-mujdesi

  öte yandan sözlükteki anket sonuçlarına göre önümüzdeki sezon şampiyonluk yolundaki en büyük rakibimiz kendileri olacak. bakalım iyi bir jenerasyon yakalayan ancak mali sorunlarla boğuşan trabzonspor önümüzdeki sezon bu beklentileri karşılayabilecek mi?

  ilgili anket sonuçları: https://anketinho.com/888/s
 • 2160
  2019-2020 sezonunda şampiyonluk yarışı vermesi ancak abdulkadir ve yusuf yazıcı'nın takımda kalması ve iyi iki stoper ve orta saha ile olabilir.

  bu ekonomik şartlarda en az birisinin satılması kesin gibi, ben ikisinin de satılacağını düşünüyorum.

  bu sebeple seneye rakibimiz olması zor ama bizi yine trabzon'da yenerler, amk kadıköy'den daha kötüyüz trabzon'da :(
 • 2162
  takım olarak bir iki oyuncu(pereira, olcay) dışında çok sempatikler. çok keyif veren bir futbol oynuyorlar.
  ama camia ve taraftarları o kadar itici ki kendilerinden nefret ettirmeyi başarabiliyorlar.

  bence trabzonspor'un şampiyon olması biraz zor. çünkü taraftarları inanılmaz sabırsız.

  komşum fanatik trabzonsporlu ve bundan birkaç ay önce ünal karaman'ın istifa etmesi gerektiğini düşünüyordu.
  sanki her sezon şampiyonluğa oynuyorlar. halbuki ünal karaman'ın yaptığını guardiola gelse yapamazdı belki de.
 • 2164
  ortasahadaki en kritik adamlarını* kaybetmelerine ragmen taş gibi top oynamaya başlamış kulüptür.
  herkesin aksine yusuf ve abdülkadir'in ciddi meblağlar ile satılmasının önümüzdeki yıl maddi olarak takımı da kulübü de rahatlatacak bir hamle olması nedeniyle kendilerine daha faydalı olacağını düşünüyorum. benzer felsefe ile bozmadan devam ederlerse seneye olmasa da bir sonraki sezon şampiyonluk yolundaki ciddi adaylardan olacaklarını düşünüyorum.
 • 2166
  oldukça iddialı başladıkları 2007-2008 sezonunda 1-0 önde götürdükleri sivasspor maçında mısırlı arap kökenli ayman, yahudi pini balili'ye biraz da ırkçı duygularını kabartarak çok sert bir faul yapmıştı. belki aymanın oyundan atılması ve saha içinde çıkan kargaşa da bir iki kişininde sarı kart görmesi ile geçiştirilecek pozisyonda bitime dakikalar kala "trabzon sevdalısı, milliyetçi, vatansever" trabzon taraftarı sahaya inmiş ve mehmet yıldız'a tokat atmış, maçın hakemi de güvenlik gerekçesi ile maçı tatil etmişti. maç 3-0 trabzonspor aleyine tescil edilmiş, sahası 5 maç kapatılmış ve trabzonspor yine "trabzon" sevdalısı taraftarı yüzünden yaptığı bütün yatırımların boşa gittiği boş bir sezon oynamıştı. sonraları fenerbahçe özellikle volkan demirel trabzonspor taraftarının duygularını çok güzel kullanmış yıllarca fenerbahçe en rahat deplasmanlarını trabzonda oynamıştı.

  trabzonspor isterse tüm zamanların en iyi kadrosunu kursun trabzon'da yaşayan insan profili ve taraftar yapısı ile hiçbir zaman başarılı olamayacaktır.