• 65
    san antonio spurs tarafından 9 numaralı forması emekli edilmiş olan 4 şampiyonluğa, 1 de finaller mvp'si ödüllerine sahip basketbolcu. böylece spurs'un efsane 3lüsü olarak gördüğü duncan-ginobili-parker'dan forması emekli edilmeyen kimse kalmadı. keşke 2018-2019 sezonunu da charlotte hornets'te geçirmeden direkt emekli olsaydı da, yalnız ve yalnızca spurs çatısı altında forma giymişti denseydi ama olmadı. zaten tahminimce ilerleyen senelerde tony parker ismi söylendiğinde herkesin aklına yalnızca san antonio spurs forması altındaki hali gelecek. kendisinin ilerleyen yıllarda spurs organizasyonunda ya da fransa basketbol milli takımı'nda görev alması da çok ama çok muhtemel.
  • 67
    kariyerinde çok ilginç bir değişim yaşamış bir sporcudur. sas'taki son yıllarında ginobili ile adeta rol değiştiler. parker 2. neşe geçip oraya liderlik yaptı. hatta bazen sadece nokta şutör olarak oynadı. (ne prime döneminde ne de başka bir zamanda şutör bir adam olmamasına rağmen.) takımın neye ihtiyacı varsa popovic'in kendini yoğurmasına izin verdi. buna çok saygı duyuyorum.

    yıllar geçtikçe en iyi döneminizdeki adam olmayabilirsiniz. ya da yine aynı işleri yapmanıza rağmen bu işleri eski keskinliğinizde yapamıyor olabilirsiniz. hatta yaptıklarınız o kadar değerli bile olmayabilir. ama kariyer uzun. nasıl yetişkinlik dönemi varsa yaşlılık da var. sporda da böyle. basketbolun yetişkinliğini çok iyi yaşamış bunun yanında yaşlılığı da çok güzel geçmiş bir sporcudur.