• 1523
  popescu'yu hariç tutarsak bana göre galatasaray'a gelmiş geçmiş en iyi stoper. sen 2012-13 sezonunun başında sakatlanıp sezonu kapatmasan biz şampiyonlar liginde o sezon daha ileriye gidebilir miydik diye hep merak eder dururum. işte öyle bir futbolcuydun. semih kaya-tomas ujfalusi ikilisi de çok sağlam bir ikiliydi ayrıca. mesela aksine semih-chedjou ya da semih-dany ikilileri de dosta korku düşmana güven verirdi. ujfa, semih'in de performansını yukarı çeken bir öğretmen gibiydi.

  ne song, ne tomas, ne chedjou, ne maicon, ne denayer, ne luyindama ne de marcao... hiçbiri bir ujfalusi olamaz gözümde. bir tek lucas neill'i beğenirdim biraz. meira'dan umutluydum ama adapte olamamıştı bize. haklarını yemiyim, yukarıda saydığım stoperler de az katkı vermediler oynadıklarında ama ujfalusi farklı bir güven verirdi seyirciye.

  elmander ve ujfalusi'yi sadece 1 sezon izleyebilmek en büyük uktelerimden biridir mesela. keşke 6+0+4 çıktığında dany ve amrabat yerine elmander ve ujfalusi tercih edilseydi.

  tabi luyindama ve marcao daha genç stoperler onlara haksızlık etmek istemem çünkü stoper demek tecrübe demektir. belki 1-2 sene sonra onların başlığına da bu tür entryler girerim belli olmaz. ama ujfalusi benim için bambaşka bir seviyedeydi.

  popescu ve ujfalusi'den yola çıkarsak, galiba stoper dediğin avrupalı olacak, bir de italya'da ya da ispanya'da oynamış olacak.

  cris, dany, chedjou, burdisso, s.aziz, servet, g.zan, maicon falan derken düşünmeden edemiyorum, galiba bizim kulüp stoper transferinde nokta atışı yapmayı pek beceremiyor.

  bugün de seni anmış olalım. hoşçakal ujfalusi.