• 26
  öncelikle kendisi iyi bir kaleci değildir. fakat 15 mart 2019 fenerbahçe sivas maçında yediği iki golde de yapacak birşeyi yoktur. beşik kaleci için dalga geçilecek yer olmakla beraber kalecinin en çaresiz olduğu bölgedir. o gol sadece oradan gol olurdu ve fener şansına top oraya gitti. bir direkten diğer direğe doğru koşarken gelen topu bacaklarinla tutmaya çalışırsın ve o top gelir bacaklarının arasından gider. o pozisyonlar anlık pozisyonlardir ve bir kaleci şike bile yapmış olsa o golü yemeyi beceremez.

  edit: türkiye ligi'nde bir kaç kaleci dışında kalan kalecilerin bir çoğu vasat ve vasatın altında. o nedenle yedikleri gollerde bilerek hata yaptığı düşünülüyor ama çapları bu. serkan kırıntılı, rize kalecisi gökhan, bursa kalecisi muhammed öne çıkan kaleciler gerisini at gitsin. her hatalı golde şike ararsak bizim ismail'in hatay maçında yediği golü nereye koyacağız. tolgahan da hatalı gol yememis olup çapı kadar kalecilik yapıyor. muslera değerlendirme dışıdır.
 • 28
  eskiden lise sınıf takımında bir ara kalecilik yapıyordum... ara sıra halı sahalarda da gerek oldu mu geçerim kaleye... öyle yazarak değil, harbi gol falan atamazlar bana kolay kolay, çok teknik adamlara sinir krizi geçirttiğim olmuştıur... şu an sivasspor'un kalecisi olsam; 15 mart 2019 fenerbahçe sivasspor maçında yenilen 2. golü asla ama asla o şekilde yemem... o topun yemem için üstüme gelirken hagi falsosu alıp, dönerek kaleye girmesi lazım ancak...
 • 29
  ilk golde bir forvetle karşı karşıya kalan ve açısı sağ direğe yakın olduğu halde uçmayıp dizleri üzerinde kalarak topun dışarıya çıkacağını sözde düşünüp(!) uçmaya tenezzül bile etmeyen bir vasıfsız şahıs..!!

  maç içerisinde uzatmalarda gol atmak istemeye çalışmak yerine maçı soğutmaya yönelik alperle kavgası... 90+4 de topu oyuna sokmak yerine gidip kale çizgisini bulmaya çalışması....soldadoya çıkışındaki tereddütü topun peşinden boşboş koşması...eliyle bile rahat alabilecek topları habire tokatlamaya çalışıp topu riskli bölgeye düşürmesi.... beylerr beylerrr ilk kez futbol izlemiyoruz.. kenardan atılan 2. golde kimse yere çökmez beylerrrr direğe sıfır adam çömelmezzz beylerrrrr...!!!!