• 44
  iddialara gore ufuk akçekaya isimli baskaninin ilginc marifetleri var!

  --- alıntı ---

  boğaziçi demişken, adı anılan üniversiteye ‘kayyum rektör’ olarak anılan melih bulu; muhtemelen rüyasında bile göremeyeceği bir destekle onore edildi geçtiğimiz hafta. üçüncü lig temsilcilerinden tokatspor’un başkanı ufuk akçekaya, melih bulu’yu makamında ziyaret ederek tokat’ın plakası olan 60 rakamı ve melih bulu isimlerinin işlendiği formayı kendisine takdim ederek desteğini ifade etti.

  ufuk akçekaya bir “eğitimci”. ancak eğitimin, patron masası tarafını tercih edenlerden. pek çok özel eğitim kurumunun yöneticisi, özellikle pandemi döneminde maaşını alamayan öğretmenlerin cimer’e başvuru yaptığı kurumların bazılarının sahibi konumunda olduğu iddia ediliyor.

  2018 yılında tokat’ta bir özel okul açtıktan sonra, tokatspor’a başkan olan ve kulübü şirketleştirerek kendisine borçlandıran ufuk akçekaya’nın futbolla ilişkisi de böyle başlıyor. akçekaya, kendisi hakkında bazı dolandırıcılık iddiaları çıktıktan sonra bilal erdoğan’a forma hediye ederek medyaya servis ediyor. tokatspor’un küme düşmesiyle birlikte pek çok milletvekiline daha 60 numaralı formayı isme özel şekilde hediye ederek kendi sosyal medya hesabında paylaştığı görülüyor.

  akçekaya ocak 2019’da ise edirne’de beykent kolejini devralıyor ve edirnespor’a da sponsor oluyor. ancak sıkı durun: edirne’deki beykent koleji, devralan ufuk akçekaya’nın kiraları ödememesi nedeniyle kapatılıyor. kolejin kurucusu adem çelik, icra yoluyla okulu haczettiriyor. ardından, büyükçekmece’de yer alan ve gene ufuk akçekaya’nın devraldığı bir diğer beykent koleji de adem çelik tarafından icra yoluyla haczettirilerek kapatılıyor.

  --- alıntı ---

  alper kaya

  https://www.evrensel.net/...m-degil-seyran-degil