• 1
  şüphesiz ki fatih terim'in aldığı tazminat gibi ana haber bültenlerine çıkıp, üzerinden prim kasılmaya çalışılmayacak olandır.

  5 milyon tl gibi bir rakamdam bahsediliyor ama kalan süresi için anlaşmaya varılmadıysa 36 milyon tl.de olabilir.

  fakirin, fukaranın, çoluk çocuğun rızkını dağıtırsınız işte böyle israfla. o paraya kaç okulun ihtiyaçları giderilirdi?!

  dip not: bu arada bu tazminat anasının ak sütü gibi helaldir. üstteki bölüm terim'e buradan bel altı vurmaya çalışan duyarcı spor yazarı, yorumcu ve sanatçı geçinen tipleredir.
 • 2
  tipki fatih terim'in aldığı tazminat gibi eleştirilmemesi gereken tazminattır.

  sen sırf galatasaray lucescu denen dedeyi türkiye'ye getirmesin diye ayağına kadar gidip sevr anlaşması gibi sözleşme imzaladın. adamı yollayınca da o sözleşmedeki tazminatı paşa paşa vermek zorundasın. silah zoruyla almıyor bu parayı.

  yabancı sınırı ile uğraşacakları yerde yerli teknik adam yetiştirseler belki de çok daha başarılı olacaktık. adam güzelim jenerasyonun içine tükürdü. sonrada yerli oyuncu yok bla bla.

  bir siktirgit derler adama.
 • 5
  helal, süper, devam.

  625 bin euro olarak göstermek zorunda kaldıkları tazminat. fatih terim'i haklı olarak aldığı tazminat karşısında linç eden buyuk çoğunluğun, özellikle de spor basınından gazeteci olduğunu iddaa eden kişilerin işine geleceği icin üzerine gidilmeyecek bir meblağ belirlemişler. bu süreçte emeği geçen yeni türkiye futbol federasyonunu ve her zaman buyuk resmi görme konusunda kendini geliştirmeye devam eden türk halkını tebrik ediyorum. bu gurur hepinizin, benim degil.
 • 6
  bizim futbol izleyicisi şu tazminat işini bir türlü anlayamadı..

  bu süreli sözleşmelerde tazminat diye birşey yok aslında; sözleşme süresi boyunca almaya hak kazanacağ tutar var. fatih terim milli takımdan 1.5yıl daha sözleşmesi varken ayrıldı, haliyle içeride bıraktığı para fazla, tazminat denilen de bu tutar.
  lucescu'nun ise 6ay sonra sözleşmesi bitiyor, içeride kalan parası da bu kadarlık maaşı, yani tazminatı denilen de bu para..