• 22
  akli basinda olmasina bile gerek yok, iki tane konusmasini becerebilen insan oturup nasil bu konuda karara varabiliyorlar anlamak mumkun degil. hadi ikisi boyle bir sey yapti, ucuncu nasil «beyler kafaniz mi iyi sizin» demiyor ya. cok basit bir seye gereginden fazla tepki veriyor gibi gorunebilir ancak bu nece isbilmezliktir ya.

  sey yapsaydiniz; sahasi kapanan takimlarin kapasitesi kadar dikecegiz. bir de uzun sureli sakatlik yasayan oyuncumuz olursa insallah, onlar icin de dikecegiz.

  tanim: hakkinda agac dikinde ne sebeple dikiyorsaniz dikin dedigim orman.
 • 24
  fidan dikiminin hem karta bağlanması absürtlüğünden hem de sarı ve kırmızı kartların karşılığı olan fidan sayısının (sarı kart 1 / kırmızı kart 5 fidan) düşük olması sebebi ile bence büyük bir skandaldır. artık kelimelerimiz o kadar tükendi ki şu durumu trajikomik olarak nitelemek dışında elimizden gelen bir şey yok.

  keşke her frikik golüne 1.000, her penaltı golüne 500 fidan şeklinde bir kampanya yapsalarmış. örneğin 2020-2021 sezonunda toplam 176 penaltının 142'si gol olmuş.

  buna ek olarak golü ve seyir zevkini yükseltmeye teşvik etmeleri açısından da 3 ve daha fazla gol olan her maç için 100 fidan şeklinde katılım sağlanabilirmiş. kısacası düşünmek ve faydalı bir iş yapmak istedikten sonra bunun yolları sınırsız. ama ulvi federasyonumuza yakışan ancak ve ancak kart sayısı üzerinden fidan dikmek olurdu.
 • 25
  bu zamana kadar çok fikir duydum, gördüm, okudum ancak bu kadar absürdünü ne duydum ne gördüm ne de okudum. sarı karta 1 fidan, kırmızı karta 5 fidan ne demek? hakemlerin kart çıkarmasına teşvik midir? cidden çözemedim mevzuyu, bunun mantığı nedir? deseler ki "her gole 100 fidan her galibiyete 200 fidan vs." hem desteklerini gösterecekler hem de futbolda güzel şeyleri teşvik edecekler. ancak sanırım olayları bu değil, ben anlamadım bu işi.
 • 26
  tff'nin yardım yapıyor görünelim, ancak sağa sola yedireceğimiz bütçeden de mümkünse kısmayalım temalı çalışması. sene sonunda sosyal sorumluluk projeleri arasında yaptık diye yazacaklar. bu da tff'nin oraya buraya götüreceği insanlara harcayacağı paralara bahane olacak. bakın çok harcama yapıldı ama sosyal işler de yaptık diye. oynayan her 21 yaş altı oyuuncu başına 1000 fidan, 21-25 oyuncu başına 500 fidan, 25 yaş üstüne 100 fidan dikmeliler. ayrıca, gol başına da 10'ar fidan dikseler, gayet güzel tebrik alırlar. başında betoncu bir adam olan federasyondan yeşile katkı beklenemez. en fazla ebbtondan ağaç dikerler.