• 105
  öncelikle; ülkenin bu ekonomik şartlarında bize gayet güzel bir rakamla sponsor oldukları için kendilerine teşekkür ettiğim firma.

  bu anlaşmayla kaybeden yok, her iki taraf da kazanacak. örneğin bu gıda şirketini ilk defa duyan ben, bundan sonra ilk sırada kendilerini tercih edeceğim.

  bize sponsor oldukları para güncel kur üzerinden kdv ile birlikte yıllık 3 milyon €'ya tekabül ediyor. ligimizin yerlerde olan marka değerini ve yabancı şirketlerin -her ne kadar şampiyonlar ligi'nde oynasak bile- bu pazara girmek istememesini düşününce ortaya çıkan meblağ benim açımdan gayet tatmin edici.

  bakıldığında nef'in iki yılda verdiği parayı, terra pizza bir yılda veriyor. bu da önemli bir detay.

  ayrıca bu anlaşmaya avrupa maçlarının dahil edilmediğini ve türk hava yolları'nın sponsorumuz olarak devam ettiğini söylemekte fayda var. onların da en kötü ihtimalle 3 milyon € civarında bir para vereceğini düşünürsek toplamda elde ettiğimiz 6 milyon €'luk sponsor gelirinin çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.

  son olarak taraftarımıza şunu söylemek istiyorum: sponsorun pizzacı olmasına çok takılan var, hava yolu veya otomobil firması olmalıydı diyen çok kişi var. arkadaşlar ticaret böyle bir şey değil. parayı veren düdüğü çalar. kim en çok parayı veriyorsa, kulübümüz de kendi çıkarları doğrultusunda bunu kabul etmek durumunda. biz taraftarlara da bunu desteklemek düşer.
 • 107
  marka değeri karşılaştırması yaparsak eğer evet "bizim marka değerimize katkı yapacak bir markayla işbirliği yapılmalı" felsefesi, geçerli ve doğru bir düşünce. bunu belirterenlere katılıyorum. ancak diğer taraftan ülkenin bulunduğu dar boğaz, kriz ortamında 3 milyon euro civarı bir parayı yurtiçi reklamı için bize ayıran uluslararası yatırımcıları bulunan bir şirket var ortada. bu önemli. o yüzden bunu böyle görmek gerekiyor. eğer normal ekonomik koşullarda olsaydık işler tabi ki çok değişebilirdi. gerçeklik algımız bizim kendilerine teşekkür etmemizi sağlıyor. ben kendilerine teşekkür ediyorum bir galatasaraylı olarak umarım güzel pizzalar yaparak marka değerlerini yükseltirler ve biz de buna destek oluruz.

  sonuçta iş reklamda bitiyor gibi gözükse bile gıda sektöründe lezzet, hızlı servis, kaliteli malzeme, güler yüz vs. bunlar hem satış performansını hem de marka değerini arttırır. bu şirketten benim beklentim madem bize sponsor oldunuz, insanlara kaliteli pizza nasıl yapılırmış gösterin bakalım.* eee size de taktik vereceğiz bir yerde artık.

  hatta taktik vermeye başlayabilirim, ton balıklı ve karidesli pizzayı çok severim. bol soğanlı ve bol kaşarlı olmalı. menünüzde yoksa mutlaka ekleyin.*

  artı olarak şu tarz bir reklam filmi çekseniz çok güzel olabilir,

  exclusive bonus:

  https://youtu.be/L5Y3hNWpJBE
 • 108
  sorun terra pizza'nın hayallerdeki bütçenin altında sponsor olmasında değil, terra pizza'nın bile sahiplerinin galatasaraylı olması sebebiyle bu topa girmesi... normal şartlarda terra pizza'yı bile ikna edemeyecek durumda türkiye'nin en büyük spor kulübü.

  bu tip durumlar reel ekonomiden kopuk beklentilerimizi sorgulatıyor, kapılıp 6 milyon euro maaşlı santrfor falan istiyoruz.

  gel lan falcao. (songül karlı'nın videosuna gelen adam)
 • 114
  yine taraftarın bir haltı beğenmediğini gostermistir.

  bizimkiler kendilerini çok avrupai, çok vizyonlu zannederler ama gerçekler öyle değil.

  türk ekonomisi, türk futbolu, türkiye ligi. avrupa'da zaten dev kulüpler karşısında şansın yok.
  sen diğer liglerdeki takımlara ne bakıyorsun. onların kümeye oynayan takımı, bizde şampiyon olan takımdan çok daha zengin ve çok daha para kazanıyor. öyle repütasyonları var.

  terra pizzanın ceo'su galatasaraylı olmasa bunu bile bulamayacaksın ama hala burunlar kaf dağında. gerçekler acıdır. sizin düşündüğünüz kadar yükseklerde değiliz. o popoları bi indirin.

  pizzacıysa ne olmuş yani ? yemeyi biliyorsun. geçen seneki de inşaatçıydı. ne fark eder ? illa biseyci olacak zaten. hayali ihracat mı yapacak ? pizza deyip geçmeyeceksin. bu sektörde önemli para var. millet sürekli tıkınıyor. hiç ağzı boş durmayan adamlar var. avm'ler tıklım tıklım.

  vpn'le girilen mikili şeylerden olmasın yeter. parayı kim veriyorsa o olur.

  şeyma şubaşnın teori çöktü bu arada.

  hani pizza herkesi memnun ediyordu ?
 • 116
  firma açısından oldukça riskli bir hamle ile sponsorumuz olmuş pizza zinciri.

  şimdi pizza siparişi verecek olsam elim nasıl little ceasers, pizzahut veya dominos’a gitsin ? bu artısı.

  ama kuş serisi arkadaşlara da bedava versen yemezler. gerçi bunlar bir dönem penaltı hırsızı dedikleri adama şimdi gönlümüzün hırsızı diyorlar.

  zaman gösterecek.
 • 118
  kendisine çok ayıp edilen hatta nankörlük yapılan gıda firması. formanın üzerinde ne yazdırdığının değil, kulübe ne miktarda kazanç sağladığının önemi vardır. galatasaray, avrupa'da fırtına gibi eserken bile o çok beklediğiniz "global sponsorların" son tercihleri bile değildi. gelen 3-5 sponsoru da aşağılayıp kaçırmaktan vazgeçin artık.
  firma zaten sponsor olarak büyük bir riske girmişken, eleştirmek değil destek olmak gerekir, hele hele kafayı galatasaray düşmanlığı ile bozmuş aileden zengin bir vizyoner varken. insanlar, malum vizyonerin mirasçısı olduğu grubun korkusundan galatasaray'a selam vermeye korkuyorlar.
 • 120
  (bkz: #2710319)
  daha önce yönetimi sponsor bulamadıkları için eleştirmiştim.
  dün yapılan kap bildirimine göre terra pizza ilk yıl için 18 milyon tl+kdv vererek sponsor olmuş. şampiyonlar liginde de thy' nin 20 milyon tl gibi bir rakama sponsor olacağı söyleniyordu. eski sponsorumuz nef' in ise bu yıl kolda yer alacağı twitter da yazılmıştı. eğer bu söylenilenler olur ise 40 milyon tl (6 milyon euro) civarı bir gelir elde edeceğiz. geçen yıla göre daha iyi durumdayız.
  sponsor firmanın pizza satması falan hiç umrumda değil açıkcası. bundan sonra da sadece kendilerinden pizza siparişi veririm. adını duyurmak için iyi bir yol izlemişler. ilerleyen yıllarda daha büyük bir markaya dönüşmelerini temenni ediyorum. ayrıca beğenmeyenler mc donalds veya burger king falan olsaydı beğenirdi bence.
  sponsorumuzun istanbul' da sadece 5 tane şubesi var. kendilerine tavsiyem şube sayısını arttırmaları ve kesinlikle stadın oraya maç günleri satış yapacak bir şube kurmaları.
 • 121
  istanbul’da yaşayanların şile, pendik gibi istanbul dışına çıkmaları gereken* pizza markası, yeni sponsorumuz.
  ben de isterdim forma sponsorumuz volvo, jeep, samsung gibi markalar olsun ama anlaştığımız ücret günümüz şartlarına göre iyi duruyor.
  türkiye’nin dünyada kaybettiği prestiji, galatasaray’ın da sanıldığı kadar büyük bir dünya markası olmadığı gerçeğini bazen unutuyoruz ne yazık ki.
 • 122
  kendilerine bize verdikleri destekle alakalı büyük teşekkür ederim. ama biraz da hayal kırıklığı yaşıyorum kabul edersiniz ki. hayal kırıklığımın başlıca sebebi evet ne yazık ki göğsümüzde pizzacı logosu taşıyacağımız için. şimdi örneğin 2-0 kaybettiğimiz maç sonrası şu espriler dönecek " 1 tl farkla 3 gol yemek ister misiniz" :/
 • 124
  zamanında en büyük başarılarımızı yaşadığımız yıllarda, forma sponsorumuz bir duvar boyası markası olan marshall'dı. terra pizza'yı ilk duyduğumda ben de bir dumur oldum ama başarılar ve taahhüt edilen para geldikten sonra gerçekten formanın önünde ne yazdığının önemi yok.

  sponsorlukları için teşekkürler ve hayırlı olsun diyelim.