• 35
  yıllardır yeni elmander'i arıyoruz ya hani işte bu adam benim gözümde yeni elmander olabilecek bir isim, net şekilde... fakat 2019 yazında takıma transfer edebileceğimizi düşünmüyorum çünkü takımı norwich city ile premier lig'e çıkmak üzereler ve takımıyla da haziran 2021'e kadar sözleşmesi devam ediyor.

  ha ama diagne'yi sezon sonu satarsak belki bir ihtimal... misal bu yıl olmadı diyelim gelecek yıl veya 2021'de de transfer olmasını isterim, duruma göre. çünkü 2013'teki schalke maçlarından hatırlayanlar belki biraz yaşlı sanıyor olabilir fakat henüz 29 yaşında. 1990 doğumlu.

  ama şunu da söylemek lazım: bu adam 4 sezon forma giyip toplam 164 maçta; 72 gol ve 23 asist yaptığı bröndby'dan geçtiğimiz yaz norwich city'e bedelsiz evet bedelsiz bir şekilde transfer olmuş. öyle çok ahım şahım bir isim de değil açıkçası, ilgilensek koşa koşa gelirdi sanırım...
  bunu görünce aklıma şu finnbogason/eren konulu entry geldi. (bkz: alfred finnbogason/#2445679)
  fakat bilemiyorum belki de ilgilendik ama transfer edemedik; böyle bir ihtimalde var sonuçta, her neyse. neden yeni elmander olabilir ona geçelim.

  >>> maç başına pas ortalaması:
  pukki; 16.3
  elmander; 19.5
  >>> başarılı pas yüzdesi:
  pukki; %73.8
  elmander; %67.2
  >>> kilit pas ortalaması:
  pukki; 1.2
  elmander; 1.1
  >>> maç başına şut:
  pukki; 3.4
  elmander; 2.3
  >>> maç başına top çalma:
  pukki; 0.4
  elmander; 1.6

  bu sezonki norwich city performansı; 44 maçta; 29 gol, 10 asist.

  özetle; elmander ile kıyaslayınca pukki'de pas oyununda, kanatlara ve orta sahaya yanaşıp top tutma konusunda oldukça etkili. yani uzun zamandır görmek istediğimiz tipte, takım oyununa katılan bir golcü... öte yandan belki tek başına takımı sırtlayamaz ama 2-3 santraforlu bir rotasyonda ligimizde çok ciddi katkı verebilir bence.