resim
Taylan Antalyalı
Takım:Galatasaray
Mevki:Önlibero
Yaş:27
Boy:1.80
Uyruk:Türkiye
 • 3013
  gayet de yetenekli, karakterli ve de galatasaray'lı futbolcudur. sakatlanmış ve ardından çok doğal olan bir form düşüklüğü dönemi geçirmiştir. üstüne kötü kadro planlamasının ve sistemsizliğin ihalesi de görülebileceği üzere kendisine kalmaktadır.

  kadro ve sistem otursun, taylan ilk on bir olur, rotasyon olur her türlü galatasaray'a katkı verir, hiç şüphem yok.
 • 3015
  kötü oyununun form düşüklüğü ile alakası olmayan futbolcumuz. bariz bir şekilde yetenek eksikliği var. first touch , çevre kontrolü ve hava toplarında zayıf. oyuna herhangi bir şekilde sertlik katmıyor. pozisyon alması ve top kapması vasat. kısa pas ve dinamizmi ortalama, uzun pasları ise iyi düzeyde. genel olarak savunmanın önünde güven veren bir oyuncu değil. zaten genelde marcao oyun kurduğu için top da almıyor, kaçak oynuyor. kısacası kendisinin 6 numara oynadığı bir senaryoda galatasaray futbol takımının iyi futbol oynayıp başarılı olması epey düşük bir ihtimal. yerli oyuncu olması sebebiyle iyi bir alternatif olabilir.
 • 3017
  galatasaray'a gelmese muhtemelen alt sıra takımlarda ya da 1. ligde oynamaya devam edecek oyuncuydu. zaten bize gelmeden önceki kariyerine baktığımızda bu dediğimi destekler veriler görebiliriz.

  fatih terim kendisini aldı, farklı bir role farklı bir oyuncuya dönüştürdü. bu dönüşüm sayesinde milli oldu ve euro 2020'ye gitti.

  birilerinin sistemsizlik dediği şey olmasa ne yaptıklarından bihaber olacağı oyuncu hakkında sistemsizlik yüzünden geriye gitti demek tamamen olmamış konu üzerine fikir beyan etmektir.

  ayrıca 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı'nda haksız yere atılmış oyuncumuz.
 • 3018
  seviyoruz, gerçek galatasaraylı, iyi hoş çocuk ama galatasaray seviyesinde altı numara mevkisinde oynayabilecek kalibrede bir oyucu değil. bunu anlamak için kaç maç, kaç şampiyonluk kaybetmek lazım? zaten çocuk bize gelene kadar hücuma dönük oynuyordu. fatih hoca mecburen kendisini o mevkiye devşirmeye çalıştı. defansif aksiyonları gerçekten fazlasıyla kötü. pozisyon bilgisi zayıf, sertlik yok, koşu mesafeleri ortalama. iyi olan yönü kısa-uzun pas becerisi ki zaten aslında hücum oyuncusu olduğu için bu normal. fatih hoca aynı hataya bu sezon başında düşmedi ve haklı olarak o bölgeye elneny istedi ama alınamadı. elneny gelmiş olsa ciddi fark yaratırdı. veya onun dışında ligde defansif olarak daha kuvvetli herhangi bir oyuncuyu getir bizim takıma koy üç-beş puan fazlamız vardı. ek olarak hatayspor maçında gördüğü kırmızı kartla da mental olarak kırılgan ve zayıf olduğunu, alfa-winner olmadığını da ispatladı.

  altı numaraya tecrübeli ve tartışmasız bir isim al koy. taylan'ı yine sekiz numarada istediğin kadar oynat. berkan'dan çok daha iyi sekiz oynar zaten. yerli mecburiyetinde elbet işine yarar. ama bu şiddetli fanlarını anormal destekçilerini anlayamıyorum. gereksiz romantizm ve galatasaray'lılık başarı getirmiyor.
 • 3019
  her zamanki gibi fazla beklentiye girip göklere çıkardığımız orta yaşlı orta saha oyuncumuz. günümüz futbolunda 27 yaşında birisi için genç yetenek, gelecek vaad eden oyuncu gibi benzetmeler bir tek bizim ülkede (belki bir de italya'da)kaldı. ne yazık ki taylan kardeşimiz başından beri ortalamanın üstüne çok çıkamadı. benim kendisine dair beklentim, şu anda oynadığından daha ilerisi değil. çünkü oynadığı bölge için temel özellikler yok. (çok hızlı pas yapma, rakibe sürekli pres, bedensel üstünlük, toplu veya topsuz alanda oyunu yönetme) kulübümüzün en acil ihtiyacı kaleci ve tam olarak dişli bir 6 numara, eski tabirle bir çapa orta sahaya ihtiyacımız var.