resim
Taylan Antalyalı
Takım:Galatasaray
Mevki:Önlibero
Yaş:26
Boy:1.80
Uyruk:Türkiye
 • 2882
  geçen sezon da dahil olmak üzere oynadığı mevki itibariyle topa ilk dokunuşunu, çevre kontrolünü çok yetersiz gördüğümü ama fiziksel olarak kendisini beğendiğimi belirtiyordum. ne olmuş anlamıyorum o kadar hantal bir futbolcuya dönüşmüş ki top ayağındayken pas çıkarmak için çok uzun süre boyunca vücut şeklini ayarlamaya çalışıyor topa en az 4-5 kez dokunmadan pas açısını göremiyor. bahsettiğim husustan dolayı bu sezon özelinde acaba bir sakatlığı var da kendini mi sakınıyor acaba diye düşünüyorum.
 • 2883
  ömer bayram sendromu yaşayan futbolcu.

  ömer bayram’ı hatırlarsınız. 18/19 sezonunda sol bekte korkunç bir performans sergilemiş, üstü çizilmişti. varlığını bile unuttuğumuz 19/20 sezonunda çok kötü giden takımda bir anda ortaya çıkmış, takımın en etkili oyuncusu olmuştu. bunu yaparken de merkez oyuncusuna dönüşmüştü. evet merkez oyuncusu olarak takımı taşıyan isimdi. işin ilginci adam hakkaten çok etkiliydi. top taşıyor, takımı atağa kaldırıyor, rakibi merkezden deliyor, 90 dk koşuyor, asist krallığına oynuyor ve duran toplar da dahil çok etkili ortalar yapıyordu. sonra pandemiyle birlikte dünya anormal bir sürece girerken ömer bayram normalleşme sürecine girdi ve o performanstan uzaklaştı. rotasyon oyuncusu olarak hala değerli bir isim, takıma katkı sağlıyor ancak tabii ki o seviyede değil.

  taylan da 19/20 sezonunda geldiğinde çok çok az forma giymişti. varlığı unutulma noktasına gelmişken yokluktan bir 6 numara olarak ortaya çıktı. inanılmaz bir 20/21 sezonu geçirdi. enerjisi çok yüksekti, ikili mücadelelerde rakibi yamultuyordu, top alıyor ve çok iyi şekilde dağıtıyordu, rakip geçişlerini kesiyordu vs.

  sonrasında sakatlık sürecinin de etkisiyle aslında taylan biraz normale döndü. geçen sene çok ekstra oynayan taylan gitti, 10 numarada 6 numaraya devşirilen oyuncunun yaşayacağı sıkıntıları yaşayan bir adam geldi. sakatlığın etkisiyle fiziksel olarak da çok gerilemiş durumda. çok hantal kalıyor.

  bu saatten sonra ligde daha az süre alacağını ve devre arasından sonra rotasyon oyuncularından biri olacağını düşünüyorum.
 • 2885
  bir süre dinlendirilmesi gereken futbolcu. hem kendisi hem de takım için iyi olur bu. özellikle fizik olarak bariz bir düşüş var. geçen sezonki* taylan regista'da oldukça iyiydi ve bence bu bir sezonluk bir performans değildi. ameliyat olmasının ve sezon başı kampını kaçırmasının etkisi büyüktür bu performans düşüklüğünde. geçen sezonun sonlarında pubis dönüşünden sonra bile çıkıp topunu oynamıştı taylan. umarım tekrar eski haline dönebilir.