resim
Taylan Antalyalı
Takım:Galatasaray
Mevki:Önlibero
Yaş:26
Boy:1.80
Uyruk:Türkiye
 • 2871
  nasıl ki geçen sene insanlar övmek için sıraya giriyordu, ki olağanüstü performansından ötürü haklı olarak bir övgüydü bu, bu sene de* gerçekleri konuşmak gerekirse çok kötü oynuyor.

  ama öyle böyle değil hakikaten kötü. neredeyse takımı 10 kişi oynatma raddesinde kötü oynuyor. bazen maç içinde oyundan ziyade sadece taylan'ı takip ediyorum sanki kafasına bir şey takılmış da o şekilde maça çıkmış gibi. pozisyonunu kaybediyor, zamanında müdehale yapamıyor, pas alternatifleri arasında istikrarla gidip en kötüsünü buluyor, top dağıtırken yana ve geriye oynadıkları dışında hepsini verimsiz kullanıyor, yüzü dönük oynamaya çalıştığı her teşebbüs de kalemize tehlike olarak dönüyor.

  kendisinin bu kadar vasat performansı da hem berkan hem cica'nın sırtına yük olarak geri dönüyor. cica rakip kaleye yaklaştıkça tehlike yaratan bir isim olmasına rağmen arkada taylan'ın açıklarını kapatmaktan her maç 3-5 kere ileri çıkabiliyor.

  umarım kendisi yerine ciddi bir şekilde transfer bakılıyordur. gustavo'nun durumunuda göz önüne alınca forma için rekabete girecek bir rakibi olmaması da kendisini bu kadar geriye atmış olabilir.
 • 2873
  ısrarla formsuz olduğu dillendirilen futbolcumuz.

  yanlış: taylan geçen seneki performansından uzaklaştı. formsuz olduğu için oynayamıyor. formuna kavuşursa her şey düzelir.

  doğru: taylan hiçbir zaman galatasaray seviyesinde set oyunu oynayan, defans hattını önde kuran bir takımda 6 numara oynayamazdı. en iyi haliyle de oynayamadı. en iyi hali olan geçen sene de bir dolu eksiği vardı. bugün sorunumuz taylan’ın formsuzluğu değil taylan’ın 6 numarada oynama zorunluluğu.
 • 2876
  formsuzluktan daha çok yaz döneminde geçirdiği ameliyatın izlerini üzerinden atamayan oyuncumuz.

  https://twitter.com/...dht49f99jRw&s=19

  serdar elmas ta daha önce bahsetmişti. yürürken bile farkedilen denge problemi var kendisinde. vücudu koordine ederken problem yaşıyor, üst taraf tabir-i caizse kütük gibi olmuş. bu durum nasıl çözülür? bilmem ancak en azından devre arasına kadar taylan'sız bir düzene geçmek şart. geçen sezonki taylan'la şu an ki hali arasında uçurum var.

  edit: düzeltme
 • 2878
  bu sene ciddi manada kötü oynayan oyuncu. bunun sebebi kuvvetle muhtemel milli takım serüveni ve ardından geçirdiği ameliyat. geçen sene iyi yaptığı hiçbir işi yapamaz hale gelmiş. örneğin yatay mesafe katetmesi, çevre kontrolü, belinin etrafında dönmesi vs.

  ama geçen sene taylan zaten yetersizdi sonucu çıkaran her kimse, açıp, birçoğumuzun ağzından sular akarak baktığımız josef’in istatistikleri ile taylan’ı karşılaştırsın. hepsi kafa kafaya. ligin açık ara en iyi 2 defansif orta sahasıydı bu ikili. boklamadan önce elimizi vicdanımıza koyalım*.
 • 2879
  6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçında izlediğimiz taylan ile dün akşamki beşiktaş maçında izlediğimiz taylan arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır. çok değil daha 8 ay önce bu çocuk tek başına gustavo-ozan tufanlı orta sahaya fizik olarak üstünlük kurmuşken dün texeira ve pjanic e bile ezildi. bu duruma, oynamamasına rağmen gittiği milli takım kampı ve geçirdiği ameliyat büyük etken ancak acaba fırsatımız varken ve piyasası iyiyken kendisini yaz döneminde satmalı mıydık diye de insan düşünmeden edemiyor.

  edit: maç tarihi uyarı üzerine düzeltildi.
 • 2880
  oynadığı oyundan çok oynadığımız oyundaki konumu konuşulması gereken oyuncumuz. geçen sezon seti önde kurup oynayan bir takımdık. taylan da bu setin savunma ve ofans arasındaki bağlantıda fiziğiyle ön plana çıkıp dönen topları topluyor, atak devamlılığı sağlıyordu. kaldı ki bunu da yine orijinal mevkisinde oynamadan yapıyordu. bu sezon daha çok geride bekleyen, geçiş oynayan bir takım var ve taylan geride çok fazla topla buluşup zayıf olduğu çevre kontrolü özelliğine maruz kalıyor. taylan, özelliği itibariyle daha geniş alanda faydalı oluyor. fiziği ve temposu öne çıkıyor. geçen sezon o bölgede tek başına daha faydalı olması da bundandı. taylan'ı eleştirirken oynadığımız oyunun tarzına bakmamız lazım o yüzden. geçirdiği ameliyatın da etkisiyle henüz istenilen formda olmadığı da gerçek tabii.

  şu an halihazırda takımda bu işi yapabilecek başka bir oyuncumuz da bulunmuyor. assuncao tarz olarak uygun olsa da pratikte bunu yapabilecek oyun olgunluğunda değil. sezon başında bu genç takımın merkezine akıl koyacak, oyuna uygun ideal bir oyuncu almamız gerekiyordu.
 • 2881
  kendisini acayip severim, oyununu da beğenirim. ama bu oyununu değil.

  şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki fizik olarak hiç hazır değil. ve kesinlikle bir süre sahadan uzak kalması, sahayı ve oyunu unutup fiziksel olarak yenilenmeye ihtiyacı var. gerçekten. hatta bir adım ileri giderek taktik antrenman bile yapmamalı. çünkü şu anki oynamak zorunda kaldığı oyun, kas ve oyun hafızasını etkileyebilir. vücudu bu oyuna alışırsa sıkıntı daha büyür. aslında selçuk inan'ın bir zamanlar yapması gereken şey de buydu sanırım. üzerine öyle bir oyun yapışmıştı ki artık o oyunu atamıyordu da.

  ben ekrandan izlerken o vücudundaki katılığı hissedebiliyorum. o hayli hayli hissediyordur. zaten koordinasyon ve fiziksel fundamental olarak eksikleri olan bir futbolcuydu. kollarını doğru şekilde kullandığı pek söylenemez. hızlanmasında, hızını korumasında, vücut dengesini sağlamasında kolların ne kadar önemli olduğu açık pekala. bu sadece bir örnek. sahayı unutup temellere dönmesi gerekiyor. hem fiziksel olarak hem de oyun aklı olarak.

  biraz ara vermek iyidir bazen. unutmak, unutturmak kendini. o özlemle tekrar sahaya veya sevdiğiniz bir şeye dönmek. tatiller boşuna mı var? deşarj olmak için var. hele düşünün ki bu deşarjı olamamışsınız, ameliyat olmuşsunuz, vücudunuz istediğiniz gibi değil, vücudunuz yorgun. belli ki yapmak istediklerinizi yapamıyorsunuz. ne kadar zevk alabilirsiniz, ne kadar potansiyelinizi sahaya sürebilirsiniz ki!?

  emre akbaba'yı da benzer sebeplerden dolayı kaybediyorduk. üzerine hiç kendisinin olmayan bir oyun yapışmaya başlamıştı. olmuyordu, olduramıyordu. belki ona da kendini toparlaması için süre ve imkan vermeliydik.

  imkan... eğitimci, atletizm hocaları, psikolog, kondisyoner, doktor, diyetisyen vesaire... artık ne gerekiyorsa...

  çünkü böyle bırakırsak kaybolacak taylan... taylan özelinde diğer değerlerimiz. bu oyun sizi götürür çünkü.

  evet.