resim
Taylan Antalyalı
Takım:Galatasaray
Mevki:Önlibero
Yaş:26
Boy:1.80
Uyruk:Türkiye
 • 2844
  geçen sezon ne kadar hızlı bir şekilde gözümüzde yükseldiyse bu sezon aynı hızda düşüyor. 21 ekim lokomotif moskova galatasaray maçında dk. 70 civarı taş çizgisinde kafası sarılı oyuncudan bir vücut çalımı yedi. top gelirkenden belliydi onu yapacağı çünkü oyuncu taç çizgisinde dönmekten başka çaresi yok. döndürme işte. sıfır eforla adam döndü pasını verdi ve tehlike. umarım hızlıca bize geçen sezonki taylan antalyalı'yı izletmeye başlar.
 • 2846
  şöyle bir düşünelim; öldü denilen donk yıllarca mücadele etti, bunu çöpe atalım dediğimiz yedlin şu an belki de çoğu futbolcudan iyi performans gösteriyor, erasmus öğrencisi gibi her sene sağa sola giden diagne stoperi sürükleyip alan açmayı/duvar olmayı/kafa topu indirmeyi öğrendi.

  kısacası kendisi de döner. eleştirilsin ama hayatımda gördüğüm en "vasat" altı yorumlar "yetersiz/gs seviyesinde değil/vasat". nice böyle denilen adamlar işimize yarıyor. bu takımda herkes oynar, yeter ki sürekli bir futbolcuya takıp durmayalım.

  bu maç özelinde ben de kötü oynadığını düşünüyorum.
  (bkz: 21 ekim 2021 lokomotif moskova galatasaray maçı)
 • 2848
  zannedersem sakatlığının ve geçirdiği operasyonun etkilerini hala atamayan futbolcumuz. bugün baya aksadı. inşallah toparlar. çünkü oynadığı mevki takımın can damarı. taylan biraz iyi oynayıp ileri ve ayağa pas yapsa hücum gücümüz inanılmaz artacak. hatta bence cicaldau daha çok skor katkısı verecek.

  (bkz: 21 ekim 2021 lokomotif moskova galatasaray maçı)
 • 2849
  galatasaray forması giyen özverili futbolcumuz. 21 ekim 2021 lokomotif moskova galatasaray maçında gelen harika sonucun verdiği keyifle yapıyorum bu yorumları öncelikle. puan kaybettiğimiz herhangi bir lig maçından sonra günah keçisi arama hevesiyle değil. burayı özellikle söylemek istedim çünkü söyleyeceklerim yüksek olasılıkla hoşa gitmeyecektir. ben genel kanının aksine taylan antalyalı'nın galatasaray forması giydiği andan itibaren 6 numarada oynadığı her maçı rahatsızlıkla izledim. fakat bu rahatsızlığımın sorumlusu taylan antalyalı değil. taylan önceki yönetiminin akıldışı planlaması ve o bölgeyi bomboş bırakmasıyla mecburi de olsa şans buldu ve bu şansı kendi açısından mükemmele yakın kullandı. ihtiyacımız olduğu anda elinden gelenin fazlasını yaptı, böyle futbolculara bir taraftar olarak her zaman sevgiyle baktım ki taylan'a da sempatiyle bakıyorum. ancak taraftarımızın her yetersiz bulduğu maçtan sonra "formda değil", "düşüşe geçti", "sakatlığı var" tarzındaki yorumlarındansa dürüstçe söyleyebilirim ki ben en iyi oynadığı zamanda bile taylan antalyalı'nın bölgesine iyi bir transfer gelmesi hayalini kuruyordum. taraftarların bugün modern futbolda en kritik bölge olan merkez orta sahayı taylan'la nasıl hayal ettiklerine de hala hayret ediyorum. taylan antalyalı kötü futbolcu değil hatta lig standartlarına göre iyi sayılabilecek bir "yerli" futbolcu ama bölgesinde oynayan futbolcuların su içer gibi rahatlıkla yapması gereken rakip karşılamayı yapamıyor. pozisyon alamıyor. defansif aksiyonlarda kararlı fakat gücü/fiziği yetmiyor. bu defansif eksiklerini inatçı ve hırslı oyunuyla kapamaya çalışıyor. ama yetmiyor işte. (bkz: 21 ekim 2021 lokomotif moskova galatasaray maçı) ve daha nice bu seviyedeki maçlarda yetmeyecek de. peki sorun sadece bunlar mı? bence değil. sağır sultanın duyduğu ve gördüğü "sırtı dönük top alamama" sorunu var mesela. haydi sırtı dönük top aldı diyelim. bence aldığı topları da defans kurgusunu rahatlatacak şekilde dağıtamıyor. biz yakın dönemde fernando reges'i izledik mesela bu adamın oynadığı dönemde yanında tahta bacaklı ndiaye olmasına rağmen 1 kişi geriden oyun kuramıyoruz abi tarzında bir eleştiri getirdi mi? şuan yaşlı orta sahası olan bjk ve fb'de bile defanstan top çıkaramamak bu kadar dert oluyor mu? ama biz pasla çıkıyoruz diyenler olacaktır mutlaka. vallahi onlar da şutla çıkmıyorlar.* velhasıl ben galatasaray'ımızın şampiyonluğunu da uefa'da hayal edilecek ileri turları da şuan taylan antalyalı'nın temsil ettiği merkez orta saha sorunundan bağımsız düşünemiyorum. galatasaray hayati bir sorunla karşı karşıya bu sorun da 6 ve 8 numara olmak üzere iki tane ana parça ihtiyacı... cicaldau ve berkan'la iki güzel parça ile yola çıktık. ocak veya temmuz'da bu eklemeler devam ederse tadından yenmeyecektir.
 • 2850
  evet bu sezon çalkantılı bir performans gösteriyor ama şu detayları unutmayalım. geçen sezon ligde 34 maça çıkıp maç başına 79 dakika sahada kalmış. uefa avrupa ligi elemelerinde 3 maçta 270 dakika ve türkiye kupasında 2 maçta 165 dakika sahada kalmış. totalde 39 maçta ortalama 80 dakika sahada kalmış ve sezon ortasında geleceğe dönük ciddi bir sakatlık tehlikesiyle sezonu tamamladı. avrupa şampiyonası için ameliyatını turnuva sonrasına bıraktı. 22 haziran'da ameliyat olduktan sonra 13 temmuz'da bireysel antremanlara başlayan bir oyuncu haliyle kamp döneminde arkadaşlarından geri kalabilir. ofansif orta saha oyuncusundan ön libero çıkardıktan sonra utanmadan her şeyi doğru yapmasını bekleyemezsiniz. sırtı dönük oynama sıkıntısı ve fiziksel eksiklikleri dışında herhangi bir sorunu yok. böyle bir oyuncumuz varken dosta düşmana malzeme vermeye gerek yok, yani taylan'ı 3-5 maç vasat kaldı diye gömmeyin.
 • 2852
  türkiye a milli futbol takımı'nda yaşadığı forma adaletsizliği, çakma filozof şenol güneş'in saçma sapan bir şekilde kendisini medyanın önüne atması, giydiği t-shirt sebebiyle çomarlar tarafından uğradığı linç girişimi ve son olarak geçirdiği ameliyat akabinde istenilen performansı henüz verememesi normal olan futbolcumuz.

  geçen seneki performansı verebilmesi için tek eksiği özgüven. bunun için de sabretmemiz ve destek vermemiz gerekiyor. 1-2 maç üst üste iyi oynaması kendine gelmesi için yeterli olacaktır. yürüyedursun.