• 2115
  7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçına çok iyi başladı. etebo ile göremediğimiz derin pasları ve denemeleri gördük ancak ikinci yarıda kayboldu.
  en sinirlendiğim nokta ise selçuk inan’ın son zamanlardaki davranışına benzer davranış göstermesi. sorumluluktan kaçtı. sarı adamlarla çalıştığını duyuyorduk, burada da yazılıyordu. öyle tehlikeli yerden serbest vuruş olmuş. geçeceksin abi başına. soso allah ne verdiyse vurdu, ki daha önceden serbest vuruş golünü de hatırlamıyorum. at onu çek fişi.
  aynı şey biri için daha geçerli:
  (bkz: radamel falcao garcia)
 • 2116
  2020-2021 sezonunun en iyi ismi. galatasaray futbol takımının muslera’dan sonra en iyi futbolcusu kendisidir. ya adam sezon boyunca inanılmaz gelişti. hatırlıyorum ilk maçlarını tamam adam iyiydi ama soru işaretleri vardı kafamda dedim ki bir iki maçlık bir şey. güvenim sonsuzdu ama bu kadar önemli bir oyuncu olacağını öngöremedim ama adam geliştikçe gelişti ve şu anda tailan ibizalı isimli ispanyol bir orta saha oyuncusu olsa sözlükte 40 milyonlar 50 milyonlar havada uçuşuyor bu adamı tutamayız abi sezon sonu entryleri başlığın altından eksik olmuyordu. adam tertemiz oynuyor. helal olsun valla. çok kaliteli topçu. ah ali abimde olucaktı ki bu taylan sezon sonu italyanlara 60’a okuturdu. süper lig’in de mevcut en iyi orta sahasıdır ayrıca. sakatlığı yoksa da söylendiği gibi oynatılmaması ayıbın dibidir. galatasaray hala yarışın içindeyse bu taylan sayesindedir. ayrıca gelişiminde pastacılar kralı selçuk kaptanın etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum ben. sezon başından beri pasları iyice gelişti.
 • 2117
  7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçının 2. yarısında tac çizgisinin yakınında girdiği bir ikili mücadeleden sonra kasığını tutarak yürüdü. sanırım bu pozisyon haftalardır yerine neden etebo'nun oynadığını çok iyi açıklıyor. adamda pubis başlangıcı olduğu söylendi zaten. aynı maçın ikinci yarısında ilk yarıda oynadığı kadar etkin bir oyun oynayamaması da muhtemelen kasığındaki sıkıntıdan kaynaklı.
 • 2121
  7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçında tamı tamına 19 top kaybı yapmış oyuncu. bu sayının ne demek olduğunu sanırım az çok herkes anlamıştır. bu şu demek: sivas maçında takımda sorumluluk alan iki adamdan biri kendisi olduğu için sık sık top kaybetti.

  top kaybı = beceriksizlik gibi salak bir savla, top kaybı yapan her adamın tepesine biniyor insanlar. oysa top kaybının zibil gibi sebebi olabilir ve bu sebepler çoğu kez beceriksizlik değildir. mezkur maçta en çok top kaybı yapan oyuncu da 20 top kaybıyla belhanda. çünkü o da taylan kadar sorumluluk altına girdi. her maçta yaptığı bir iki sakarlık dışında her top kaybı da doğrudan ileri oynama isteğinden oldu.

  bu ikisinin takımdan kesilmemesi gerekiyor artık. kalmış şurada 12 maç, yok rotasyondu yok çarşamba pazardı diye gereksiz bir döngü oluşuyor. muslera - luyindama - marcao - taylan - belhanda - mustafa yazılıp geri kalan takım bunların etrafına kurulmalı.
 • 2122
  galatarayımızın aslan yürekli oyuncusu. her maç tek başına çırpınıyor neredeyse. sorumluluksa sorumluluk her şeyi yapıyor. 20li yaşlarının ortasında çok acayip bir dönüşüm yaptı mevkisinde. fatih hocaya ne kadar teşekkür etse az. o da farkında olacak ki sahada olduğu her dakika %100ünü koyuyor sahaya. hücum yönünü biraz geliştirirse avrupada hemen hemen her orta sıra takımın oynayabiir. birçok kişiye ilham verecek bir gelişim yaşadı bu sene. yürüyedursun aslanım benim.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!