• 1200
  dişlinin en önemli parçalarından birisi, marcao ile birlikte belki de en önemlisi. özellikle takım savunması için çok önemli. şu anda kadroda birebir muadili kimse yok. kendisine çok iyi baksın. mümkün olduğunca her maça çıkmalı. sana güveniyoruz aslanım.

  "yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var."
  gençsin taylan, bu tempoyu kaldırırsın. oyna devam.

  herkes sana rotasyon gözüyle bakarken çok savundum, yüzümü kara çıkarmadığın için de bir o kadar sevinçliyim. tugay'ı çok izleyemedim bu forma altında ama yeni bir tugay olma yolunda ilerliyorsun aslanım.
 • 1203
  bende şahsen bu kadar iyi oynamaya başladığında taylan'ın hikayesini merak etmiştim. bu kadar inceleneceği ve öne çıkacağı trick noktaları olacağı belliydi.
  kendisi büyüüük bir steven gerrard hayranı. işte forma numarası kuruntumuz buradan başlıyor :)

  ------------------------ kuruntu mode on -------------------------

  taylan 19-20 döneminde takımımıza transfer olur. transfer edilen erzurumspor'da 8 numaralı formayı giymektedir. tıpkı haranı olduğu gerrard'ın forma numarası.
  galatasaray'da o dönem 8 numara selçuk inanda olduğu için taylan hangi numarayı giysem diye derinlemesine düşünür.
  memleketi muğlanın plaka kodu olan 48 numara onun için farklı bir anlam da ifade ediyordu. tahmin? tabiki gerrard..
  gerrard ingiltere milli takımında 4, liverpoolda 8 numarayı giymiş. bu kadar olur iki giydiği numaradan plaka oluştu kesin bunu seçeyim..
  48 numara uğurlu gelmeyince bu sene * 8 numarada selçuktan boşaldığı için içten içe düşünürken babel 8 numarayı seçer taylan da bu sefer 48 değil 4 ü seçer.

  -----------------------kuruntu mode off --------------------------

  evet 4 uğurlu geldi peki babel giderse 8'i ister mi?

  bence 4 yakıştı sana taylan galatasaraylı..
 • 1204
  bu sezon için takımımızdan 2.2 milyon tl alacak olan orta sahamız. ayrıca bonservissiz geldiği için 4 yıla yayılacak şekilde verdiğimiz 4 milyon tl imza parası var. yani bu yıl toplamda 3.2 milyon tl alacak. güncel kur ile bu miktar 361 bin euro yapıyor.

  ülkemizdeki futbol piyasasını düşünecek olursak bu paralar bedavadan biraz daha pahalı seviyesinde oluyor. harika gerçekten. transfer başarısı denilen şey tam olarak budur işte.

  transferinde emeği geçen herkese, özellikle fatih terim’e teşekkürler.

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/785249
 • 1205
  dünya üzerinde 400.000 euro altı alan ve daha iyi oynayan bir orta saha olduğuna inanmıyorum açıkçası. paraymış vs takmayıp işine bakan, dünyada eşine az rastlanan bir gelişim gösteren süper orta sahamız. kendisi ile ilk entry’mi mayıs 2019’da yazmışım.
  erzurum günlerinden beri takip ettiğim ve ülkemizde o günlerden beri (2019 ilkbaharı) en beğendiğim yerli oyuncudur.
 • 1206
  bu sezonun hediyesi. öncelikle taylan değerlendirmesi yaptığımızda ilk vurgulanması gereken özelliğin zekası olduğunu düşünüyorum. kesinlikle çok zeki bir oyuncu. top tekniği yeterli, pas kalitesi yeterli, mücadelesi yeterli, oyun görüşü çok iyi, aldığı ücret düşük ve bizden biri. zeki futbolcuların mevkisinin çok da önemi olmadığına inananlardanım. bu konuda taylan'ın idolü gerard'ı örnek gösterebiliriz. ağırlıklı olarak 8- 10 numara pozisyonlarında gole yakın bir oyuncu olarak geçirdiği kariyerinde zamanla takımı yöneten, oyunun iki yönünü de top seviyede oynayan, skor katkısı da veren büyük bir oyuncuya dönüşmüştü. gerard gibi gerekeni gerektiği şekilde ve zamanda yapan oyuncu örneğine bizdeki fernando, beşiktaşta'ki atiba'yı da ekleyebiliriz. bu isimlerin birbirinden farklı, hatta yetenek olarak da alakasız isimler olduğunu biliyorum. varmak istediğim nokta bunların bir pozisyonun oyuncusu değil o pozisyonu kendi zekaları, oyun görüşleri, pas kaliteleri ile dönüştüren, mevkilerinin yeni içeriğini belirleyen oyuncular olmalarıdır. melo da skor katkısı, dinamizmi, hava topu hakimiyeti, liderliği ile bunlara dahil edilebilir. hatta ülkemiz için ön libero denilen mevkiyi değiştirmiştir.

  taylan kardeşimize gelince yukarıda yeterli dediğimiz her şeyi şimdi olduğundan bir iki puan daha yukarı çıkartabilir. pozisyon bilgisi, zamanlaması, saha içinde kendisine verilen rolü çok iyi kavraması, arkasında marcao sağında solunda emre, arda, soso, belhanda gibi pas alışverişini rahatlıkla yapabileceği yüksek oyun aklına sahip oyuncuların olması onu rahatlatıyor. kendine güveni geldikçe sorumluluk alıyor. sorumluluk aldıkça tüm büyük kumaşlarda görülen o göz alıcı parlaklık ayaklarına yansıyor. anadolu takımından gelen ilk seneyi ara sıra yaptığı pozitif işlere rağmen vasat geçiren bir oyuncunun bir sene sonrasında tamamen kabuk değiştirip -üstelik mevkisine yapılmayan transferin takıma zarar verdiğini söyleyen yazılı-görsel-sosyal medyaya rağmen- ana yapının bir parçası olması onun bu işe inanmışlığını, bağlılığını, kendine güvenini ve düşüncesindeki dirayeti gösteriyor ki bu çok şey ifade eder. oraya kim gelirse gelsin bu adamın kısa sürede yaptığı şeylerin üzerine çıkmak zorunda artık.
  şu ana kadar görebildiklerimiz oyunun iki yönünü de çok iyi oynayabildiği ve iki kutu arasını hakkıyla doldurduğu. geçtiğimiz sezonun şampiyonunun yıldızı herkesin ağzının salyaları akarak izlediği, milli oyuncu irfancan, oldukça sert neftçi, saha adım atmadan önce soru işaretleriyle meşgul olduğumuz antep, hajduk maçlarında bize gösterdiği bir başka sonuç da zorluk derecesi çeşitliliği, rakibin sertliği, karşısındaki oyuncuların oyun tipleri fark etmeden kendi oyununu, üstünlüğünü rakibe kabul ettirebilmesiydi. milli takım havuzunda kesinlikle olması gerektiğini düşünüyorum. tabii 3-4 maçlık performansa göre değerlendirmek çok doğru değil ancak onun bu 3-4 maçlık performansta gösterdiği bile fenerdeki dombiliden, akıl sağlığını kaybetmiş tinerspordaki sakat oğlandan, başakşehir'deki mahmut'tan çok daha farklı ve özel. irfanla, çalhanoğluyla arkada çağlarla, cengizle, bindiren bir zeki ile oynayan bir taylan milli takımın son maçlardaki kopuk, renksiz oyununu üst seviyeye çıkartabilir.

  allah seni korusun aslanım. böyle devam et. yakın zamandaki şampiyonluklarda, hayalini kurduğumuz o büyük başarılarda senin adın en yukarılarda olacak. imparator'u dinle. çalış. biz hep arkandayız