• 364
  2018 19 sezonunda en az 15 macini izledim erzurum'da oynarken. sırf kendisi var diye küme düşen erzurumspor'u takip ettim ve hep diledim takimimiza transfer olmasını. açıkçasi son gün taylan galatasaray'da haberini ojuyunca cok sevindim. burada bu çocuğa pacavra muamelesi yapan varsa futbol izlemesin. şu anda 5'li bir orta sahanin ortasinda ömer'in tam arka sağında oynar ve ömer ile beraber dinamizm getirir takima.
  taylan ceza sahasina da girer, ortada top da keser yani selçuk'tan boşu boşuna beklenen her şeyi yapar taylan. tabi selçuk efendiden, belhanda prensinden kendisine sıra gelebilirse. öyle tuzla maçında çerez niyetine oynatilacak oyuncu değildir yani. galatasaray nedir bilir ve kiymet verir formasina. adam erzurum kışında dona dona oynadi, sari kirmiziyi sirtina geçirin ortaligi duman eder.
  izledim bir sezon oradan biliyorum.
 • 365
  mitroglu için yazın fatih hoca bazı takıntıları olan bir teknik direktör demistim. bu takinti kisisel olarak algilanmasin, hoca farklı bir gözle bakıyor. bence taylan erzurumdan değil de trabzon ya da başakşehir'den gelseydi su an oynuyor olurdu diye düşünüyorum.

  ne yazık ki galatasaray kariyeri ragıp başdağ, hakan yakın ,altan aksoy, furkan ozcal gibi olacağa benziyor.
 • 366
  4 aralık 2019 galatasaray tuzlaspor maçı 'nda gördüğüm kadarıyla, kendisinde her şeyden biraz olan, ama en çok da galatasaray'da en az bulunan şeyden olan oyuncu; hareketlilik.

  sahanın her yerinde, başı kesik tavuk gibi değil bilinçli ve gezgin bir oyun oynadı. takım rezalet olduğu için sonuca dönüşmemiş olabilir. ama belhanda'yı sırf bu özelliğinden oynattığını düşündüğüm fatih hoca'nın, bariz hareketsizlik sorunu olan takımda taylan'a ilk kez süre vermesine bir kez daha şaşırdım. belki de gerçekten hoca birine taktı mı takıyor diyip geçmek lazım yoksa anlam verebilmek çok zor.

  taylan galatasaray'da kalıcı olabilir mi henüz bilmiyorum ama mevcut kadroda süre alırsa kesinlikle faydalı olacaktır.