• 252
    yanlış hatırlamıyorsam, ünal karaman trabzonspor'un başına geldiğinde, bazı yöneticiler araya kaynatıp zeki yavru'yu tekrar transfer ettirmişti. devre arası gelir gelmez ünal hoca kendisini yolladı. hatta yanlış hatırlamıyorsam aynı dönemlerde camianın çocuğu diye yeteneksiz bir topçuya yıllarca bakacak değiliz tarzı bir açıklama yapmıştı.

    ünal karaman vasat zeki'yi kullanmak yerine hem altyapıdan hem de 1461'den birçok oyuncu denedi. bazılarının futbolcu olduğunu bile bilmiyoruzdur muhtemelen. ama en sonunda abdülkadir parmak'ı kazandı. 24 yaşına kadar süper lig görmemiş adamın geldiği seviyeyi hepimiz görüyoruz.

    öncesi de var tabi ama iki yıldır selçuk gram top oynamıyor. buna rağmen adamcılık yapılıp sözleşmesi uzatıldı. 2 senedir selçuk'un oynadığı maçlarda altyapıdan bir topçu oynasaydı ne kaybederdik? hiçbirini kazanamasak bile ne değişirdi? hadi dedik fizikleri yetersiz, kontrat uzatmıyorlar vs. bu sene taylan alındı. imza parası olarak 4 milyon tl bonservis verdik. ama bu adamı da oynatmıyoruz. ya hocam allah aşkına bu sezonun ilk haftasındaki denizli maçında atalay oynasaydı ne değişecekti? ya da 5 ekimdeki gençler maçında taylan oynasaydı? belki biz de bir tane oyuncu kazanacaktık.

    kendisi kötü ya da yetersiz olabilir. ama selçuk'un oynadığı yerde oynamaması adamcılıktan başka bir şey değildir.