• 16
  90lı yıllarım başında galatasaray’da sol tarafın her mevkisinde oynamış eski futbolcumuz..

  kendisi ile ilgili bir anım vardır. 90 yılların başı, antrenör denizli, prekazili, simoviçli kadroda bu kardeşimiz de var. gözünüzün önüne getirmek gerekirse , tip ve fizik olarak riera ve filipescu’num karışımı.( filipescu kim ki diyen gençler , lütfen lütfen tam bu arada googlayın)

  bir şekilde floryaya girmişim, galatasaray antrenmanından önce mustafa denizli ve oyuncularla tanıştım. o gün florya’nın konuğu : sepp piontek, milli takım hocası. neyse takım antrenmana gitti, ben de locada( bina pencere önü) yerimi aldım. piontek’e gittim, tanıştırdım kendimi, yanına oturdum. o da ne , adam fransızca biliyor. galiba haiti milli takımının antrenörlüğünü yapmış, oradan biliyor. tayfun son 5-6 maçtır iyi oynuyor, sağlam, mücadele ediyor. hep sevmişimdir böyle underrated adamları. istiyorum yırtsın, daha iyi olsun.
  neyse ben antrenman boyunca tayfun’u anlatmaya, övmeye.fiziği iyi, solak , altyapısı iyi ( almancıydı galiba) , orta yapabiliyor vs..
  antrenman bitti, el sıkıştık ayrıldık.

  üniversitede arkadaşlarıma anlattım, zaten hasta gs’li diye adımız çıkmış. dedim “ tayfun milli takıma seçilebilir, konuştum piontekle”
  “hadi oradan atma, adam mı kalmadı” dediler.

  aday kadro açıklandı. tayfun milli takımda ..

  arkadaşlarım da bir şaşkınlık ve hayranlık ..
  ben de artık tescilli bir futbol otoritesi edasında her maça yorumlar falan..

  (bu arada yerine solda milli takımda oynayan sakatlanmıştı, ben bunu öncesinde biliyordum, ve öncesinde de muhtemelen yardımcısı fatih terim zaten tayfunu işaret etmişti) .
  olsun bu olayı hep kendimden bildim, mutlu oldum, itibarım arttı..:-)