• 8
  bu adam neden futbol yorumlar anlamıyorum. bu gece canlı yayında “haaland iyi golcü değil. hız yok, vs yok” diye konuştu. o anda haaland zank diye golü yazıp bu abiyi afedersiniz popo haline getirdi. ekrandan resmen don uzattı: “abi d.t oldun. giy de açıkta kalıp üşüme” dedi.
  birilerinin tanıdığı vs’dir kesin. çok kötü çok.
  (bkz: 18 şubat 2020 borussia dortmund paris saint germain maçı)
  ilgili d.t olma anı:
  https://twitter.com/.../1229897535344513030
 • 10
  çabuk değil dediği haaland 18 şubat 2020 borussia dortmund paris saint germain maçı'nda 60 metreyi 6,64'de koşmuş.

  60 metrede norveç rekoru 6,55 dünya rekoru 6,34.
  https://twitter.com/...893856608555008?s=19

  ezbere konuşup rezil de olmuyorlar. çünkü bu ülkede her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız. yorumcu bi de bunlar. trt'nin düştüğü hale bak. sporda, siyasette, sanatta ...yorumcu kalitesi bu kadar. çünkü yönetici kalitesi bu. kulaklarına fısıldananı söylemekten başka bir şey yapmıyorlar. kendi başlarına konuşunca sonuç ortada. adam dünya rekoru kıracakmış, çabuk değil diyor. saygın olsun izleyiciye. benim ödediğim vergiden alıyosun o programdan dolayı sana ödenen parayı. zahmet edip yorumladığı adamın fm profiline baksa o bile yetecek. hız 16, hızlanma 15. fifa 2020'de hızlanma 79, hız 83. ortalama değer 81. çok şey istemiyoruz azıcık meslek etiği, azıcık liyakat.
 • 11
  başlık konusu yorumcu bugüne kadar zaten her ağzını açtığında "arkadaşlar ben bomboş bir tenekeyim, il başkanı bir tanıdığım vardı sağolsun, allah razı olsun benim buraya atanmamda yardımcı oldu, ben de aklımda ne varsa, sağdan soldan duyduğum ne varsa sıkıyorum işte" hissini sonuna kadar veriyordu. erling haaland emziği ağzına verdiğinden gündem oldu ama kendisinin bu kaçıncı boş yapışı sayısını kaçırdım.

  premier lig büyük ihtimalle dünyanın her ülkesinde izlenip yorumlanıyordur. dünyada premier lig konuşulan hangi programda kendisinden başka yaşadığı ülkenin cumhurbaşkanına her fırsatta teşekürlerini iletip, şükranlarını sunan yorumcu vardır bilemiyorum. kendisi benim aklımda öteden beri böyle yer etti. arsenal stadında sahaya sincap girse adam erdoğan'a teşekkür ediyor. maalesef kendisine bakınca tam olarak yeni türkiyeyi görüyorum. bilgi sıfır, tecrübe sıfır, liyakat yerlerde, analiz yeteneği yok ama özgüven tavan, lafın bini bir para, devlet desteği sırtında.

  erling haaland be kardeşim. tüm dünya oturdu 18 şubat 2020 borussia dortmund paris saint germain maçını izledi dün. liverpool maçı bile izlenmedi. izleyenlerin %90'ı neymar'ı, mbappe'yi değil haaland'ı merakla bekledi. maçtan önce tüm sosyal medya haaland görselleri yağdırdı. adam bugün dünyanın altın çocuğu. futbol yorumcusu isen her adımını dikkatle izlemen gereken tek adam. bu ne cüret kardeşim? bu nasıl aymazlık? inanılır gibi değil.