• 77
  şu başlık gerçekten numunelik. galatasaray taraftarını tanımak istiyorsan bundan daha güzel bir kaynak olamaz. teknik direktör taraftar devre arasına kadar sabredecek diyor. ara transfer döneminde kadroya oyuncu geleceğini ve oyunun düzeleceğini ima ediyor. tepkiler özetle; daha ne kadar bekleyeceğiz, her sene aynı sözler, sabır taşına döndük vs. bunu yazan taraftarın takımı aynı teknik direktör ile son iki seneyi şampiyon tamamlamış. başka bir takımda böyle bir şey görmeniz mümkün değil zannımca. en azından ülkemizde yok. belki de galatasaray'ı diğer takımlardan daha başarılı kılan etmen bu tatminsizliktir. (1/3/2020 - 20:55)
 • 79
  hoca bu lafı zikrettiğinde "bizi oyalıyor, olmuyorsa zorlama, kredi limiti aşıldı" türevi yorumlar uçuşuyordu sözlük de dahil olmak üzere bazı mecralarda. allah uzun ömür versin, hocam yine haklı çıktı, yine varmış bir bildiği. öte yandan yönetim de özellikle arda turan meselesinden sıyrılarak, olası bir motivasyon bozucu durumu engelleyip, transferleri erken bitirerek önemli katkı verdi. bu birliktelik umarım uzun süre devam eder.
 • 80
  bence hoca bu lafı zikrettiğinde "bizi oyalıyor, olmuyorsa zorlama, kredi limiti aşıldı" türevi yorumlar uçuşmasının sebebi terim'in 2018-19 sezonunun ilk yarısında da ocak ayını işaret etmesiydi.

  evet söz verdiği gibi takımı düzeltti ve şampiyon yaptı. ama sonra 2019-20'de yine ilk yarısı çile gibi geçen bir sezona giriş yaptık. mesela niye üstüne koyarak gidemedik diye düşünüyor taraftar haklı olarak. niye takım geçen sezonun ikinci yarısı düzelip şampiyon olduğu halde bu sezonun ilk yarısı tekrar resetlenip insanı izlerken yıpratan bir futbol oynadı, herkes bunu merak ediyor.

  ayrıca biz son iki sezonun şampiyonu olduk zaten. sezonun ilk yarılarını kötü geçmek başakşehirle 8 puan ya da bir sonraki sezon sivasla 10 puan açılmasına yol açarak dezavantaj göstermedi. ilk devreleri kötü oynamamız iki sezon üst üste şampiyonlar ligi'ne mal olarak dezavantaj gösterdi. ciddi şekilde başarısız olduk orada. avrupa başarısı olmadan futbolun ne anlamı var ki? galatasaray camiası aziz yıldırım gibi sadece yerel ligde şampiyon olmakla tatmin olabilecek bir camia olamaz, olmamalıdır.

  bence fatih terim de üzgün dördüncü döneminde avrupa'da istediği başarıyı şu ana kadar tutturamadığı için. çünkü hoca da biliyor kendisi bu ligde her zaman şampiyon yapar galatasaray'ı.

  mesela 2012-13'te galatasaray ilk 3 şampiyonlar ligi maçında sadece 1 puan aldığı günlerde lig maçlarından sonra yaptığı açıklamalarda beden dili "ligi zaten biz her türlü kazanırız ama avrupa'da başarılı olmak lazım" şeklindeydi. nitekim sonrasında 3 maçta 9 puan alıp takımı gruplardan çıkardı ve oradanda çeyrek finale uzanan bir yolla bize unutulmayacak bir sezon yaşattı.

  bu yüzden 2020-21'de daha hırslı ve daha dikkatli şekilde kartlarını oynayacak diye düşünüyorum avrupa kupası maçlarında. özetle gelecek sezon minimum son 16'ya kalma konusunda çok ümitliyim.
 • 81
  söylediği şeylere güvenilmesi gereken, "bilerek yanlış yapmam yalnızca hata yaparım" diyen insanın sözü.

  terim; 2018-19 sezonunun başında da ocağı işaret etmişti çünkü takımı sezona maicon-serdar'dan oluşan stoper tandemi, eren derdiyok-sinan gümüş'ten oluşan forvet ikilisiyle başlamıştı. biliyorsunuz birileri gomis'i satıp 2 forvet sözü vermişti hocaya...

  ocak geldi, kendi elleriyle patlattığı rodrigues ve ozan'ı sattı, serdar ve eren'i kovdu... stopere kimsenin devre arası cesaret edemeyeceği şekilde marcao-luyindama ikilisini getirdi. forvete pato, tetteh, alan, ze luis gibi çoğu forvetle görüşmeleri sonuçlandıramayan yönetim diagne ve mitroglou'yu getirdi. sonuç, şampiyonluk.

  yine terim; bir yıl sonra yani 2019-20 sezonunda bu sefer yalnızca bekleri yenileyememişti. hata yaptım, ocağı bekleyin dedi. ki falcao sakatlandı, lemina sakatlandı, nzonzi kadro dışı kaldı (ki bu mevzudan hocaya vurana bir şey söylememek gerekir... yanlış da yapsalar kimse teknik heyete saygısızlık edemez).

  ocak ayında ilk 11'e saracchi ve onyekuru harici transfer yapmadı. hatta ve hatta luyindama'yı kaybetti, onyekuru yaklaşık bir ay yoktu. neyse gelelim devamına... falcao aslan gibi döndü, emre aslan gibi döndü, ömer'in içinden modric falan çıktı. sonuç; ligin en iyi top oynayan, hiç yenilmeyen takımı ortaya çıktı. şampiyonluk belli değil daha, malum corona mevzusu. *

  vallahi ben bazılarını hiç anlayamıyorum...