• 111
    sporda bir taraftan veya takımdan yana olan kişi.

    öyle bir duruma geldik ki ülke olarak her maç öncesi her taraftar grubu rakibi aleyhine algı yaratmak için hashtag çalışması yapıyor. sürekli birbirlerine iftira atar hale geldiler. işin tuhaf yanı buna belirli yaşlara gelmiş tv yorumcuları bile dahil oluyor. twitterda holiganlık yapan taraftarının duymak istediği cümleleri söyleyip takipçi kasan adamlar tv'ye yorumcu olarak çıkıyor.

    futboldan başka her şey konuşulur oldu artık. algı yapmak iyi oynamaktan daha önemli. maç sonu yöneticilerin açıklamaları, hakem kararları saha içinden fazla konuşulur oldu. ülkede herhangi bir kuruma, insana güven kalmadı. bir maç ile hakemler bir kulübün hakemi sonraki maç başka takımın hakemi olabiliyor. herkesin derdi kazanmak, nasıl olduğu önemli değil. biz kazanalım hakemle veya başka bir şeyle olması önemli değil. her şey sonuç odaklı, her şey algı her şey iftiradan ibaret artık. insanlar birbirlerine nefret kusmaktan başka bir şey yapmıyor. futboldan cebine bir lira girmeyen insanlar hayatlarını futbola endekslemiş halde bununla yaşıyor. hiç tanımadığı insanlara küfrediyor. herhangi bir bilgisi olmadığı halde kafasında kurup hayatında hiç görmediği, iki kelime sohbet etmediği insanlara ağır ithamlarda bulunuyor.

    ilk olarak önemli olan insanların mutsuz olması. sosyal hayat yok, insanların umudu yok evinde kaçak yayınlardan taraftarının maçını izleyip hafta boyu onu düşünüyor. bu oran eminim çok yüksektir. ülkede herhangi bir kuruma güven kalmadı bu da büyük bir etken tabii bu durumda. ne tff ne mhk kimse güvenmiyor. ya arkadaş futbol mu gerçekten? bunun için mi var futbol? maç izleyip oynanan oyunu konuşmayacaksak bunla alakalı fikir paylaşmayacaksak niye izliyoruz biz bunu? diğer taraftar gruplarına küfür etmek, rakiplerine algı yapmak mı taraftarlık?

    bu ülkede futbol sadece nefret unsuru olmuş. insanlar hakeme, rakibe küfretmek için maç seyrediyor. gerçekten yazık, çok yazık.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!