• 41
  tansel abiyi twitter'dan yıllardır takip ederim. reelde hiç tanışmadım. ftw, kıyıcı, btsdgtsk, bir ara yaman abi vardı hala duruyor mu bilmiyorum. bu adamlar hocayı ve galatasaray'ı menfaatsiz seven insanlar. ne takipçiye, ne paraya pula ihtiyaçları var.
  hakkında yazılanları görünce çok üzüldüm. kendisine de mesaj attım 12'den sonra hakkında entry giricem diye. sağolasın kardeşim gerek yoktu düşünmen yeter yazdı.
  fatih terim'e ve hande sümertaş'a çok yakın bir isim. ama ne fatih hoca ondan böyle bir şey yazmasını ister, ne de kendisi böyle bir algı yapar. eğer hocayı gönderecekler diyorsa öyledir. göndermekten vazgeçtiler diyorsa da doğrudur.
  muhtemelen bazı yazar arkadaşlarımız kendisini tanımadığı için prim kastığını düşünmüşler.
  ancak ben kendi adıma söyleyeyim; güven problemi olan, her şeyde bir şey arayan biri olarak, en güvendiğim insanların başında gelir tansel abi.
 • 42
  valla ne yalan söyleyeyim ben kendisini tanımıyordum. ismini duymuşluğum vardı elbet ama valla hiç açıp özel olarak dinlememiştim. bugün yaşanan olay ile birlikte kendisini tanımış bulundum. sözlükte yazar olduğunu da öğrenip, özel mesajdan iletişime de geçtim. galatasaray taraftarını aydınlatma çabası için özelden teşekkür etmiştim ama bir de buradan edeyim istedim.
 • 44
  mustafa cengiz daha geçen gün hocayla 5 yıl yeni mukavele yapacağız çok heyecanlıyız, hocamızı seviyoruz diye açıklama yaptı. zaten bu adamlar 3 senedir ffp'de gemiyi karaya ulaştırıp ayrılmayı düşünüyorlar. adamın sağlık sorunları var, içten içe diyordur ki bi an önce şu mq pandemisi bitse de seçim yapsak %100 eminim.

  hadi hepsini geç, bu twitleri atan kişi az çok takipçili bir galatasaray taraftar hesabı olarak belli ki yıllardır bir grup insanı profilinin altında toplayıp galatasaray'a hizmet ediyormuş, ne bileyim güzel haberler veriyor, kaos çıksa hallederiz beyler sorun yapmayın diyor. taraftar ya sonuçta...

  tam derbiden önce, kesin kaynağın yok bişeyin yok, mustafa cengiz bunları düşünürken kafasının içinde değilsin, yanındakilerle paylaşırken orada değilsin, sadece senden önce 3 tane "güvendiğin adam" twit attı diye nasıl sosyal medyayı ayağa kaldırıyorsun? bak sövdüğün mustafa cengiz, sana göre düşman ya mesela, o adam bile kafasında kovma fikri olsa "bile" bunu derbiden 3 gün önce basın toplantısında yapmaz. noldu mesela suni bi gündem oluştu kime yaradı bu olay? öyle bir şey ki bu twitleri gördüğümde bunu yüzde %50 ali koç %50 liseciler çıkarmıştır dedim.

  yapmayın gözünüzü seveyim. kim kaşıyor ya bu mevzuları? ne gerek var abi bu adamlar maksimum mayısta yok zaten. hoca kovulmayla gider mi abi kim inanıyor bunlara? hoca bu kulüpten ben gidiyorum derse gider anca, siz bu hocanın ağırlığını bilmiyor musunuz kulüpte?

  öyle bir twit atmak ki bütün rakip takım taraftarlarına meze olmamız. inanılmaz önemli derbi öncesi kulüpte ortalığın karışması. süper mevzu

  edit: mesajdan ulaşan arkadaşlara teşekkürler. adı sanı olmayan bir yönetici iletmiş bu bilgileri tansel bey'e ve bu bir nabız yoklamasıymış aynı ismini bilmediğimiz yöneticinin söylediğine göre. hatta mustafa cengiz tabletten twit okuyormuş şu an taraftarın nabzını tutarken. bu yönetici de onu izliyormuş herhalde bu bilgileri sağladığına göre. o yüzden kesin bilgiymiş.

  sağolsunlar bu şekilde kanıtlarla gelmişler mesaj kutuma. teşekkür ederim ben de düşündüklerimi geri alıyorum o zaman. olayının iç yüzünün bu şekilde olmasını beklemiyordum benim hatam....
 • 45
  adı sanı bilinmeyen bir yönetici tarafından kendisine iletilen çok gizli bilgi ile(!) başkan nabız ölçmüş ve tabletten twitleri okuyormuş. fuat avni is that you? "yezid odaya girdi, sinirlice ceketini bir kenara fırlattı ve hemen tablete sarılıp twitleri okumaya başladı yüzü kıpkırmızı oldu" ajddsajlkjlas
  abi hadi ya lütfen! açık seçik biz azılı bir mustafa cengiz düşmanıyız deyin huzur içinde çözülsün bu iş.
 • 48
  kendisini ben de buradan tanıdım ve yıllardır twitterdan takip ederim, ama bırakın tanışmayı mentionlaşmışlığım bile yoktur. bir kere olsun prim uğruna bir şey yaptığını görmedim aksine arada transfer sezonunda duyumcularla dalga geçen tweetler atar, misalen durup dururken alev emojili tweet atar 15 dk sonra bilmem nerede bilmem ne indirime girmiş yazar altına. erinç bilican ve çağlar soy ile birlikte yaptıkları kazan dairesi youtube kanalında çok tatlı youtube içerikleri de yapmaya başladılar, orada da kimsenin hoşuna gitsin diye ahmet ercanlar tarzı fanatiklik de yapmazlar. hoca konusunda ekstra hassasiyetleri olsa da yeri geldiğinde hocayı da eleştirirler. ben onun veya o ekipten başka birinin böyle bir konuda asla yalan söyleyeceklerine inanmıyorum, olsa olsa hocanın kovulma ihtimali bir yerden kulaklarına gelmiştir ve bu konuda fazla hassas davranmış olabilirler ama asla ve asla böyle bir konuda camiayı karıştırmak akıllarına bile gelmez. selam olsun buradan kendisine, yaptıkları güzel işleri onlarla iletişime geçmeden takip eden insaniarın da olduğunu unutmasın.
 • 49
  kendisiyle hocanın ilk gönderildiği vakit* öncesi twitter'dan bayağı iletişim halindeydim. hocanın ayrılması sürecinde takındığı tavır nedeniyle de kendi adıma iletişimi kesmiştim. yukarıda yazılanları görünce şahsen biraz üzüldüm. tanıdığım süre boyunca gözlemlediğim kadarıyla, inandığı doğruların peşinden giden ve yan yollara sapmadan hayatını çocuğuna adayan biridir. söylenildiği gibi ne takipçi derdi olacağını ne de ün peşinde koşacağını düşünüyorum. galatasaray için menfaatsiz emek veren insanları korumak gerekirken, şu görmüş olduğu muamele çok acı... umarım galatasaray'ın haklarını korumaya kendince devam eder.

  menfaatsiz galatasaraylı
 • 50
  kendisini çok uzun zamandır severek takip ederim. rahat bir 5-6 yılı var yani. yönetim bugün fatih hocayla yolları ayırır veya ayırmaz ama tansel abi kaynağına güvenmese paylaşmazdı bu bilgiyi. kulübe olan yakınlığını takipçileri zaten biliyor o yüzden prim kasacak olsaydı her transfer döneminde duyum üfürürdü diye düşünüyorum. ha belki de yönetim sosyal medyadaki tepkilere bakarak bu ayrılıktan vazgeçecek ama burada da tansel abinin "nabız yoklaması" yapacağını sanmıyorum. kendisi zaten yaklaşık 2 yıldır falan yönetimin karşısında bir tavra sahip.

  ayrıca bunlardan bağımsız olarak çocukken evi yakmışlığı ve gazetelere çıkmışlığı vardır.* babası eski vali, kardeşi ise anaakım dizilerde oynayan oyuncu olduğuna göre sanmıyorum ki ünlü olmak gibi bir derdi olsun. öyle olsaydı çoktan olurdu.

  buyrun bu da daha önce kendisinin de twitter'da anlattığı yangının haberi: https://www.hurriyet.com.tr/...nya-kurbani-39013512

  ekleme: evi sanırım tam yakamamış sadece elini yakmış, hastanenin arka kapısından kaçmışlar. medya büyütmüş olayı ya da başka bir şeyle birleştirmiş muhtemelen. ulan medya!
 • 51
  kimilerinin abisi, kimilerinin kardeşi, kimilerinin kankası, hatta koleranın arap sado'su olabilir. belki gerçekten iyi bir insandır, karıncayı incitmez. ya da berbat bir insandır, kötü kalplidir. bunlar ben bilmem, adını da yeni duydum.

  lakin bir insan ne kadar güvenilir olursa olsun sırf bu güvenilirliğe dayanarak sadece duyumdan ibaret olan bir şeyi böyle saldırgan bir üslupla ortaya serdiğinde etik dışı bir iş yapmış olur. hele ki hararetle iddia ettiği şeyin aksi çıkarsa diye o olasılığı da taraftar baskısına bağlamak için açık kapı bırakarak veriyorsa katmerli olarak etik dışı iş yapmış olur.

  bu dünya. verdiği duyum doğru olabilir. ama bunu veriş şeklin böyle iddialı ve saldırgansa, hesapsızsa, aksi durumda ne diyeceğini de düşünmemen gerekir. şimdi çıkan sonuç: bu beyefendi bir iddia attı ortaya, taraftar kendisine güvendiği için sorgulamadan kabullendi. eleştiri gelince "tanırım iyi çocuktur"cular ortaya çıktı. son tahlilde dediği çıkmazsa "taraftar baskı yaptı, bak başkan o yüzden hocayı kovamadı"ya bağlanacak.

  ee, ne anladım bu işten? sen kerameti kendinden menkul bir iddia atıyorsun ortaya. istediğin kadar güvenilir ol. şu iddia şu söylem ve üslupla doğrudan güvenilmez bir iddia. tekrarlıyorum, duyum, bilgi, her neyse, doğru olabilir. ama bunun verileceği üslup şudur:

  "hocanın görevine son verileceği bilgisi kulağıma geldi. umarım doğru değildir."

  insanlar da der ki "tasel taşanlar üfürmez, mutlaka kulağına çalınmıştır." ama sen kalkıp:

  "evet muhteşem başkanınız hocayla yolları ayırma kararı almış. transfer listesine sahip çıkamadıkları gibi, bu kararlarına da sahip çıkamamışlar ki bize hemen geldi. alın şimdi ffp uefa ne varsa savunun."

  diye provokatif bir dil kullanırsan ve aksi olması halinde cevap verebilmek için "nabız yoklanıyor" şerhini düşersen başlı başına güvenilmez bir tavır takınmış olursun. bu da senin karakterinden bağımsız bir kontrolsüzlük içinde olduğunu gösterir.

  çünkü yarın öbür gün senle ters düşen biri de senle olan tanışıklığından faydalanıp "duydum ki tansel, dursun özbek için çalışıyormuş. evet, hadi şimdi savunun menfaatsizdir, has galatasaraylıdır diye." yazabilir. o kişi bu iddiaya senle olan tanışıklığını ve kendince tanınırlığını da dayanak yapabilir. bu dediğim ne kadar etik dışıysa kendisinin başkanla ilgili iddiası da o kadar etik dışıdır.
 • 52
  kendisine naçizane önerim bilgi, duyum, haber vs. kaynaklarını gözden geçirmesi zira kendisi alenen kullanılıyor gibi. ilaveten, sipsivri çıkışlarda bulunursanız aynı doğrultuda ama zıt yönde eleştirilirsiniz, etki-tepki (ben demiyorum, zamanında isaac newton demiş).

  galatasaraylı sosyal medya kişisi aka mtt1905. kendisi sözlük yazarı olduğu için rahatlıkla yazıyorum, neticede cevap hakkı var, kendi inisiyatifinde.
 • 54
  twitter'da takip ettiğim, hocaya ve galatasaray'a bağlılığıyla bizden biri olarak gördüğüm kişiydi. dün gece ortalığı ateşe vermesi kullandığı sert üslup ile nazarımdaki kıymeti yok oldu.ha bu kendisini ne kadar üzer hiç üzülecegini zannetmiyorum

  bir tweet ile belki binlerce insanın huzursuz, uykusuz bir gece geçirmesine neden oldu. kendi deyimiyle kendisinin de canı sağolsun .
 • 57
  kendisi ve arkadaşları sayesinde fatih terim kovulmaktan kurtulmuştur. o derinden gelen bilgiyi twitter'a sızdırmasalardı eğer mustafa cengiz taraftarın tepkisini anlayamayacak ve bugün hocayı gönderecekti. üstelik 1 değil 2 kere. geçen ay da yine hoca kovulacak haberi sızdırıp aynı şekilde hocayı kurtarmışlardır. bundan sonra kendisi bir galatasaray kahramanıdır. teşekkürler.

  (bkz: kaynak götüm haber ajansı)
 • 58
  ilgi meraklısı, sosyal medya da dikkat çekme pahasına yalan yanlış haber yapan kişi. yok bilmem ne programı yapıyormuş da, çok sağlam kaynaklarmış da, sevdiğimiz bir abimiz kardeşimiz kankamız da... yalancı bir insan. algı yapıyor başka bir şey değil. fatih hocanın bu adamın varlığından bile haberi yok belki de. çıkmış boş boş konuşup dikkat çekiyor takipçi kasıyor. yeni dünyanın fotomaç’ı bu tipler.

  edit:sosyal medya şarlatanı dediğim için entry zamanın ötesine gönderildi. ben de sosyal medya da dikkat çekme pahasına yalan yanlış haber yapan kişi dedim.

  paşam twitter’dan blokladı şimdi de. madem bilginin arkasındasın çık kaynağını söyle birileri seni kukla gibi kullandı hesabın sor dedim diye. hahaha çok komik ya. şöyle tiplere niye prim veriyor ki? vasfı ne, kimdir, nedir? taraftar sayesinde popüler oluyorlar sonra böyle bir artistlikler filan..
 • 59
  yaktığı ateş için teşekkür ettiğim sözlük yazarı. yarım saatte ndiaye'yi yalanlayan adamların taraftarın tepkisini ölçmek için haber sızdırdığının herkes farkındadır herhalde. dün tansel abi dün o ateşi yakmasa; bugün hoca antrenmandayken görevine son verilir, mustafa cengiz de basın toplantısında yeniden aday olduğunu açıklardı. dün mustafa cengiz yönetimi taraftarı da kaybettiğini gördü. zaten genel kurulu ve hocayı çoktan kaybetmişlerdi. içlerinde bir tek abdürrahim albayrak'a vefa gösteririm, geri kalanının kongrenin önünden geçmemesi lazım artık.
 • 60
  evren üstündeki en büyük galatasaraylı ve tabiki fatih hocanın en büyük sevdalısı! kendisi hepimizin abisi, kankası, fatih hocamızı fulya hanımdan bile fazla seven yılmaz fedaisi. hatta çayımızın şekeri, gitarımızın teli, yazımızın sıcağı, kışımızın ocağı jdkdkkdk

  bu yüzden kendisi gibiler yalan yanlış bilgiler vermiş, twitter'daki binlerce ergeni depresyona sokmuş, önemli bir maç öncesi kulüpte kaos çıkmasına yardımcı olmuş, ateşi harlamış, mustafa cengiz nefreti galatasaray sevgisinin önüne geçmiş falan bu küçük detaylara takılmamak lazım. böyük galatasaraylıdır hangimiz bu kadar böyük galatasaraylı oldunuz kapayın çenelerinizi!
 • 61
  tam beklediğim gibi ilerliyor süreç.
  "bizim çocuklar" yanlış yapmaz şeklinde savunuluyor. hatta daha entersanı "tansel abi yazmasa kovacaklardı... sağol tansel abi" moduna bağladık.

  hiçbir sorumluluk yok ne kadar güzel. "alın ffp falan savunun" diye mustafa cengiz yönetimini geçmişte veya bugün savunmuş herkesi hedef tahtasına koyduğu açıklaması doğru çıkmamasına ve hiçbir rasyonel temeli olmamasına rağmen tamamen "o olay aslında şöyle oldu siz büyük resmi görmüyorsunuz" şeklinde savunuluyor. oysa yapılması gereken şey basit, yanılmışım yanlış yapmışım demek. açıkçası benim gördüğüm kendisi çıksa yanılmışım ve yanıltmışım dese bile hayır abi sen doğrusunu yaptın aldığın bilgi kesin doğruydu diyecek insanlar var.

  şahsen basit bir özür yeterdi beni tatmin ederdi zira kusursuz insanlar değiliz.

  tekrardan anlıyoruuz ki şeyh uçmaz mürid uçurur.
 • 62
  ben de tansel abiyi sadece twitter'dan tanırım. kendisini bir kere bilet için bir kere de kazan dairesi ile ilgili rahatsız etmiştim. ikisinde de sağ olsun yardımcı olmaya çalıştı. en azından o iyi niyeti hissediyorsunuz. bu toplara girmeyi çok seven bir insan değildi ama iş hoca konusu olunca galiba dayanamadı ve girdi. kendisi açısından da kötü oldu, ki zaten özür de dilemiş twitter'dan. gazeteci kişilerin görevi haber almak, haber iletmek olduğu için onlara bir şey diyemiyorum ama gazetecilik harici böyle bilgiler veren insanların daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum, tansel abi de dahil. kendisinin en sevdiğim yönü aldığımız kötü bir mağlubiyetten sonra bile sakin kalmayı başarabilmesi ve yangın yapmamasıdır. konu en değerlimiz fatih terim olsa bile umarım bundan sonra erkenden yangın yapmaz.
 • 63
  bazı kişilere olan düşmanlığının galatasaray sevgisinin önüne geçtiği müddetçe haklı bulmayacağım isim, kendisi özür dilemiştir benim için konu kapanmıştır ancak hala altına niye özür diliyorsun abi sen demesen hocayı kovacaklardı yorumlarını gördükçe bir miktar sinir kat sayım yükseliyor.

  olmadı fatih hoca falan basın toplantısı yapsın bir teşekkür etsin kendisine bu güruh böyle soğuyacak herhalde.
 • 64
  çok daha uzun bir yazı yazmıştım ama gerek olmadığını düşündüm göndermeden önce sildim. sözlükte pek fazla yazan biri değilim, son zamanlarda neredeyse sadece mustafa cengiz yönetimini eleştirmek için yazıyorum hatta. mustafa cengiz savunacak biri değilim yani. ama başkan fatih hoca'yı kovacaktı, yok nabız ölçtü yok işte taraftarın tepkisini gördü vazgeçti vs. gerçekten şunlara inanmak için 3 yıldır mustafa cengiz'in kişiliği hakkında hiç bir şey anlayamamış çözememiş olmak ve bir miktar saf olmak gerekiyor. duyumcu değilse duyumculuk, twitter'da kendisinin yazdığı gibi gazeteci değilse gazetecilik yapmamasını öneriyorum kendisine.
 • 65
  biraz olup bitenleri dışarıdan takip etmek istedim. bu tansel arkadaşımızı tanımam etmem anladığım kadarıyla twitter'da bol takipçili bir hesabı ve youtube kanalı var ve fatih terim sevdalısı bir isim.

  --- alıntı ---

  evet muhteşem başkanınız hocayla yolları ayırma kararı almış. transfer listesine sahip çıkamadıkları gibi, bu kararlarına da sahip çıkamamışlar ki bize hemen geldi. alın şimdi ffp uefa ne varsa savunun.

  --- alıntı ---

  şöyle bir tweet atıyorsan, şunun önce galatasaray'a sonra fatih hocaya, yönetime ve taraftara zarar vereceğini bilirsin, bilmen gerekir. attın bir kuyuya taş sonra ayıklayın dedin. benim de bildiğim ve anlatmadığım çok şey var oldu da. transfer durumları da dahil her türlü bilgiliye ulaşabiliyorum ama hiçbir zaman 4 kişiden şunu duydum 3'ü böyle dedi gibi şeyler yazmadım. sosyal medyaya veya buraya kulüp içi bir şey yazmayı bıraktım. ver coşkuyu diyerek taraftara transfer heyecanı da yaşatmadım sadece bildiğimi yazdım. çoğu şeyi de kulüp zarar görmesin diye de yazmadım.

  oynadığın kumardı, hocayı kovsalardı takipçin tavan yapardı. aksi oldu şimdi milletin sana ettiği küfürlerle uğraşıyorsun. fatih hocayı ben de seviyorum en az senin kadar burada herkes seviyordur ama kimse bu yaptığını yapmaz. zaten yaptığının yanlış olduğunu anlamışsın özür dilemişsin fakat hala son tweetlerine baktığımda taraftarla ergen gibi atıştığını görüyorum.

  sevginin tarifi böyle değil güzel kardeşim. yönetimi de sevmiyorsan veya desteklemiyorsan, 40 yaşında adammışsın siz hala yönetimi desteklemeye dewameekee tarzı saçma sapan tweetler atıp kendini komik duruma düşürme. seni herkes tanıyıp seviyormuş o saygınlığını da yitirme.

  burayı da okuyormuşsun bunu da görürsün sanırım. hele ki şöyle transfer dönemlerinde yazılanlara dikkat etmek lazım. en son diego costayı galatasaray'a getirmiştin. 4 teyitli dewamkeli twitter hayatında sana başarılar. alkolik'le de aranı iyi tut.