• 1
    süper lig 2019-2020 sezonu dahilinde futbol takımımızın antrenman seviyesinin içler acısı durumda olduğunu düşünüyorum.

    gözlemime göre sezon başında transferle gelen oyuncuların neredeyse tümü fizik kondisyon durumu olarak geldiklerinde takımdakilerden daha iyiydi. zaman geçtikçe yeni gelenlerin de kondisyonları düştü ve mevcut oyuncuların kondisyonuna yaklaştı. bu durumda sorgulanması gereken antrenman programlarının kalitesidir bana göre.

    antrenmanı nitelikli hale getirmek için hücum, defans, taktik, kondisyon gibi başlıkların her biri için, alanında uzman antrenörlerin görev yaptığı bir teknik ekip gerekli diye düşünüyorum. bizde bu kalifiyede bir teknik ekip yok.

    ayrıca sezon başından beri mariano'nun isabetli orta yüzdesi tahminime göre yüzde 10 bile değildir. yarısını rakibin sırtına vurdurdu. acaba antrenmanlarda ekstra orta çalışıyor mu meraktayım. bunun gibi örnekleri düşünelim belhanda şut çalışıyor mu mesela? takım kanat organizasyonu, duran top organizasyonu çalışıyor mu? maicon ve serdar'ın olduğu dönemde kornerlerde epey gol bulmuştuk, bu sene rakip kalelerde hiç bir korner tehlikesi yarattığımızı hatırlamıyorum.

    bu takıma çatır çatır antrenman yaptırmak gerekli bence, fatih hoca'ya bu soruları basın mensupları sorsa da cevapları dinlesek.