resim
Takehiro Tomiyasu
Takım:Arsenal
Mevki:Stoper
Yaş:22
Boy:1.88
Uyruk:Japonya
 • 4
  geleceği çok parlak olan japon stoperdir. kendisinin kaliteli futbolu ve ilgi çeken özelliklerini incelerken karşıma ilginç bir detay çıkmıştır. nitekim bu arkadaşımız profesyonel olarak 17 yaşında japon liginde altyapıda oynarken, oradan belçika yapıp ardından serie a takımı bologna'ya 9 milyon euro gibi çılgın bir rakam transfer olmuş. ilgi çeken nokta ise tomiyasu'nun yetişmesini sağlayan takım japon ligi takımları değil, fc barcelona. fc barcelona'nın okulunda yetişen tomiyasu bugünlerde tokyo 2020 bünyesinde ülkesiyle yarı final oynamayı beklerken, güncel transfer değeri ise 20 milyon euro civarında. hoşuma giden detay ise fc barcelona'nın akademisinde yetişen bu yıldız adayını onurlandırması ve başarılar dilemesi olmuştur.

  https://www.fcbarcelona.com/...-de-la-barca-academy

  buradan çıkarılacak 3 tane ders var denilebilir.

  1) tomiyasu gibi isimleri yakalamak adına bahsi geçen pilot takım ve altyapı harcamalarına önem vermeliyiz.
  2) oyuncu yetişir ya da yetişmez kaydını gelişimini rapor edip takip etmeliyiz. aidiyet ve bağı korumalıyız.
  3) hocamızın 1 ağustos 2021 tarihinde basına söylediği hindistan ve tanzanya'ya bile adam gönderdim cümlesinde olduğu gibi yetenekli gençleri ekibimize katabilmeli onları doğru şekilde işlemeliyiz. nitekim haaland örneğinde 9 milyon versek basın çıldırırdı diyen hocamı destekler nitelikte bologna adama 9 milyonu basıp almış. darısı bizlere diyelim.

  güzel bir kariyer geçirmesini temenni ettiğim defansın her bölgesinde oynayan (sol bek hariç) kaliteli, hızlı, zeki futbolcudur.