• 82
  tahir kum, nasıl tarif etsem bu adamı bilemiyorum ama arife tarif gerekmez diye bir deyim vardır türkçede. galatasaray düşmanlığı hem aklını hem de beynini yakmış kavurmuş. mantık sizlere ömür.

  hürriyet’te yazdığı yazı baştan aşağı saçmalık. avrupa’dan örnekler vererek federasyonu (aslında nihat abisi ile servet yardımcı abisinin kirlenmiş yüzlerini yıkamaya çalışıyor) savunmaya çalışıyor. türkiye'de lig maçlarının askıya alınması kararının (başlama tarihi verilmediğinden hukuken askıdadır) neden bu kadar geç verildiğinin izahı mümkün değildir. bilim kurulu size pandemiyi anlatmış ve seyircisiz oynatmayı da askıya almayı da tff’nin inisiyatifine bırakmış. tff çok fahiş bir hata yaparak seyircisiz oynatmış. avrupa’da en geç askıya alınan lig bizim ligimiz olmuş. zaten hemen bütün avrupa ülkeleri liglerini askıya almasa bizim tff yine maçları seyircisiz oynatmaya devam edecek ve tüm futbolcu ve basın mensuplarının sağlığını tehlikeye atacaktı. yani bunlar bu kadar basiretsiz bu kadar art niyetlidirler.

  fatih terim, maçtan sonra tff’yi sert şekilde uyarmasına rağmen, iki gün sonra işimizi fatih terim’den öğrenecek değiliz, biz işimizi biliriz diye açıklama yapıyor servet yardımcı. işinizi biliyordunuz da bu toplantıdan iki gün sonra neden ligleri askıya aldınız?

  avrupa’da da bu kararı devlet veriyormuş. bu adamın kafası bu kadar çalışıyor işte. mustafa cengiz diyeli mental gelişimi fetus seviyesinde kalmış bir kişilik. uefa’nın, fifa’nın kararlarını hangi devlet verdi? eurolig’in kararını hangi devlet verdi. uefa, 17 mart 2020 salı günü yaptığı video konferans sonrası vermedi mi bu kararı? bu karardan önce hemen tüm avrupa federasyonları askıya alma ya da erteleme kararı almadılar mı? devlet size bilgiyi verir, doneleri verir ama kararı siz verirsiniz. özerklik budur. bunun başka izahı olamaz. cevaplanması gereken en önemli soru şu. hemen hiçbir avrupa ülkesinde maç oynanmazken 13-14-15 mart’ta bizim ligimizde neden maç oynatıldı?

  tahir kum gibilerin gazeteci değil, kukla oldukları çok açık ve nettir. hürriyet gibi bir paçavrada yazması da zaten çok şeyi izaha yeterlidir.
 • 84
  fenerbahçe'nin emenike zamanında haber yaptırdığı gazeteci diye biliyoruz kendisini. insanların anlamadığı maçlar oynanırken maçtan kapmadi bu adamlar, bunu herkes biliyor zaten. ama sen çarşamba günü ya da perşembe günü maçları iptal etsen bu insanlar o günden sonra antrenmalari iptal edecek ve bir araya gelmeyeceklerdi. ama bjk maçını oynattin, arkasından bir hafta daha bekleyince antrenman yapmak, için bir araya geldiler ve o arada kaptı ya da başkasından kaptığı için oyunculara bulaştırma riski ortaya çıktı. bu iş bu kadar basit.
 • 85
  talimatla yazı yazdırılabilen gasteci.

  bu sünepe, tarikatçıların türkiye gazetesi'nde kıytırık bir yazardı. bunların cenah her yeri ele geçirince şimdilerde çul kadar değeri kalmasa da en köklü gazetelerden biri olan hürriyet'e kadar yükselmiş.

  ülkedeki liyakatsizliğin bir başka göstergesi.

  adam yerine koymaya değmez.