• 13
  artık gerçekten ne işe yaradığını merak etmeye başladığım başarı.

  her sene içerde birbirimizle(tüm lig takımlarının kendi aralarındaki maçları da kapsıyor ancak gs fb rekabeti ile daha somut bir düzeye indirgeyerek düşünelim) itişip kakışıyoruz, yenip yeniliyoruz, dalga geçiyoruz, sinirleniyoruz, şampiyon olunca da zevkten dört köşe olup koyduk mu nidalarıyla rakibimizin damarına basıyoruz.

  avrupa'ya gidince de ne bok olduğumuz tekrar tekrar anlaşılıyor.

  münferit maçlar dışında herhangi bir kazanım elde edemiyoruz. hele son 3 4 senedir de istisnasız her takım avrupa'da rezil olup dönüyor ve kendi hayal dünyamızda eğlenmeye, birbirimize koymaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

  ülke puanı düştüğü için muhtemelen 22/23 sezonunda itibaren şampiyon doğrudan şl'ye gidemeyecek ki bu play-offu geçemeyeceği için şl'ye gene gidemeyeceğini ve al play-offunu da geçemeyeceği için avrupaya gidemeyeceğini gösteriyor.

  30 40 milyon euro maaş yükün var, euro muhtemelen 10 lira olacak. e düz hesap 400 milyon tl giderin sadece maaş için, ligi kazansan bile alacağın para 100 milyon lirayı belki görecek, ligtv desen düşük kurdan ödeme yapacak.

  artık bir cazibesi kalmayan şampiyonluk, fb ile bjk ile sidik yarıştırmak bir halta yaramıyor.
 • 15
  şu entry'de başarı sayamadığımı anlatmak istedim.(bkz: #2987539)

  borc icinde yüzerken 40 milyon euro bütçeli takim kurup ligi 2 büyük rakip haricinde 10 15 milyona kadro kuran sivasspor, alanyaspor'un üstünde bitirdiğimiz için sevinmek.
  o bahsettiğim 2 büyük rakibin de durumu içler acisiyken. ayrıca bi de buna rağmen ya zor şampiyon oluyoruz ya da olamıyoruz.