• 155
  trabzonspor tarafından domine edilen, ilk 14 haftası içerisinde olduğumuz sezon. kendilerine rakip bile çıkmayacak gibi duruyor, bu kadar erken kopan bir sezon hatırlamıyorum ben. gerek üç büyüklerin maç performanslarının rezilliği, gerekse de kendilerinin puan kaybetmemesi inanılmaz bir fark yaratmış gibi duruyor ligde.

  bu yazdıklarını x bir sezonun başlığında umarım galatasaray için de yazabilirim. x/x'lere muhtaç kalmadan direk sene başından verilecek bir mesajla mutlu sona ulaşacak bir galatasaray. benimde kendime göre hayallerim var işte.
 • 156
  kaç yıldır bizim yapmamızı beklediğimiz şeyi trabzonspor'un yaptığı sezondur.

  son 2- 3 sezondur sürekli çok fazla geride kalıp yetişmeye çalışıyoruz. 2018- 2019'da başakşehir'i kovaladık ve geçtik, 2019- 2020'de yine çift haneli puanlarla geride kaldık, yetiştik ama korona denen bela çıktı. geçen sezon beşiktaş'ın çok gerisinde kaldık 1 golle gitti şampiyonluk.. şampiyon olamadığımız 2017, 2016, 2014, 2011, 2010... valla saymaktan bıktım hepsinde de çok geride kaldık. kaybettiğimiz ama yarışta olduğumuz son sezon 2002- 2003.

  bu takım bu kadar kolay geride kalmamalı. daha ligin ilk yarısı bile bitmemişken puan kaybına tahammül yok ne demek? bugün allah korusun malatya'yı yenemez isek fark 14, 15 olacak. artık o farktan dönmek imkansıza yakın olacak. koca bir sezona bu kadar erken, acemice elveda demek bize yakışmaz.

  artık ne yapıp edip üst üste en az 6- 7 maç almak zorundayız. bu durumda trabzon ile fark en az 5- 6 puan inecektir. ama bunu yapmak zorundayız. henüz on küsürüncü haftada böyle ince bir ipte yürümek sağlıklı değil..
 • 157
  (bkz: hakemi de yenmek/#3287218)

  dilerim tüm bunlar trabzonspor şampiyonluğu içindir.

  belli ki türkiye'de bazı şeyler değişene kadar bize şampiyonluk verilmeyecek, en azından bizim takımın yapısının değiştiği bir sezonda trabzonspor şampiyonluğu da aradan çıksın ki biz daha hazır olduğumuzda vura vura şampiyon olalım.

  benim tek korkum buradan bir fenerbahçe şampiyonluğu çıkması.

  yoksa trabzonspor olmuş umurumda bile değil.

  dedim ya bizim yapılmayacağımız 2 haftada gözümüze sokuldu zaten.
 • 158
  şampiyonluğu sahadaki oyunun belirlemeyeceği sezon olacak gibi duruyor şimdiden. hakem konuşmak istemeyen gitsin başka lig takip etsin.
  milletten bile bile isteye isteye atadığı hakemler, yenilen buz gibi goller, verilmeyen penaltılar, aleyhimize verilen durdurucu sarı kartlar, tempoyu düşürmeler… sonu gelmez.
  boşuna izliyoruz gibi ama ne yapalım armayı görünce oturuyoruz ekran başına. stada gidenlere de allah yardım etsin.
 • 160
  14 hafta da alınacak 42 puandan sadece 22’sini almak. bunu sadece hakemle federasyonla açıklayamazsın. onlar kadar fatih hocamın da katkısı var. bu yatırımların karşılığını almak istiyorsan şampiyon olacaksın. lig düşme potasının kaderini herkese puan vererek değiştiriyoruz. yazık yazık yazık. şu takıma futbolculara üzülüyorum. bu takımın hakkı bu değil. takım düzelecek ileriye gidecek hop fatih hoca bir el freni çekiyor. siz gidin biz geliriz diyor. ama 2 senedir yemiyor bu taktik.
 • 161
  bunu yazmanın zamanı bu gece mi emin değilim ama şampiyon olmak zorunda olmadığımız, 3 yıllık planlamanın ilk senesi. takımın kurulum yılı. zaten en yakın rakibimize 3 şampiyonluk fark atmış durumdayız. uzun vadeli sağlam bir yapı kurmak şampiyonluktan daha değerli bu sezon. bizim ekstra puan kayıpları, trabzonun ekstra aldığı puanlarla ciddi bir fark birikti. şampiyonluğu konuşabilmek için devre arasına kadar bunu bir miktar eritmek gerekiyor.

  mevcut puan durumuna göre yapılan bazı yorumlarda avrupa kupalarına gitme şansımızın da zor olduğu söyleniyor. buna pek katılmıyorum. sezonun çok daha iyi geçireceğimiz dönemler olacak ve minimum 4. bitireceğiz. kurulum aşaması yoğun avrupa ligi ile birlikte zorlu geçiyor. ama transfer döneminde bazı eksikleri kapatarak olsun, haftada 1 maç oynayarak olsun ortalamada daha yüksek puan alacağımız zamanlar olacak.

  (bkz: 28 kasım 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı)
 • 164
  ikinci ile aramızda sadece 4 puan fark olan sezon. bence ikinci olmak da çok önemli. o yüzden moral bozup ligden kopmamalıyız. yaptığımız planlamaya sadık kalıp hem kadronun hem oyunun üzerine koymaya devam etmeliyiz. şuan çıktığımız bu uzun yolun daha başındayız. enseyi karartacak bir durum yok. kadronun neredeyse tamamı daha yeni değişti. çoğu bölgede iyi alternatifimiz yok. ilk onbirde bazı bölgelerde sıkıntılar var. her bölgenin oyuncusu oynadığımız oyuna uyumlu değil. transferlerde yüzde yüz başarılı olunamaz. biz ama bu konuda yüksek bir yüzdeye sahibiz. benimde bazı çekincelerim var birkaç konuda. şimdilik bende kalsın, bazı eleştirilere de hak veriyorum takımla ilgili. bence bu oyuncu grubu daha fazla puan toplayabilirdi. kendi elimizle verdiğimiz maçlar oldu. yine de çok abartılı olumsuz bir hava ve akıl dışı yorumlar var. biraz daha sağduyulu olmalıyız diye düşünüyorum.
 • 165
  liderle ciddi bir puan farkı oluşmuş olmasına rağmen, 14 haftada kötü oynadığımız 2,5 maç var kayserispor, konyaspor, malatyaspor ilk 45 dk. kapanır mı puan farkı bilemem ama hepinizden daha çok umutlu olduğumu söyleyebilirim. ilk yarının bitmesine 5 maç kaldı hepsini kazanamazsak pek şansımız kalmaz ama mevcut puan farkının ilk devre bitmeden düşeceği kanaatindeyim. şampiyon olamazsak bile avrupa’ya gidecek sıralamayı almamız çok önemli. kendi ceza alanı içine tüm oyuncularını yığan anadolu kulüplerini çizgiye inen beklerle, duran toplarla, orta kafa golle açabiliriz ama üçünü de yapamıyoruz, pozitif olarak böyle birbirine yakın kendi kalesi önünde oynayan takımları bile merkezden delebiliyoruz hakem faktörünü bir kenara bırakırsak dahi onca pozisyon üretip atamadığımız gollerle bu duruma düştük, şanssızlığımızın da etkili olduğunu düşünüyorum. elbet toparlayacağız çok daha iyi sonuçlar alacağız trabzonspor’a yetişmeye yeter umarım.