• 151
  liderden 12 puan geride olduğumuz ve 13. hafta sonunda 9. sırada olduğumuz sezon. tamamlanmasına 25 maç var aylardan kasım. avrupa bir illüzyon bana kalırsa, herkesin hayali. ancak değişen avrupa düzeni, konfederasyon ligi'nin ortaya çıkmasıyla işler fazlasıyla karıştı, uefa özelinde de bu sene fazlasıyla güçlü takım var, bunlara birde şampiyonlar ligi'nde gelecek tepe takımlar eklenecek. dolayısıyla bu yolun bir sonu var ve o sona ulaşıldığında elde somut bir başarı olmayacak.

  euro'nun alıp başını gittiği şu ortamda kupa hayalleri kurmak pek olası değil. ama lig maçları hep oynanacak, her hafta bir türk takımıyla oynayacağız. ayrıca önümüzdeki senede avrupa'da yer almak ve sezonu temmuz'da açmak istemiyorsak ligi iyi bir yerde bitirmeliyiz. avrupa'daki rakipler defanslarını önde kurduğundan ve oyun oynamak istediklerinden sahada göstediğimiz mücadele güzel gözüküyor ve alan bulduğumuz hücum ediyor gibi duruyoruz.

  ancak kel türkiye il sınırları içerisinde kendisini gösteriyor ve 13 haftada 19 gol atan ve +2 averaja sahip bir takım oluveriyorsunuz. alınamayan derbi galibiyetleri, öne geçip geçip bol keseden dağıtılan puanlar ve niceleri. yapılan yatırımın sonucu bu olmamalıydı kesinlikle, bu kadar kolay geriye düşülmemeliydi.

  hatalardan ders almak istemeyen bir hocamız var ve kendisi 68 yaşında. 68 yaşında birisi hata yaptığını kabullenmesi zor, yaşanmışlıkları var çünkü. hele bu kişi fatih terim olunca iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor. biz bir döngü içerisinde maçları, ayları, yılları ve sezonları geçiriyoruz.

  28 kasım 2021 tarihinde oynanacak malatyaspor galatasaray maçıyla gerçekler bir kez daha su üzerine çıkacak, 30 senelik yaşanmışlığım var benimde.

  şampiyonluk şansımızı yok olarak görüyorum ancak bu durum pragmatist bir yapıya bürünmemize engel değil. kazanmak için ne gerekiyorsa o yapılmalı artık, ligde üzerimizde yer alan çoğu takımın bütçesi muslera, soso, diagne ve pva'nın yıllık ücretlerinin toplamı kadardır. insanların zekasıyla alay edilmemeli, yaptım olacaklarla taraftarlara pozlar dağıtılmamalı. genç takımın en çok ihtiyacı olan şey maç kazanma alışkanlığını elde etmeleri. kazandıkça minik minik oynamalar yaparsın ve kazandığın formülü geliştirirsin. fatih terim 2017 aralık'ında geldiğinde bu takım 2 senedir şampiyonluk olamıyordu. içinde bulunduğumuz sezon bittiğinde şampiyonluk hasreti 3 seneye ulaşacak. 2001-2002 sezonunda beri bu ligi takip ediyorum, en fazla ,2002-2006 4 sene, 2008-2012 4 sene, 4 senelik hasret yaşamıştık, bu kafayla devam edildiği sürece ezeli rakibimizle beraber kim daha uzun süre şampiyon olamayacak challenge'ına gireriz.

  gümbür gümbür bir 2022-23 sezonuna ihtiyaç duyuyorum. ama bunun için en nihayetinde içerisinde bulunduğumuz sezon bitmeli.
 • 152
  şampiyonluğun formülü çok basit, bütün maçlarda stada gitmem. avrupa kupasında bir şey daha var ama yazamıyorum henüz. *

  galatasaray sözlük vasıtasıyla amerikan başkanı dahil herkese sesleniyorum içerideki maçlar için misafir tribününden biletimi passoma yükleyin. deplasman içinde yol+biletimi ayarlayın. deplasmandan emin değilim, önce misafir kısmından ayarlayın, o maçı kazanırsak oradan yürürüz. * avrupa maçları için pasaportu ben kendim çıkarırım ama vize+yol+bileti ayarlayın. başarının sırrı stada gitmemde yatıyor arkadaşlar. önceki yıllarda, stattaysam, frikikte selçuk topun başındaysa, ne zaman arkamı dönsem sahaya gol atıyordu selçuk. uğurlu formamı giydiğimde, kaybettiğimiz maç yok. eğer fb maçını, baştan sona izlersem puan kaybediyorlar, maçın sonlarını açarsam o dakikalarda gol atıp kazanıyor fener, hayır 21 kasım 2021 galatasaray fenerbahçe maçı'nı baştan sona izledim, bu olay derbilerde tutmuyor. :d yine büyük maçlarda ne zaman rakibe oynasam, istediğimiz sonucu aldık, sahalarında kupa kaldırdığımız fb maçı, sneijderin ayı avladığı maç, reale sapladığımız maç. totem manyağı biri olmasam da totemlere inanıyorum. burak başkanım, galatasarayın geleceği için kendimi bu yükün altına koymaya hazırım. *