• 56
  2020-21 sezonunun başından sonuna ısrarla galatasaray aleyhine algı kasıldığını düşündüğüm oranlardır.
  öyle ki; galatasaray'ın puan olarak gerisindeki takımlara bile bazen galatasaray'dan daha fazla oranlar biçiliyordu.

  bir zahmet güncelleyi verin bakalım şu oranları. 1 hafta önce 11 verdiğiniz galatasaray'a şimdi kaç oran vereceksiniz? merakla bekliyorum.
 • 57
  galatasaray'ın son on yılda son maç öncesi şampiyonluğu garantilemediği ama matematiksel olarak şampiyonluk şansı mevcut olmasına rağmen şampiyon olamadığı sezon sayısı 0(sıfır). şampiyonluk sayısı ise 2*. 100%'lük bir başarı. aynı şartlar altında fb'nin şampiyon olamadığı 2* sezon var. bjk ise böyle koşullara hiç maruz kalmamış. fb'nin şampiyonluk sayısı ise 1*. başarı oranları ise fb'nin 33% iken bjk böyle bir olay yaşamadığı için 50%.

  galatasaray'ın son yirmi yılda aynı şartlar altında şampiyon olamadığı 1*sezon olmuş. şampiyonluk sayısı ise 4*. 80%'lik bir başarı söz konusu. bu oran bjk için 1* şampiyonluk, 0 kaçan üzerinden 100%'lik bir oran. fb için 2* şampiyonluk, 5 * kez başarısızlık üzerinden 29%.

  oranları oranlarsak gs 90%, fb 31% ve bjk 75% oluyor. kolektif şampiyonluk oranları ise:

  gs 46%
  bjk 38%
  fb 16%

  not: istatistik hesaplama metodum tamamen duygusal ve subjektiftir. evrensel istatistik normlarına uygun olmasını beklememek gerekir. :(

  hayati not: ytd
 • 60
  42. hafta oynanmadan önceki oranlar üç aşağı beş yukarı makul görünüyor. belki beşiktaş’a 1.30 falan verilebilirmiş. sonuçta 90. dakikaya girildiğinde galatasaray güle oynaya 3-0 önde, beşiktaş çok sıkıntılı giden bir maçta 0-0 berabere olsa bile beşiktaş karambolde bulacağı bir şans golüyle yine şampiyon olabiliyor. bu önemli bir avantaj olarak göze çarpıyor.

  en beğendiğim ise fenerbahçe’nin 150 olan oranı. sonuçta beşiktaş’ın yenilme olasılığı x galatasaray’ın yenilme olasılığı x fenerbahçe’nin yenme olasılığı. yanlış anlamayın kümülatif olasılığı düşüren en son yazdığım çarpan.
 • 61
  hayatımda iddia oynamamış birisi olarak belki düşündüklerim, sizlere garip gelecek ama, bence bir sıkıntının bulunmadığı oranlardır. beşiktaş'ın olası bir 1-0'lık galibiyeti bile bizim 4-0 gibi, uzun zamandır almadığımız bir skoru almamızı gerektirecek. bu da çok kolay olmasa gerek.
  fenerbahçe için yorum yapamıyorum. ancak bu hafta fb ve bjk'ın başına gelenlerin, gelecek hafta bjk ve bizim başımıza da gelebileceği çok da imkansız olmasa gerek.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!