• 631
  35-39. haftaları 18 gün içinde oynanacak sezon. 16 nisan'da başlayacak ve 3 mayıs'ta tam 5 maç haftası bitecek. hafta sonlarının yanı sıra hafta içi de dolu olacak bu süreçte. biz ve bjk 5, fb ise 4 maç yapacak. bay haftası 36. haftaya yani hafta içine denk geliyor, 1 hafta dinlenme şansları olacak.

  dananın kuyruğunun kopacağı bu dönemde kritik nokta ilk maçları hep beşiktaş'ın oynaması, ikinci sırada biz varız, en son fenerbahçe.

  sezonun neredeyse tamamında, çok uzun süredir 3 takım arasında en son oynayan hep fenerbahçe, pazartesi perşembe mekik dokuyorlar derbi maçları hariç. galatasaray beşiktaş ise değişiyor.

  2014-15 sezonunda ilk oynayan bizdik ve kazanarak devam edince rakipleri resmen demoralize etmiştik. ikinci oynayan fenerdi ve ligi 2. bitirmişti, son oynayan bjk ise 3. bitirmişti.

  ilk oynamanın avantajı kazandığın an diğer maça hazırlanırken, rakiplerin henüz maçlarına çıkmamış olması hatta moralsiz çıkması olabilir.

  dezavantaj ise ilk oynayıp puan kaybetmek. biz bunu bu sezon çok yaşadık.

  umarım beşiktaş adına 2. senaryo gerçekleşir. tabi bizim de maçlarımızı kazanmamız lazım. lafla peynir gemisi yürümez.
 • 632
  şöyle sezona bir göz atınca kolaylıkla şampiyon olabileceğimiz bir sezonmuş. karagümrük, alanya maçları mesela; leş gibi top oynayıp buna rağmen 2 puan alacaktık hoca izin vermedi. sivas, ankaragücü, rize, hatay vs. yani şu maçlarda 6 puan alabilsen beşiktaş’la başbaşa kalmıştın şimdi.

  bu benim bahsettiğim de en kötü senaryo 4 maçta 6 puan almak. sağolsun hoca daha kötüsünü yaşattı. ilk yarıdaki abuk subuk maçları da saymıyorum. yazık oldu.
 • 633
  bir an evvel bitmesini istediğim sezon. fazlasıyla hayal kırıklığı, sinir ve üzüntü dolu bir sezon oldu. koskoca galatasaray takımı nisan ayının geldiği bu sezonda ne oyun ne de istikrarlı bir oyuncu grubu oturtabildi. o kadar transfer yapan fenerbahçe ve devre arasında kadrosunu güçlendiren galatasaray değil de dar kadroyla ilerleyen beşiktaş ipi göğüsledi gibi duruyor ki bence göğüsledi de. fatih terim seviyesindeki bir ismin de yaptığı hata sayısı maalesef çok yüksek. insan elbette kendisi ancak ben daha fazlasını bekliyordum, hocanın tecrübesine güveniyordum.

  euro 2021 var allahtan da lige fazla takılmayacağız. hoca biraz uzaktan bakabilse nelerin doğru olmadığı görecek ancak her maçtan sonra hakemlere çatıyor olması hocanın da olaylara pek hakim olmadığını, duygusal davrandığını ve hatalarının göremediğinin bir sonucu bence. bu sebeplerle de 2021-22 sezonu da bana pek iç açıcı olarak gelmiyor. bu yaşananlardan ders çıkartması gerekiyor herkesin çünkü. sene bittiğinde şampiyon olan takım haketmiş oluyor o seneyi ve bunu kabul ederek başarısızın niye başarısız, başarılının ne için başarılı olduğunu iyi analiz etmesi lazım.

  can sıkıcı bir sezon ve hala bitmesine bizim adımıza 9 maç var.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!