• 498
  federasyon kimi şampiyon görmek isterse onun şampiyon olacağı sezon. biz de fenerbahçe de beşiktaş da birer figürandan fazlası değiliz.

  böyle bir ortamda futbol konuşmak şahsen çok anlamsız geliyor çünkü şampiyonluk yarışındaki her takım birbirine yakın düzeyde kirli ama devamlı olarak şikayet ediyorlar. çünkü türkiye'de kazanmanın tek yolu bu. çünkü türkiye'de haklı olanın değil güçlü olanın sözü dinleniyor. çünkü başımızdakiler falan filan işte, sonrasını zaten biliyorsunuz. adamın birinin canı öyle istiyor diye 18 yerine 21 takımın mücadele ettiği, her hafta birbirinden saçma hakem hatalarının olduğu, kar yağınca koskoca galatasaray'ın iç saha zemininin patates tarlasına döndüğü, avrupa kupalarında tokat üstüne tokat yiyen takımlarımızın şampiyonluk yolunda birbiriyle boğuştuğu manasız bir sezon işte.

  böyle bir sezonda bile futboldan keyif alabilen, içindeki tutkuyu koruyabilen renkdaşlarıma madalya takmak gerektiğine inanıyorum. vallahi helal olsun.
 • 499
  gün itibariyle lider olduğumuz sezon. 15 yıldır bu ligi izliyorum ve bir bildiğim vardır diye düşünüyorum. galatasaray dünkü mağlubiyetten sonra sezonu şampiyon olarak tamamlar hatta arttırıyorum sezon bitimine kadar kaybedeceği puan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. ister tecrübe deyin ister tahmin fakat bu ligi sıkı takip eden herkes bu dediğimi anlayacaktır. endişeli galatasaray sevdalıları müsterih olsun, beşiktaş’ mış fenerbahçe’ ymiş, boş.
 • 500
  daha onceden, köklü camialardi, biz nasıl galatasaray' i seviyorsak onlarda kendi takimlarini seviyorlar diye düşünürdüm. bugünün kör kütük fanatiklerine bakarak değerlendirmezdım bu camialari. geçmişin izi, geçmişte oynayan nice büyük isimlerin aidiyeti derdim. fanatik fenerbahce' li, besiktas' li arkadaşlara takılmadım bile maç sonlarında. almışım 3 puanımı, rakibim puan kaybetmiş der geçerdim. sahada olanı sahada bırakırdım. lakin bu geceden sonra böyle dusuneni sevsinler! beter olsunlar, beter. küme dustuklerini, kapandiklarini görmek isterim. sosyal medya da bir çok paralı hesaba, trollere, bana her şey mubahcilara baktıktan sonra daha da düşünmem bir daha böyle.

  hayatım boyunca şampiyonluğu en çok istediğim sezon bu sezon. yanlış anlaşılmasın başarılarıma bir yenisini daha eklemek istediğimden değil. bil hassa bunlarin, ait olduklari cukura dusmeleri icin bir tekmede biz vuralim diye. öyle bir vuralım ki, kendi cellatlari kendileri olsun! iç kavgalarında kemdilerini yiyip bitirsinler.

  bundan sonra sıfır tolerans!
 • 502
  açık açık operasyon çekilen sezon. önce bizi doğradılar. sıra beşiktaş’a da gelecek ama haberleri yok. başakşehir maçında marcao’ya çalınan uydurma penaltı kokusunu hissettirmişti aslında. devamında alanyaspor maçında açık açık yaptılar ama tutmadı. maalesef en sonunda 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçında bunu başardılar. bu kadar göstere göstere yapılırken bağıra çağıra masaya yumruğunu vurmalıydı yönetim. kazandık diye fazla dillendirilmedi ama alanyaspor maçında yenilmişiz gibi tepki vermeliydiler. sonra böyle bir maçta fişini çekerler işte.
 • 503
  fenerbahçe’nin şampiyon yapılmak için gerekli hamlelerin yapıldığı ve yapılmaya devam edileceği sezon. 27 yaşındayım. senelerdir türkiye ligini takip ederim. böyle şaibeli bir sezon izlemedim. galatasaray’ın aleyhine kararlar olmuştur ama böyle operasyona ilk kez şahit oluyorum. bizim, galatasaray’ı sevenlerin bu psikolojiye girmemize neden olanlara hakkımı haram ediyorum!

  ayrıca şimdi havalanan bazı beşiktaşlılar, sıra size geldiği zaman sizi de göreceğim. galatasaray’a bunları yapmaya cüret edenler size neler neler yaparlar. bekleyin de görün.
 • 508
  ne biz ne fenerbahçe ilk golü yediği maçları kazanamıyor. beşiktaş ise bu konuda iki takımdan daha iyi durumda. eğer şampiyon olacaksak artık geri düştüğümüz maçlarda helva gibi dağılmak yerine come back yapmalıyız. lig sonuna kadar tüm maçlarda ilk öne geçen takım olma ihtimali dünyada hiç bir takımın yok. hocam nolur artık topla şu takıma 2-0, 3-0 geriden geldiğimiz maçları izlet. bu takım real madrid karşısında 2-0' dan maç kazanmış bir takım. bunlar basit şeyler hocam lig bitiyor çöz artık şu sorunu...
 • 509
  41 yaşındayım, çok fazla kötü, art niyetli hakem gördüm ama bu sezonki gibi bir hakem grubu ömrü hayatımda görmedim.

  bakın bu artık bir takımı kollamayı falan çoktan geçti. bu hakemlerin üzerinde ne olduğunu herkesin bildiği ama kimsenin de söylemediği bir baskı var. baskı dediysem öyle aba altından sopa göstermek de değil. muhtemelen aileleriyle, sevdikleriyle tehdit ediliyorlar. yoksa gerçekten bu yönetimlerinin bir açıklaması yok. yani bunu şikeyle, parayla satın almayla vs açıklayamazsın. şikeyi yapan adam, parayı adam alan alenen yapmaz, ne bileyim kılıfına uydurmaya çalışır. ya bunlar sanırsın kafalarına silah dayamışlar, öyle maç yönetiyorlar.

  gerçekten çok acayip. bir gün bu düzen değişecek ve bu sene yaşananları birileri mutlaka anlatacaktır. hepbirlikte göreceğiz bunu.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!