• 484
  bitmeyen ve hiç bitecekmiş gibi durmayan sezon. o kadar maç oynandı hafta içi hafta sonu durmaksızın ama daha 15 hafta var bitime.

  ayrıca iç saha 5, toplamda ise 8 maçlık seri yaptık. iç sahada takılmadığımız ve deplasmanlarda çok salmadığımız sürece işi götürürüz.

  istatistik bilimi yanılmaz, şu anda ligde ilk 2 sıra galatasaray beşiktaş, iç saha performansı en iyi 2 takım? galatasaray ve beşiktaş. şampiyonluk iç sahadan geçer her daim!

  öyle bir sezon oluyor ki kimsenin puan kaybetme lüksü yok. çünkü rakipler de kazanıyor.
  (bkz: 27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçı)
 • 485
  10 şubat 2021 galatasaray alanyaspor maçı için hayırlı mağlubiyet diyenler vardı, halbuki resmen türkiye kupası'ndan elenmiştik, hem de iki sene üst üste aynı takıma. bana göre hiç de hayırlı bir mağlubiyet değildi. kupadan elenmenin neresi hayırlı olabilir ki.

  asıl hayırlı maç bu maç*. fenerbahçe'nin yenmesi iyi oldu, bence. trabzonspor'a sempatim, fenerbahçe'ye antipatim olmasına rağmen. ama ben galatasaraylıyım. galatasaray için ne iyi olacaksa, o önemli. ki bence bu taht oyunları ile fenerbahçe'nin şampiyonluk umudu mayısa kalmaz, nisanda bitebilir.

  galatasaray futbol takımı 2000'deki gibi, 2012'deki gibi yada 2018'deki gibi net oyunlar oynasa, rakiplerin maçları bizi çok da ilgilendirmezdi. fakat öyle net bir oyunumuz yok, yani şampiyon olursak 2015'deki gibi olacağız. yani rakiplerin ne yaptığı da önemli. sezon başından beri tek bir şey söylüyorum, o da galatasaray'ın gerçek rakibi beşiktaş. son 5 hafta bu iki takımdan başka kimse konuşulmayacak*.

  şimdi bizim trabzonspor ile maçımız var, fenerbahçe ile yok. beşiktaş'ın ise trabzonspor ile maçı yok, fenerbahçe ile var. yani burada yoluna moralli ve potada devam etmesi gereken takım trabzonspor değil fenerbahçe. üstelik zaten iki takım ile şampiyonluk mücadelesi veriyoruz, bir de trabzonspor çıkmasın başımıza. çünkü diğerlerine göre fatih terim favori ve hep birlikte önce bizi yiyebilirler ve bu lobi güçleri de var. geçen sene öyle de oldu zaten.

  yani kısacası gerçek rakibimiz beşiktaş'la maçı olan fenerbahçe'nin yenmesi iyi oldu,
  galatasaray'la maçı olan trabzonspor'un yenilmesi iyi oldu.

  (bkz: süper lig 2020-2021 sezonu/@football)
 • 487
  çok sıkıldığım sezon. bitse de gitsek. ilerleyen senelerde 20 takımlı ligi takip edeceğimi düşünmüyorum. takip etmekten zevk almıyorum, daha çok insanı yoruyor. 40 hafta lig mi olur?
  daha önce de yazmıştım, bu lig 14 ya da 16 takımlı ve play-off oynanacak şekilde düzenlenmelidir. 18 takım bile bu lig için çok iken 21 takımla yolumuza devam ediyoruz. umarım şampiyon olarak tamamladığımız bir sezon olur. normalde son haftalara giriş yapmamız gerekirken önümüzde hala 14 maç var. neredeyse yarım sezon. bitmiyor, bitmeyecek...
 • 488
  28 şubat 2021 trabzonspor fenerbahçe maçını fenerbahçe'nin kazanması bizim açımızdan iyi oldu diyebiliriz. fenerbahçe ve beşiktaş karşılaşana kadar ikisi de yarıştan kopmazsa o maçta bir beraberlik ile ikisi birden devre dışı kalabilir. tabi o arada bizim de takılmamamız gerekiyor. ama fenerbahçe bugün kopsaydı muktedirler beşiktaş'a serbest alan açarlar onlar da rahat rahat yürürdü.
 • 489
  su dakikadan sonra puan kaybi gibi bir luksumuz yok maalesef. cok kolay bir sey degil ancak hepsini ust uste koyup siradan gecmemiz gerekiyor zira karsimizda bu defa harbiden organize olmus bir kotuluk var. adamlar artik kor goze parmak gibi ayan beyan belli ettiklerine aldirmadan fenerlerini yarisin icinde tutmaya calisiyorlar. elimizdeki avantaji hic bir dis faktorun bizi etkilemesine izin vermeden sonuna kadar kullanmamiz gerekiyor.
 • 490
  çok garip bir yere giden sezon. hangi takım puan kaybetse bir şey değişmiyor bir şekilde çekişme devam ediyor. ama bu haftadan sonra şurası net! artık puan kaybeden takım panik ile ilerki haftalarda da ayağı takılacaktır. bir başka net olan ise hiç bir takım rahat rahat maça çıkamayacak. ya bir şey olursa da puan kaybedersek korkusu her maç olacak. doğru söylemek gerekirse takımımızın oyunu beni çok korkutuyor. ama düzeleceğine dair inancımda tam.

  konsantrasyon!
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!