• 258
  takımların teker teker pozitif vaka açıkladığı bu günlerde nasıl tamamlanacağını merak ettiğim sezondur.
  zaten sıkışık olan takvimde maçları son ana kadar ertelememek ve oynatmak adına geçenlerde tff tarafından kayıtlı oyuncu listelerinin 30 küsür oyuncuya çıkarıldığını duymuştum.
  öyle ya da böyle en az 14 negatif oyuncu kalana kadar maçlar ertelenmeyecek durumu söz konusu ise, bu gidişle bir iki haftaya takımların sahaya hatırı sayılır miktarda u21/u19 oyuncuları ile çıkması pek olası...
 • 259
  hem sıkışık fikstür, hem küme düşmeyi kaldir, hem de alt ligden üst lige takim cikar; ondan sonra bu lig nasil bitecek.

  (bkz: herşey yolunda) herşeyi anlarim da küme düşmeyi neden kaldirdiniz, nedir bunun anlami.

  şu da yasanacak daha bu ligde; bi takim malesef kadrosunu altyapi oyunculari ile kuracak covid-19 yüzünden, bi takim tam kadro cikacak ayni maça. tam kadro cikan takimin olasi farkli galibiyeti sonrasi etik mi degil mi tartismalari yaşanacak. farkli galibiyet alan takim biz olursak yerden yere vuracaklar, malum takimlar olursa adına profesyonellik diyecekler.
 • 260
  https://twitter.com/...120681002274818?s=21

  tff başkanımız liglerin 19 mayısta bitmesi getektiğini kulüplere bildirmiş. sözlükte, sosyal medyada, sokakta, galatasaraylısı ve fenerbahçelisi herkes dil döktü 21 takımla oynanmasın diye. oluşabilecek sonuçları nasıl görmedini. lig zaten geç başlıyor, avrupada olan takımlarımız var. siz hangi akla ve hizmete bu ligi 21 takım yapıyorsunuz ?

  hatayspor 2 maçı ertelendi. ocak ayına kadar hatay bu 2 maçını oynayabilir. ama ocak ayından sonra takımlarda artacak virüs sayısına göre herhangi bir maçın iptal edilme şansı yok. fikstürde yer yok çünkü. böyle bir akılsızlık, böyle bir plansızlık olamaz arkadaş.