• 352
  (bkz: 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı) ile birlikte fenerbahçe'nin fişini çekebilirsek eğer geriye 2 rakip kalacak: başakşehir ve trabzonspor. bu iki takımdan da bölüm sonu canavarının trabzonspor değil başakşehir olacağını düşünüyorum. en önemli eşik fenerbahçe. o eşiği galibiyetle geçersek şampiyonluğun geleceğine eminim. inşallah o maçta şans da yanımızda olur bu kez.
 • 353
  süper lig 2019-2020 sezonu 2. yarısına başlarken fikstüre bir hedef koyduk ve dedik ki biz kadıköy'e 5'te 5 ile gider her maçımızı kazanırsak derbi bizim için şampiyonluk maçı olur.

  neydi bu 5 maç;

  denizli
  konya(d)
  kayseri
  kasımpaşa(d)
  y.malatya

  biz genelde sezon içlerinde pek seri yapabilen bir takım değiliz, biz daha çok ligin sonunda 7'de 7, 6'da 6 falan yapar şampiyon oluruz fakat bu sezon ilk devre o kadar çok puan kaybettik ki bize sezon içinde de bir seri lazımdı ve biz o seriyi de ilk devrenin son maçı olan antalya maçı ve bu 5 maç ile yapıp 6 maçlık bir galibiyet serisi yakaladık.

  siz bakmayın rakiplerin "galatasaray kolay takımları yendi" demesine, küme düşme potasındaki takımlar her daim daha zor maçlar olur ve ilerleyen haftalarda bu takımların diğer takımlara karşı alacağı puanlara şahit olacağız.

  -------

  aslında şu ana kadar yaşadıklarımızla anca sezona ortak olma aşamasına geldik, bir nevi bizim için sezon yeni başlıyor.

  buna sakatlıktan dönen oyuncuları da eklerseniz tam anlamıyla yeni bir başlangıç gibi ama işte 12 maç kaldı ve hep hedef maçlar oynayacağız.

  23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçından çıkacak olan sonuç ne olursa olsun bizim şampiyonluk iddiamızdan bir şey götürmez ama fenerbahçe'yi saf dışı bırakmak elimizde(hakem vb operasyonlar hariç yorumum)

  eğer kaybetmezsek önümüz açık, kazanırsak...

  bu sene r.madrid maçında zidane'ı, bjk maçında abdullah avcı'yı yollama şansını tepmiş bir takım olarak ve geçtiğimiz sezon ali palabıyık'la galibiyetimizin nasıl çalındığını yeni görmüş bir insan evladı olarak maçı kazanmamızın futbol mucizesi olduğunu düşünsem de eğer sahada çok yüksek mücadele ve iyi bir oyun ortaya koyabilirsek, fenerbahçe'deki eksiklerden faydalanıp galip gelmemiz o kadar da zor değil.

  hakemler ve var hakemleri maça vicdanlarını da alıp çıkarlarsa şansımız var.

  ha diyelim ki istediğimiz gibi olmadı hiçbir şey ve kaybettik bu da şu anda bizi yarıştan koparmaz,

  galatasaray - gençlerbirliği
  sivasspor - galatasaray
  galatasaray - beşiktaş
  rizespor - galatasaray
  galatasaray - gaziantep

  maçlarından alınacak 12-13 puan bizi yine zirveye ortak eder.

  o noktadan sonra da zaten ibfk ve trabzon maçları sezonun galibini belirler.

  o yüzden şu anda her şey pozitif ve puan olarak geride olsak da dümenin kenarından tuttuk ve sezona yön vermeye başladık.

  dilerim maç maç giderek şampiyonluk için gerekli puanları toplayıp mutlu sona ulaşacağız. bundan hiçbir şüphem yok.

  (bkz: hedef 23)

  sen şampiyon olacaksın!